Олег Леусенко (oleg_leusenko) wrote,
Олег Леусенко
oleg_leusenko

Як в Україні ничегониделаеца: № 302 (огляд)

Посилання на всі частини дайджесту "Як в Україні ничегониделаеца" знаходяться тут (№№ 001-100), тут (№№ 101-200) і тут (№№ 200-передостанній)

Україна увійшла в ТОП-5 світових експортерів вершкового масла

Україна увійшла в ТОП-5 світових експортерів вершкового масла

За 10 місяців 2018 року Україна експортувала 24 428 тонн вершкового масла, і увійшла в топ-5 світових експортерів. Про це повідомляє Асоціації виробників молока (АВМ) за даними аналітичної служби.

«Це на 17% більше, ніж за звітний період 2017 року. Що стало можливим за рахунок конкурентної ціни на фоні, наприклад, високих європейських. До прикладу українське масло у 2018 році коштувало в середньому 4,5 дол./кг, тоді як європейське — 5-5,2 дол./кг. Саме ціна стала визначальним фактором того, що вже другий рік поспіль Україна активно співпрацює з Нідерландами. Ця країна стоїть на другій сходинці основних імпортерів українського вершкового масла. Першу посіло Марокко, — зазначила аналітик АВМ Яна Музиченко.

Вона також зауважила, що Україна сформувала позитивний імідж на зовнішній арені і може непогано працювати без ринку сусідньої Росії.

"До того ж, якість українського молока, з якого виготовляють продукцію, останніми роками суттєво покращується. Починаючи з 2013 року, частка молока ґатунку екстра у структурі надходження на переробку зросла з 9,8% до 20,6%", - підкреслила Музиченко.

Очолює світовий рейтинг ТОП-експортерів вершкового масла Нова Зеландія, яка експортувала 410 365 т, на другому місці — країни ЄС, які поставили на зовнішні ринки 151 253 т вершкового масла. Третю сходинку займає Білорусь — 73 041 т, четверту — США, вони експортували 43 691 т.

Окрім того, українські експортери в трійці лідерів з поставок на зовнішні ринки казеїну.

«Тут ми поступаємось лише Новій Зеландії, яка експортувала минулого року 78 531 т, та ЄС, яка поставила на зовнішні ринки 66 601 тонн. Експорт України становив 7 131 т», — підкреслила аналітик.

Україна також на восьмій позиції серед світових експортерів сухого збираного молока. Українські поставки на світовий ринок склали 22 188 т, випередивши Туреччину, яка поставила — 21 114 т, проте поступившись Канаді. Ця країна посіла сьому сходинку рейтингу, з показником — 61 635 т.

У трійці лідерів з експорту сухого збираного молока країни ЄС — 758 818 т, США — 617 161 т та Нова Зеландія — 306 255 т.

Экспорт в Израиль в 2018 году пополнился 251 новой товарной позицией

Украина и Израиль технически парафировали Соглашение о свободной торговле - МЭРТ

В течение января-ноября 2018 году в украинском экспорте в Израиль появилась 251 новая товарная позиция, что принесло Украине дополнительных 6,5 млн долларов экспортной выручки. Об этом рассказал первый вице-премьер – министр экономического развития и торговли Украины Степан Кубив.

"Израиль демонстрирует большой интерес к украинской продукции. Уже сейчас, за 11 месяцев 2018 года, в нашем экспорте в Израиль появилась 251 новая товарная позиция, они принесли нам дополнительные 6,5 млн долларов экспортной выручки. По некоторым позициям экспорта за 2018 год рост составил 222%", - сказал Кубив.

Он отметил, что в Экспортной стратегии Украины правительство определило Израиль как один из 20 самых перспективных рынков для экспорта украинской продукции.

"Мы уже имеем достаточно мощные торговые связи за неполных три года. Объем двусторонней торговли превысил 2 млрд долл. Мы экспортируем больше, чем импортируем, положительное сальдо не менее 300 млн долл.", - отметил Кубив.

НБУ уперше отримав престижну міжнародну нагороду Central banking awards

НБУ уперше отримав престижну міжнародну нагороду Central banking awards

Нацбанк уперше в своїй історії отримав престижну міжнародну нагороду Central banking awards від топового профільного журналу Сentral banking. Про це повідомляється на сайті видання.

«Національний банк України значно підвищив прозорість за минулий рік і попередні три роки, попри надзвичайно складні умови діяльності», - підкреслюється у публікації.

Зокрема акцентується, що НБУ не приховував масштабів викликів, які стояли перед банківською системою країни. Натомість Нацбанк надавав чітку інформацію про проблеми, які були виявлені ним у багатьох банках, що мали недостатній капітал чи застосовували шахрайські методи.

«Його (НБУ - ред.) прозорість у цих питаннях постійно покращувалася протягом останніх чотирьох років. Це значно перевищує стандарти деяких центральних банків сусідніх країн, включаючи деякі центральні банки Євросистеми», - зауважується у публікації.

Урочисте вручення нагород відбудеться 13 березня цього року у Лондоні під час гала-вечері Central Banking Awards.

Щорічна нагорода Central banking awards складається з 26 категорій, 13 із яких відзначають успіхи та здобутки центральних банків світу, а інші 13 категорій – учасників фінансового ринку. Зокрема, обирають переможців у номінаціях: центральний банк року, голова року, довічне досягнення голови, економічні дослідження центральних банків, прозорість, управління резервами, управління готівковим обігом, управління ризиками, ініціатива року, веб-сайт, видатний внесок у розбудову інституційної спроможності центрального банку, фінансова інклюзія, розвиток інфраструктури платежів та ринкових операцій.

На Черкасщине строят солнечную электростанцию мощностью 25 мВт

На Черкасщине строят солнечную электростанцию мощностью 25 мВт

В городе Каменка на Черкасщине за счет норвежского инвестора строят солнечную электростанцию мощностью 25 МВт. Об этом сообщает пресс-служба Черкасской областной рады.

"Инвестором выступает норвежская компания Scatec Solar, которая имеет опыт строительства во многих странах мира. В Украине Scatec Solar представляет ООО «Чистая энергия-2011»... По планам компании, в Каменке будет построена солнечная электростанция мощностью 25МВт", - говорится в сообщении.

Общий объем инвестиций в строительство составит около 30 млн евро.

Как отметили в облраде, сейчас на участке площадью 50 га проводятся подготовительные работы. Работы по строительству СЭС должны завершиться до конца 2019 года.

Отмечают также, что в 2018 году компанией ООО «Чистая энергия-2011» на счета исполнительного комитета Каменской городской рады было перечислено 880 тыс. грн компенсации за вырубку зеленых насаждений. Эти деньги планируют использовать на посадку сакуровой аллеи.

Українські виробники збільшили виручку від експорту риби майже на $2 мільйони

Українські виробники збільшили виручку від експорту риби майже на $2 мільйони

Із січня по листопад 2018 року українські виробники експортували готової та консервованої рибної продукції на майже на 2 млн дол. більше, ніж за аналогічний період торік, - на 8,4 млн дол. Про це повідомляє прес-служба Державного агентства рибного господарства.

“За підсумками 11 місяців 2018 року українськими виробниками на зовнішні ринки були поставлено 4,596 тис. тонн готової та консервованої рибної продукції на 8,4 млн дол. У грошовому вимірі це на 28% більше, ніж за аналогічний період попереднього року. У січні-листопаді 2017 року цієї продукції було експортовано 4,524 тис тонни на 6,56 млн дол.”, - ідеться у повідомленні.

Зазначається, що найбільшими покупцями за 11 місяців 2018 року були Молдова - 1,175 тис тонн на 1,77 млн дол.; Азербайджан - 777,7 тонн на 1,63 млн дол.; Білорусь - 582 тонни та 0,78 млн дол.; Грузія - 687,8 тонн на 0,76 млн дол.; Ізраїль - 147,8 тонн на 0,6 млн дол.

За інформацією прес-служби, у розрізі товарних позицій найбільше було експортовано: сардин, сардинели, кільки або шпротів - 3,264 тис. тонн на 3,3 млн дол.; іншої риби готової або консервованої - 832 тонни на 1,93 млн дол.; ікри інших риб - 88,5 тонн на 1,49 млн дол.; ікри осетрових (чорна ікра) - 351,3 кг на 323,1 тис. дол.; лосося - 13,3 тонни на 204,4 тис. дол.; оселедців - 52,3 тонни на 198,9 тис. дол.

У Держрибагентстві нагадують, що надходження від експорту української мороженої риби за підсумками 10 місяців 2018 року збільшилися на 43%.

Україна постачає технології електромагнітної зброї до Саудівської Аравії

У листопаді 2018 року Державне підприємство «Конструкторське Бюро «Південне» ім. М.К.Янгеля» експортувало в Саудівську Аравію для дослідницького інституту King Abdulaziz City For Science And Technology технологію в вигляді технічної документації визначення обліку демонстратора генератора імпульсного електромагнітного випромінювання.Сьогодні Україна є однією з країн у світі, яка виробляє такий складний вид озброєнь як електромагнітне або, як його ще називають, мікрохвильовою зброєю. Але це перспективна зброя поки недоступна нашим Збройним силам і розробляється воно в основному в інтересах іноземних замовників.

Причини такого стану справ, а також ряд інших питань Defense Express обговорив з директором головного українського розробника мікрохвильової зброї – харківського ТОВ «Інститут електромагнітних досліджень» – Юрієм Ткачем.

Невелика частка інтерв’ю, представленого в журналі Defense Express:

Тематика роботи Інституту в даний час в визначається вмістом контрактів з іноземними замовниками. В даний час роботи зосереджені на створенні реальних мікрохвильових боєприпасів, придатних для випробувань в полігонних умовах. Тут слід зазначити, що ці роботи проводяться в тісній співпраці з КБ «Південне», в результаті чого, я сподіваюся, з’являться конкретні зразки боєприпасів, здатних вирішувати широкий спектр поставлених завдань.

Хотілося б відзначити, що коштом внутрішніх ресурсів Інститут веде сьогодні також ряд перспективних робіт, серед яких – створення засобів ураження, заснованих на використанні вибухових джерел сильних імпульсних струмів мега амперного діапазону, що проходять в землі. Позитивним моментом, що впливає на подальший успішний результат, є те, що проведені з цієї тематики роботи, навіть на початковому етапі, зустріли розуміння і підтримку з боку ряду замовників.

Крім того, Інститут провів попередні дослідження зі створення заряджених аерозольних утворень, електричний потенціал яких досягає 1÷1,2 млн вольт, а накопичення заряду в них супроводжується довгими (завдовжки до декількох метрів) іскровими розрядами. Такими зарядженими аерозольними утвореннями можливо ефективну поразку проходять через них цілей. Крім цього, згадані заряджені аерозольні утворення служать об’ємними джерелами потужного імпульсного електромагнітного випромінювання. Цей напрямок є досить перспективним в процесі створення боєприпасів для ефективного ураження цілей самих різних видів у великій частині простору. Фактично, мова йде про створення об’ємних джерел потужного електромагнітного випромінювання, в яких також для його генерації можна використовувати хімічні реакції.

На даному етапі основні напрямки роботи нашої організації визначаються контрактами із замовниками й за умовами контрактів, ці роботи оприлюдненню не підлягають. Проте, ряд робіт виконується коштом внутрішніх ресурсів. Це роботи стосуються, перш за все, розробки компонентів, які можуть бути використані при створенні не тільки мікрохвильової зброї, а й інших видів зброї на нових фізичних принципах. До таких пристроїв відносяться, наприклад, автономні вибухові джерела енергії, високовольтні імпульсні місткісні накопичувачі енергії, системи комп’ютерного управління і діагностики й ряд інших спеціалізованих компонентів. Цей етап роботи вкрай важливий, оскільки фактично створюється «елементна база», придатна для створення декількох видів зброї на нових фізичних принципах.

Поряд з цим, нами ведуться розробки декількох типів надпотужних імпульсних мікрохвильових генераторів, що працюють в режимі повторюваних імпульсів, а також генераторів з підсумовуванням випромінюваної потужності. Також розробляються генератори заряджених аерозольних утворень. Цей напрямок відкриває великі перспективи при використанні заряджених аерозолів для боротьби з широким спектром озброєнь.

Харьковский оперный театр вошел в международную организацию Opera Europa

Харьковский оперный театр вошел в международную организацию Opera Europa

Харьковский национальный театр оперы и балета имени Лысенко, известный под брендом Восток OPERA, стал членом международной театральной организации Opera Europa, объединяющей оперные театры и фестивали из 43 стран.

Торжественная церемония подписания договора о присоединении Восток OPERA к организации Opera Europa состоялась накануне вечером в театре в рамках празднования Дня Соборности Украины.

По словам директора Opera Europa Николаса Пейна, Харьковский национальный театр оперы и балета им. Лысенко не только получит положительные результаты от присоединения к международной организации, но и сам много привнесет в нее: "Это взаимная работа, взаимная выгода. Мы обмениваемся успешными практиками в хозяйственной деятельности и искусстве. Можем обмениваться и производством продукции. И я думаю, что мы можем помочь в продвижении украинского искусства в Европе".

Присоединение к организации открывает широкие возможности сотрудничества с известными режиссерами, дирижерами, солистами, а также участия в крупнейших международных фестивалях. Также Opera Europa предоставляет своим участникам возможности онлайн-трансляций спектаклей, доступ к форумам, ежегодных конференций, информационных ресурсов (электронных баз данных, списков рассылки, списков ключевых сотрудников театров для облегчения общения) и тому подобное.ы, списки ключевых сотрудников театров для облегчения общения) и тому подобное.

На Донеччині побудували олійноекстракційний заводУ Слов’янську збудували олійноекстракційний завод. Підприємство побудували на місці колишнього комбікормового заводу. Окрім виробництва олії, відходи від насіння переробляють в пелети для твердопаливних котлів, передає прес-служба Слов’янської міської ради.

Завдяки будівництву, робочі місця отримають близько 200 людей, які працюватимуть на сучасному обладнанні.

Наразі на підприємстві ведуться пусконалагоджувальні роботи. Виробництво розпочнеться найближчим часом.

Украинский аграрный экспорт в 2018 году вырос до рекордных $18,8 миллиардаУкраинский аграрный экспорт по результатам 2018 года вырос более чем на 880 млн долл. по сравнению с 2017 годом – до рекордных 18,8 млрд долл. Об этом рассказала заместитель министра аграрной политики и продовольствия Украины по вопросам европейской интеграции Ольга Трофимцева, сообщает пресс-служба Министерства аграрной политики и продовольствия .

“За этот период существенно увеличились объемы экспорта продукции АПК на рынки Азии и Евросоюза. Украинский аграрный экспорт в страны Азии превысил 8 млрд долл., а в страны ЕС мы экспортировали в 2018 году аграрных и пищевых продуктов на более 6,3 млрд долл. ”, - сказала Трофимцева.

По ее словам, в Украине общий внешнеторговый оборот продукции агропромышленного комплекса по результатам 2018 года превысил 24,3 млрд долл.

Также заместитель министра сообщила, что большую долю украинского аграрного экспорта в 38,4% традиционно сформировали зерновые культуры, доля масла составляла 23,3%, семян масличных культур – 10,2%.

“Также хочу выделить товары, за счет которых произошел рост экспорта. Речь идет о кукурузе, пшенице, семенах рапса, жмыхе, мясе и субпродуктах птицы, различных маслах, табаке и изделиях из него, яйцах, кондитерских изделиях и тому подобное”, - подчеркнула Трофимцева.

Она отметила, что экспорт продукции растениеводства увеличился на 762,3 млн долл. по сравнению с аналогичным периодом 2017 года и достиг 17,4 млрд долл. Стоимость экспорта продукции животноводства возросло на 118,1 млн долл. и достигла 1,4 млрд долл.

Крупнейшими покупателями украинских аграрных и пищевых товаров в 2018 году стали Индия, куда было экспортировано продукции АПК на более 1,8 млрд долл., Китай – 1,2 млрд долл., Нидерланды – 1,2 млрд долл., Испания – 1,04 млрд долл. и Египет – 888,7 млн долл.

Ізраїль знизив податок на імпорт медобладнання в Україну

Ізраїль знизив податок на імпорт медобладнання в Україну

Україна зможе імпортувати медичне обладнання з Ізраїлю без сплати податку або ж за дуже низьким податком.

Про це повідомив Надзвичайний і Повноважний Посол Ізраїлю в Україні Йоель Ліон в інтерв'ю Укрінформу, коментуючи підписану 21 січня 2019 року Угоду про вільну торгівлю між Україною й Ізраїлем.

Як зазначив посол, "те, що ми зменшуємо податок між двома країнами для медичного обладнання, допоможе Україні імпортувати медичне обладнання із Ізраїлю без сплати податку або ж за дуже низьким податком. Враховуючи, що це елемент нової Угоди, це означатиме, що ви зможете імпортувати кращі технології, краще медичне обладнання з Ізраїлю. Та знову ж таки, це принесе суспільну користь, адже покращиться життя людей, бо ви матимете краще обладнання".

Водночас, на запитання, "чи готовий Ізраїль вкладати гроші в розбудову наших вітчизняних медичних заводів чи в те ж саме сільське господарство?", Ліон відповів, що це питання - до приватного бізнесу. "Це питання інвестування, це інше питання, яке нам потрібно задати приватному бізнесу – тим, хто зацікавлений це робити. Нашим завданням є допомогти бізнесменам обох країн краще вести справи в кожній із них. Україна – на шляху до запровадження нових законів, які допоможуть залучити більше нових інвесторів. Мені б хотілося, щоб більше ізраїльських інвесторів приходило в Україну. Але, знову ж таки, те, про що ми говоримо, – є питанням приватного сектору, який продає", - наголосив посол Ізраїлю в Україні.

Як повідомлялось, Кабінет міністрів України 21 листопада 2018 року схвалив проект Угоди про вільну торгівлю між Україною та Ізраїлем.

За підрахунками Мінекономрозвитку, у результаті дії угоди вже в найближчій перспективі збільшиться український експорт до Ізраїлю, а також покращиться сальдо торгівлі України з Ізраїлем.

Дія Угоди про вільну торгівлю між Україною та Ізраїлем не буде поширюватися на території тимчасово окупованих внаслідок збройної агресії Російської Федерації Криму, міста Севастополя та окремих районів Донецької та Луганської областей до повного відновлення конституційного ладу держави Україна на них.Український фільм вперше вийшов у комерційний прокат в Китаї

«Похищенная принцесса» первой из украинских фильмов вышла в коммерческий прокат в Китае

В Китае 18 января впервые выходит в коммерческий прокат фильм украинского производства – мультипликационная лента «Викрадена принцеса», сообщает Радио Свобода со ссылкой на анимационную студию «Анимаград», которая создала мультик.

«Это первая лента (украинского производства в Китае – ред.), и эта лента выйдет в достаточно большом количестве кинотеатров. Это не ограниченный прокат, а довольно качественный, полноценный коммерческий прокат ленты», – пояснил пиар-менеджер компании «Анимаград» Дмитрий Майстренко.

По его словам, «Похищенную принцессу» уже показали в 50 странах, но этим ее зарубежный прокат не ограничится. «Ожидается еще прокат, скорее всего, он будет: это Южная Корея, Испания, Греция, Южно-Африканская республика – это то, на что есть определенные договоренности», – рассказал представитель студии.

«Викрадена принцеса» – первый полнометражный мультфильм для украинского и международного проката в производственной линейке анимационной студии Animagrad. Лента была создана при поддержке Госкино. Ее режиссировал Олег Маламуж, сценарий написал Ярослав Войцешек. В Украине мультфильм вышел в прокат в марте 2018 года и собрал 36 115 670 гривен, что является абсолютным рекордом для украинских анимационных фильмов.

“Кернел” експортуватиме кошерну олію до ІзраїлюКомпанія «Кернел» виготовила партію фасованої олії з сертифікатом кошерності Badatz Beit Yossef Kosher for Passover, передає прес-служба групи.

Партію кошерної олії вироблено на потужностях Приколотнянського ОЕЗ. До виробництва цієї партії олії завод приступив 8 січня. Відзначається, що олія вироблена під контролем інспектора «Бадац бейт Йосеф» рабина Якова.

«Кернел» — найбільший у світі виробник і експортер соняшникової олії, провідний виробник і постачальник сільськогосподарської продукції з регіону Чорноморського басейну на світові ринки. На частку компанії припадає близько 8% світового виробництва соняшникової олії.

Харківський підшипниковий завод виходить на ринок ТуреччиниУ 2018 році частка експорту Харківського підшипникового заводу (ХАРП) склала 65%. У цьому році підприємство має намір збільшити цей показник до 70%. 2019 рік ХАРП планує почати з виходу на ринок Туреччини, передає AgroPravda.

Першими кроками для цього стане дебютна участь ХАРП в міжнародній сільськогосподарській виставці «AGROEXPO», яка відбудеться 7-10 лютого в місті Ізмір.

«Туреччина – перспективний для нас ринок з великим обсягом сільгосптехніки. Надійна і якісна підшипникова продукція HARP, орієнтована на сільськогосподарське машинобудування, буде мати там високий попит», – говорить директор департаменту продажів підшипникової продукції Віталій Бугров і додає, що тракторний ринок Туреччини вважається четвертим за величиною у світі.

На одній з кращих аграрних подій в Європі ХАРП продемонструє надійну подшипникову продукцію для ефективної й безвідмовної експлуатації сільгоспмашин.

На «AGROEXPO» відвідувачі зможуть ознайомитися з лінійкою ступенчитих підшипникових вузлів HARP AGRO UNIT, серією підшипників UC (аналоги YAR), ES (YET), EX (YEL) і лінійкою корпусних вузлів на базі даних підшипників. Крім цього, на стенді ХАРП будуть представлені підшипники HARP AGRO з новими системами ущільнень підвищеної герметичності X-SHIELD, які додатково забезпечують захист в найскладніших умовах експлуатації.

Підшипники і вузли HARP AGRO зі збільшеним міжремонтним інтервалом орієнтовані як на сільгосптехніку вітчизняного, так і світового виробництва, і знаходять своє застосування в грунтообробній техніці, тракторах, прес-підбирачах, жатках, збиральних комбайнах та іншої техніки.

Чергову партію вагонів виробництва КВБЗ передано УкрзалізниціКомісія УЗ прийняла в експлуатацію чергову партію з трьох купейних пасажирських вагонів з купе для начальника поїзда (як ще їх називали в пресі – бригадирські). Тепер у рахунок виконання контракту на 54 пасажирські вагони Укрзалізниця отримала вже одинадцять новеньких комфортних вагонів: вісім у грудні 2018 року і три у січні 2019 року. Передає прес-служба підприємства.

Два з трьох нових вагонів працюватимуть на Придніпровській, а один – на Південно-Західної залізниці. Ці вагони пофарбовано ще в синій колір і відрізняються вони від звичайних купейних лише наявністю в одному з десяти купе спеціальних розеток, які дають можливість підключити обладнання для радіозв’язку начальника поїзда з провідниками інших вагонів та системи відеоспостереження.

Встановлюється відповідна апаратура Укрзалізницею. Окрім цього купе для начальника поїзда нічим не відрізняється від інших дев’яти у вагоні: ті ж чотири полиці, столик, освітлення, багажне відділення та таке інше. Наприклад вісім таких вагонів, отриманих наприкінці минулого року у рахунок виконання контракту УЗ використовувала у складі одного з поїздів як звичайні купейні вагони, всі десять купе яких займали пасажири.

Чергову партію вагонів замовник має намір отримати згідно з договором наступного місяця.

Морпорты Украины в 2018 году увеличили перевалку контейнеров почти на 19%

Морпорты Украины в 2018 году увеличили перевалку контейнеров почти на 19% - АМПУ

"По итогам 2018 года морские порты Украины перевалили 846,5 тыс. TEU (Двадцатифутовый эквивалент - ред) контейнерных грузов. Это на 18,7% больше, чем в предыдущем году. По данным Конференции ООН по торговле и развитию (UNCTAD), мировой рынок контейнеров к 2023 г. будет расти в среднем на 3,8% в год", - говорится в сообщении Администрации морских портов Украины.

Отмечается, что положительная динамика в морских портах Украины является следствием восстановления грузооборота после значительного падения в 2014-2015 гг.

«Рост контейнерных перевозок свидетельствует об оживлении экономики. Украинские порты еще не вышли на докризисный уровень по этому направлению, поэтому нам есть еще куда расти. Об этом свидетельствуют также и планы бизнеса по реализации совместно с АМПУ проектов по развитию контейнерных терминалов в тылу наших причалов. В 2018 году были достигнуты соответствующие договоренности сразу с двумя ведущими мировыми компаниями – Дочерним предприятием немецкой компании HHLA «Контейнерный терминал Одесса» (ГП «КТО») и СМА CGM совместно с ООО «Бруклин-Киев Порт» по проектам в порту Одесса»,— отметил руководитель Администрации морских портов Украины Райвис Вецкаганс.В 2018 г. экспорт и импорт контейнеров через украинские морские порты распределился почти поровну – 47,4% и 48,8% соответственно. Контейнерами за пределы страны экспортируются такие товары как зерно, фрукты, пищевые грузы, а также металлопродукция, строительные материалы. Импортируются в основном оборудование, текстиль, пищевые грузы, алкоголь, пластик/ПВХ.

Лидерами по перевалке контейнеров стали порты Одесса, Южный и Черноморск. Южный в 2018 году увеличил перевалку этих грузов более чем на 75% за счет перехода в порт международной контейнерной линии Maersk из Одессы. Однако, несмотря на это Одессе удалось не только сохранить объемы контейнерных грузов, но и увеличить их на 15%.

Українські підприємства ОПК стали найактивнішими учасниками досліджень промислово-дорадчої групи НАТОПідприємства українського оборонно-промислового комплексу, зокрема й ДК «Укроборонпром», посіли перше місце серед країн-партнерів НАТО за показниками участі у дослідженнях Промислово-дорадчої групи НАТО (NIAG). Такі підсумки участі українських підприємств у багатонаціональних дослідницьких проектах NIAG у 2018 році, передає Defense Express.

У ході досліджень українські фахівці, спільно з колегами із західних країн, визначали основні напрямки розвитку, опрацьовували концептуальні підходи за такими основними напрямками: забезпечення логістичних спроможностей, вертолітна техніка наступного покоління, використання військової авіації різних типів та в різних умовах; автономні системи та техніка; морські безпілотні системи та інше.

Варто зазначити, що в дослідженнях брали участь не тільки підприємства-учасники Концерну (ДП «Антонов», ДП «ХМЗ «ФЕД», ДП «Івченко-Прогрес», ДП «Авіакон»), але й приватні підприємства, які входять до складу Ліги оборонних підприємств України. Активність та успішна участь наших українських фахівців отримала схвальні відгуки від представників НАТО.

Надалі ДК «Укроборонпром» планує продовжувати співпрацю та брати активну участь у дослідницьких проектах Альянсу.

Нагадаємо, з 2019 року в керівних документах Міністерства оборони та підприємств оборонно-промислового комплексу України розпочинається запровадження принципів і стандартів НАТО.

Окрім того, з 2019 року почнеться практичне впровадження натівських технічних стандартів до виробництва озброєння та військової техніки в Україні. Це дозволить значно підвищити якість української зброї та забезпечить взаємну сумісність бойових систем України та країн-членів Альянсу.

В селе на Черниговщине строят первую в области солнечную электростанцию

В селе на Черниговщине строят первую в области солнечную электростанцию
Фото: facepla.net

В селе Малиновка монтируется первая на Черниговщине промышленная солнечная электростанция общей мощностью 1,2 МВт, сообщил ее владелец - предприниматель Игорь Николаенко.

"Мы строим солнечную электростанцию в две очереди. Первую, мощностью 600 кВТ, планируем ввести в строй до мая текущего года, вторую такой же мощности - чуть позже", - сказал он.

Предприниматель рассказал, что под строительство СЭС арендовал у Малиновке 2 га земли. Обнес ее забором и еще в прошлом году начал работы по монтажу панелей китайского производства. Всего для получения 1,2 МВт электроэнергии их понадобится около 5 тысяч штук.

Произведенная электроэнергия будет продаваться по "зеленому" тарифу государству. Для обслуживания СЭС достаточно будет 4 работников.

На Дружківському машинобудівному заводі виготовлено шахтну клітьНа Дружківському машинобудівному заводі CORUM виготовили підйомне устаткування – серійну модель кліті 1НОВ400, передає на facebook-сторінці CORUM GROUP.

Підйомна кліть призначена для використання у шахтах для підйому шахтарів, або доставки вантажу. Вантажопідйомність кліті 9 тонн.


Продовження: Як в Україні ничегониделаеца: № 303 (огляд)

Добірка за допомогою ресурсів Національний Промисловий Портал , Суспільне Око, Укрінформ, Зроблено в Україні, прес-служб органів влади, підприємств, харківського камрада onosamo, читачів та інш.
*****
Допомога антимосковському українському блогу (за бажанням) / Помощь блогу (при желании и наличии средств):
Реквизиты: карта “ПриватБанк” № 5168 7422 2966 6940
Tags: #УкраїнаЗмінюється, АПК, ОПК, Україна, бизнес, заводы, зроблено в Україні, инвестиции, инфраструктура, модернизация, перемоги, предприятия, прогресс, производство, промышленность, развитие, реформы, успехи, экономика, экспорт
Subscribe

 • Почему россияне...❓❓❓

  Почему путинские чиновники покупают себе и своим семьям дома на неадекватном Западе, а не в дружественных Москве странах - Сирии, Беларуси, КНДР,…

 • The show must go on

  Обстріли російських агресорів на Донбасі збільшуються у геометричній прогресії, такого не було з 2016 року. Але сцикло Зеленський мовчить. Бо у нього…

 • Зато новиєліцца! Радій, ЗЕбидло!

  "Мир в очах Путіна" у Зеленського🇷🇺 виглядає саме так: Російські окупанти за добу 12 разів обстрілювали позиції ООС, загинув український…

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 1 comment