Олег Леусенко (oleg_leusenko) wrote,
Олег Леусенко
oleg_leusenko

У Львові зносять 30-метровий радянський пам'ятник

У Львові розпочались підготовчі роботи з демонтажу 30-метрової стели Монумента Слави. Про це повідомляє прес-служба міськради.

У Львові зносять 30-метровий радянський пам'ятник

“Галицька районна адміністрація підписала угоду з ФОП Роман Хома на демонтаж аварійної стели Монументу слави. Підрядник вже розпочав підготовчі роботи (встановлення риштування) для проведення демонтажних робіт”, - зазначається в повідомленні.

Спочатку зі стели демонтують гранітні елементи, барельєфи. Елементи, які мають художню цінність, будуть передані до музею «Територія терору».

Як повідомлялося, міськрада Львова у 2017 році створила робочу групу для вирішення питання експонування пам’ятника Монумента слави на вул. Стрийській. На одному із засідань робоча група заявила, що частина елементів конструкції пам’ятника Монумент слави знаходиться в гостро аварійному стані.

У лютому 2018 року виконавчий комітет затвердив рішення «Про вжиття заходів з усунення аварійності Монумента бойової слави радянських збройних сил на вул. Стрийській», відповідно до якого Галицька районна адміністрація була визначена замовником проведення першочергових протиаварійних робіт Монумента слави.


Фото: zaxid.net

Меморіал, що носив назву «Монумент бойової слави радянських збройних сил» було відкрито у Львові в 1970 році. Ансамбль, виконаний у камені та бронзі, складається з тридцятиметрового бетонного пілона, облицьованого гранітною плиткою, бронзової центральної групи та масивної залізобетонної, облицьованої лабрадоритом стели з великими рельєфами з кованої міді. На вертикальному пілоні - горельєфи, що символізують основні роди військ. Центр ансамблю складає скульптурна група, що складається з алегоричних фігур радянського воїна і «Батьківщини-матері».
Tags: Львів, демонтаж, десоветизация, меморіали, очищение Украины, памятники, советская оккупация
Subscribe

Recent Posts from This Journal

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 6 comments