Олег Леусенко (oleg_leusenko) wrote,
Олег Леусенко
oleg_leusenko

Канада випустить ще одну монету у формі української писанки

Фото: www.mint.ca
Королівський канадський монетний двір випустить кольорову срібну монету у формі української писанки. Про це йдеться на сайті Королівського канадського монетного двору.

Монета стане вже четвертою «писанкою» у колекції канадського монетного двору. Цього разу вона буде присвячена величезному пам’ятнику українській писанці, розміщеному у канадському місті Вегревіль у провінції Альберта.

“У східній частині міста Вегревіль, Альберта розміщений символ гармонії у формі яйця. 2300 кілограмова писанка - це присвячений століттю Королівської канадської кінної поліції монумент. Це диво комп’ютерного дизайну виконане у кольорах, що вшановують мир, історію та традиції. Наша четверта писана - це зменшена версія всесвітньовідомої вегревільського українського пасхального яйця”, - йдеться в описі монети на сайті.


На реверсі монети будуть нанесені кольорові візерунки, а на аверсі - профіль королеви Елизавети ІІ. Монета буде викарбувана із 31,82 гр чистого срібла та матиме номінал у 20 канадських доларів. Її випуск почнеться 5 лютого , а загальний наклад складе 5 тис штук.


Фото: www.mint.ca

Нагадаю, Королівський монетний двір Канади в 2016 році до 125-ї річниці першого поселення українців випустив овальну монету з візерунком української писанки (побачити цю красу можна за посиланням).

Нагадаємо: найбільший у світі пам’ятник українській писанці був встановлений торговою палатою Вегревіля у 1975-році. Щоліта поруч із монументом відбувається український фестиваль писанки. На розробку дизайну, виготовлення та збір велетенської писанки знадобилося понад 12 тис годин. Монумент має висоту 7.8 м і ширину 5.5 м. та обертається за напрямком вітру. У підніжжі пам’ятника встановлено табличку, яка на чотирьох мовах (англійська, французька, німецька та українська) розповідає про багатокультурну історію місцевої української громади.
Канада випустила золоту монету у формі української писанки
Tags: Канада, деньги, диаспора, доллары, коллекции, монеты, нумизматика, памятники, память, писанки, популяризация Украины, українська культура
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments