Олег Леусенко (oleg_leusenko) wrote,
Олег Леусенко
oleg_leusenko

На Закарпатті почнуть відновлювати старовинну дерев'яну церкву

На Закарпатті обласна влада візьме на баланс старовинну дерев'яну церкву св. Параскеви 1753 року в селі Олександрівка Хустського району. На її реставрацію в обласному бюджеті Закарпаття цьогоріч виділено 800 тис. грн.

На Закарпатті почнуть відновлювати старовинну дерев'яну церкву

Про це в коментарі кореспонденту Укрінформу повідомив заступник голови Закарпатської ОДА Ярослав Галас.

“В бюджеті Закарпатської області ще в минулому році були закладені 600 тис. грн на реставрацію пам'ятки архітектури XVIII ст. Олександрівської церкви св. Параскеви — але їх не змогли використати, бо церква нічия, там не відбуваються богослужіння, немає громади, вона не має власника. Для того, аби ці гроші можна було використати, згідно з бюджетним кодексом, у пам'ятки мусить бути власник,”- сказав Галас.

За його словами, вже у цьому році на Олександрівську церкву в бюджеті області заплановано 800 тис. грн на реставраційні роботи.“Районна рада за відповідним розпорядженням голови Закарпатської ОДА має взяти цю пам'ятку у свою власність — рішенням суду. Це протягом місяця можна зробити. Після цього одразу піде субвенція з обласного бюджету, оці 800 тис. грн. Роботи можна буде розпочинати одразу, навіть не чекають весни, — це робота з деревом, а не з бетоном. Відтак, немає якихось технічних пересторог щодо проведення робіт, якщо того вимагає ситуація,” — сказав він? додавши, що наразі не йдеться про реставрацію унікальних розписів Олександрівської церкви, а про ремонт дерев'яного даху.

Як повідомили в ОДА, у подібній ситуації була свого часу дерев'яна церква в селі Гукливий. Там теж не могли використати гроші з обласної субвенції на реставраційні роботи, бо пам'ятка не мала власника. Церкву на баланс узяла сільська рада, після чого розпочалися реставраційні роботи.
Tags: Закарпаття, ОблДержАдміністрація, Український Ренесанс, наследие, реставрация, спадщина, храмы, церковь
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments