Олег Леусенко (oleg_leusenko) wrote,
Олег Леусенко
oleg_leusenko

До Помісної церкви перейшли вже понад 100 парафій

Вже понад 100 парафій Української православної церкви Московського патріархату перейшли до новоствореної Православної церкви України.


Про це Предстоятель ПЦУ митрополит Київський і всієї України Епіфаній сказав у коментарі журналістам перед початком форуму за участю Президента Петра Порошенка у Міжнародному виставковому центрі, повідомляє Укрінформ.

“Вже більше сотні, і ми чуємо щодня, що у певному регіоні, у певній області відбуваються ці переходи по два, по три. Ми завершуємо на днях юридичне оформлення, тобто буде вже зареєстровано керівний орган, Київську метрополію і, відповідно, інші єпархії будуть вносити зміни до статуту, а ті парафії, які зараз переходять з Російської православної церкви до єдиної помісної Української православної церкви, будуть уже долучатися до нової структури”, - сказав митрополит Епіфаній.

Водночас він зазначив, що певні перепони процесу переходу релігійних громад та процесу визнання автокефалії іншими православними церквами чиняться з боку РПЦ. "Звичайно, є супротив з боку Російської православної церкви, бо їхнє завдання полягає у тому, щоб протидіяти, щоб церкви не визнали автокефалію Української православної церкви. Але ми віримо, що мудрість тих інших православних ієрархів все ж таки доведе до того, що ми отримаємо визнання інших церков”, - сказав митрополит Київський і всієї України.

Він запевнив у тому, що нині активно працює над тим, щоб інші помісні церкви визнали автокефальний статус ПЦУ. З цього приводу ведеться активний діалог.

Церемонія інтронізації предстоятеля Православної церкви України, митрополита Київського і всієї України Епіфанія відбудеться 3 лютого у Софійському соборі в Києві.
Tags: ПЦУ, Предстотель ПЦУ Епіфаній, автокефалия, парафии, перехід з мп в ПЦУ, противодействие, религия, церковь
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 5 comments