Олег Леусенко (oleg_leusenko) wrote,
Олег Леусенко
oleg_leusenko

Сьогодні почесному Патріарху Філарету 90 років! Здоров’я і довголіття!

Святійший патріарх Філарет — непересічна історична особистість. Його життєвий шлях поєднав співпричасність до подій, визначних для Українського і Вселенського Православ’я новітньої доби.Після здобуття Україною незалежності він боровся за відновлення української церковної самостійності та за надання автокефалії православній церкві в Україні. До отримання Томосу Філарет очолював Українську православну церкву Київського патріархату.

У Володимирському кафедральному соборі Києва розпочалося урочисте богослужіння за Святійшого патріарха Філарета, який 23 січня відзначає 90-річчя.

У Володимирському соборі почалася спільна молитва за патріарха Філарета

У богослужінні беруть участь єпископат та духовенство з усієї України, повідомляє Укрінформ.

Окрім того, о 16 годині з нагоди 90-ліття Святійшого патріарха Філарета відбудеться урочиста Академія у Національному палаці мистецтв "Україна".22 січня президент Петро Порошенко вручив Святійшому патріарху Філарету найвищу державну нагороду – звання Герой України та Орден Держави. Його нагородили за видатну історичну роль у становленні незалежної Православної церкви України, діяльність, спрямовану на відродження духовності українського народу, піднесення авторитету православ’я, утвердження ідеалів милосердя і міжконфесійної злагоди.
Tags: Філарет, даты, постаті в історії
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments