Олег Леусенко (oleg_leusenko) wrote,
Олег Леусенко
oleg_leusenko

12 київських священиків МП (РПЦ) перейшли до помісної Православної церкви України (перелік)

“За ухилення в розкол” неканонічний в Україні Московський патріархат заборонив служіння дванадцятьом клірикам Київської єпархії МП.

До ПЦУ вже перейшли понад 200 парафій

Список священиків, які перейшли до єдиної помісної Православної Церкви України виклали на сайті Київської митрополії екс-УПЦ МП (РПЦ).

Серед священиків, яких гундяєвський неканонічний Московський патріархат звинуватив у “розколі” та “порушенні присяги священнослужителя: протоієрей Петро Володимирович Зуєв, протодиякон Ростислав Ярославович Воробій, протоієрей Андрій Володимирович Дудченко, протоієрей Миколай Вікторович Тишкун, ієрей Сергій Володимирович Бережной, протодиякон Іоанн Анатолійович Гичун, протоієрей Ігор Євгенійович Савченко, протоієрей Миколай Анатолійович Павленко, протоієрей Георгій Іванович Коваленко, протоієрей Олег В’ячеславович Скнарь, протоієрей Тарас Олександрович Козка, протодиякон Савва Михайлович Заріцький.

Зі списку випливає, що з екс-УПЦ МП пішла інтелектуальна еліта, яка впродовж тривалого часу була причетна до формування церковної політики і просвіти, а також зіграла в Україні суттєву роль у створенні позитивної громадської думки про УПЦ (МП), пише "Релігія в Україні".

Як повідомлялось, 29 січня Предстоятель Православної церкви України Епіфаній повідомив, що понад 100 парафій Української православної церкви Московського патріархату перейшли до новоствореної Православної церкви України.

Водночас він зазначив, що певні перепони процесу переходу релігійних громад та процесу визнання автокефалії іншими православними церквами чиняться з боку РПЦ.

Втім автокефальна Православна церква України залишається відкритою до співпраці та діалогу з іншими християнськими церквами України, ще раз підкреслив Епіфаній під час церемонії інтронізації у Софії Київській 3 лютого.
Tags: ПЦУ, московский патриархат, перехід з мп в ПЦУ, религия, священники, список, церковь
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 10 comments