Олег Леусенко (oleg_leusenko) wrote,
Олег Леусенко
oleg_leusenko

ПЦУ створила місію, яка опікуватиметься українськими політв'язнями

Синод Православної церкви України створив православну місію допомоги жертвам порушення прав людини та особам, позбавленим волі, яка опікуватиметься звільненням українських політв'язнів Кремля.

ПЦУ створила місію, яка опікуватиметься українськими політв'язнями

Про це повідомив Митрополит Київський і всієї України, предстоятель Православної церкви України Епіфаній під час зустрічі колег і друзів власного кореспондента Укрінформу, художника та політв'язня Кремля Романа Сущенка, що відбулася в агентстві з нагоди його 50-річчя, інформує Укрінформ.

“На першому засіданні Священного Синоду Православної церкви України ми утворили навіть певну православну місію допомоги жертвам порушення прав людини та особам, позбавленим волі. Тобто на першому зсіданні священного Синоду ми звернулися свою особливу увагу на цю тему. Ми і відкрили таку місію, яка в майбутньому буде робити все задля того від імені нашої церкви, щоб ці хлопці (українські політв'язні Кремля - ред.) повернулися і тут разом із Романом (Сущенком - ред.) ми могли відсвяткувати його наступний день народження. Я в це вірю, бо Господь може це втілити, якщо ми будемо мати глибоку віру і будемо молитися до нього за це”, - зазначив Епіфаній.

За його словами, цією місією керуватиме архієпископ Сімферопольський і Кримський Климент. Епіфаній підкреслив, що Климент є найбільш активним єпископом, “який не просто вболіває на словах, але практично діє: він їздить, допомагає, відвідує в'язнів, тобто ця людина справді клопочеться”.

“До цього часу владика Климент це робив з власної ініціативи, тобто як ієрей, який знаходиться на окупованій території. Я думаю, що він найбільше розуміє тих хлопців, які зараз перебувають в ув'язненні, бо він перебуває в духовній окупації і в окупації на території Криму, і для нього це є певним сенсом життя. Він це робить добровільно. Він їздить навіть туди, на територію Росії, намагається відвідати, йому на цьому шляху роблять багато перепон, але попри це, він впевнено працює в цьому напрямку. І для того, щоб підсилити його позицію, щоб він мав навіть тут, в Україні, певне юридичне право, тобто мав певну посаду, яка б чітко давала б йому можливість звертатися в різні установи, тому ми і створили цю місію”, - уточнив Епіфаній.

Предстоятель ПЦУ також додав, що невдовзі буде створено статут цієї місії, в якому “буде чітко прописано права та обов'язки, які буде мати голова цієї місії”.
Tags: Климент, ПЦУ, Предстотель ПЦУ Епіфаній, Синод, Українська церква, политзаключенные, священники
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 1 comment