Олег Леусенко (oleg_leusenko) wrote,
Олег Леусенко
oleg_leusenko

В Украине намерены построить космопорт

В Україні хочуть побудувати космопорт

Украинская компания «Space Logistics Ukraine» намерена построить космопорт на территории Украины и готова инвестировать в научно-исследовательские работы в этом направлении. Сейчас идут переговоры со специалистами.

Об этом заявил основатель «Space Logistics Ukraine» Дмитрий Легеза в рамках всеукраинского космического тура “Космічна Україна. Те, що МИ робимо!”, который состоялся 5 февраля в Житомирском музее космонавтики им. С.П. Королева, сообщает Укринформ.

Компания «Space Logistics Ukraine», которая начала работать в прошлом году, поставила перед собой несколько задач. Прежде всего, это внесение изменений в законодательство, чтобы дать возможность частным компаниям работать в отечественной космической отрасли.

В частности, «Space Logistics Ukraine» стала организатором мероприятия “Космічна Україна. Те, що МИ робимо!”

«Основна мета нашого туру – це популяризація теми космосу. Ми бачимо, як інтенсивно розвивається космічна галузь у США, Китаї, Індії. Україна позиціонує себе як космічна держава, але на орбіті Землі немає жодного нашого супутника. Якщо у найближчі два-три роки держава не зробить ніякого прориву у цьому напрямку, ми дуже відстанемо і наздогнати втрачене буде складно. Для нас важливо проїхати з лекціями по Україні, зустрітися і поспілкуватися з людьми, аби вони почали думати і вірити, що розвивати нашу космічну галузь цілком реально», – рассказал Дмитрий Легеза.



Легезу называют украинским Илоном Маском. Он поделился, что действительно ведет переговоры о реализации космических переговоров с уроженцем Житомира Алексеем Пахуновим, который сейчас работает в компании Маска «SpaceX».

«Олексій із задоволенням йде на контакт і готовий допомагати. Важливо, щоб фахівці, які досягли успіху за кордоном, допомагали Україні розвивати профільні галузі», – добавил Легеза.

Для участников мероприятия в музее космонавтики прочитал познавательную лекцию космоблогер, советник компании «Space Logistics Ukraine» Валентин Гаденов.



«Ми спостерігаємо підвищений інтерес до космосу у світі. Технічна база космонавтики змінюється дуже швидко. Щоб не відставати, зараз треба займатися оптимізацією та модернізацією своєї космічної галузі. У цьому контексті важливо внести зміни до законів і залучити приватний капітал. Наприклад, за два роки завдяки приватним інвестиціям у Китаї з’явилися десятки стартапів і є три приватні компанії, які вже мають мільярдні обороти. Ми хочемо це запропонувати і в Україні», – отметил Гаденов.

По его словам, такие встречи имеют целью показать молодым людям, что в Украине есть перспективы и мотивировать их оставаться и работать в государстве.

Фото: Житомирская ОГА
Tags: Легеза, Укркосмос, космическая отрасль, космодром, космонавтика, космос, планы
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 8 comments