Олег Леусенко (oleg_leusenko) wrote,
Олег Леусенко
oleg_leusenko

200 хористів сьогодні заспівають в холі вокзалу Києва. Добраніч, хунто!

У Києві 25 січня відбудеться хоровий флешмоб. Його приурочили до 100-річчя від дня підписання Симоном Петлюрою Наказу Уряду УНР про створення Української Республіканської Капели (УРК) під керуванням Олександра Кошиця.

200 хористів заспівають в холі київського вокзалу

Як повідомляють організатори, дійство розгорнеться у холі Центрального залізничного вокзалу. У флешмобі візьмуть участь 6 українських хорів – дитячих, студентських і дорослих – до яких загалом входить близько 200 співаків.

Українська республіканська капела під керівництвом Кирила Стеценка і Олександра Кошиця була створена 25 січня 1919 року окремим законом УНР. Ініціатором і головним меценатом її заснування став голова Директорії Симон Петлюра, який вирішив використати унікальну українську народну пісню як елемент культурної дипломатії та поширення інформації про УНР за кордоном.

Вибір місця проведення флешмобу не випадковий: саме з Центрального залізничного вокзалу у 1919 році колектив УРК вирушив у міжнародне турне. Завдяки цим державним гастролям світ уперше почув «Щедрика» Миколи Леонтовича, а про українську пісенну культуру дізналися у 17 країнах.

Також 25 січня у центральному холі столичного вокзалу відкриють виставку «Культурна дипломатія України: світовий тріумф Щедрика». В її експозиції увійдуть фотографії та документи з фондів Центрального державного архіву вищих органів влади та управління України, які підтверджують державно-інституційний характер культурної місії УНР за кордоном.
Tags: Київ, Петлюра, УНР, вокзалы, даты, певцы, українська культура, українські пісні, флеш-моб
Subscribe
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 1 comment