Олег Леусенко (oleg_leusenko) wrote,
Олег Леусенко
oleg_leusenko

Вартові вічності стали брендом історичного музею Дніпра

Дніпропетровський національний історичний музей ім. Д. І. Яворницького презентував власний брендбук."У Дніпропетровському національному історичному музеї імені Д. І. Яворницького знаходиться найбільша колекція кам’яних баб на території сучасної України, вона нараховує 102 одиниці і постійно поповнюється знахідками археологічної експедиції музею. Колекція представляє доволі великий період в історії нашого краю з часів енеоліту до половецьких часів (III тис. до н.е. - XIIІ ст. н.е.). Археологи поділяють кам’яних баб музею на чотири періоди: енеоліт, доба бронзи, скіфський період та часи пізніх кочовиків. Образ баб представлений як центральний у брендбуці музею", - розповіла Укрінформу співробітник музею Олена Нелюб.

За її словами, серед істориків закріпилися декілька метафор щодо кам’яних баб. Їх називають "вартовими вічності" і "мовчазними свідками доби". У брендбуці вони представлені навпаки, як такі, що все бачили, все чули і про все готові розповісти відвідувачам устами наукових співробітників музею.

Дніпропетровський національний історичний музей ім. Д. І. Яворницького презентував власний брендбук / Фото: gorod.dp.ua

На думку музейників, саме в цьому полягає соціальна місія музею в сучасному світі – вести комунікацію з суспільством через доступ відвідувачів до колекцій, формувати бачення й розуміння минулого.

Зображення нового брендбуку пропонують розміщати на флешках, футболках, чашках, парасольках та інших предметах.
Tags: Дніпро, Скифия, артефакты, археология, бренди, история, камни, кам’яні баби, музеи, українська культура
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 3 comments