Олег Леусенко (oleg_leusenko) wrote,
Олег Леусенко
oleg_leusenko

"Пісні Української революції" тепер можна вільно слухати в інтернеті (аудіо)

Спільний проект Українського інституту національної пам’яті, народного артиста Тараса Компаніченка та гурту "Хорея Козацька", присвячений 100-річчю Української революції, з’явився у вільному доступі в мережі Інтернет. Про це повідомляє УІНП."Аудіо-альбом, над яким музиканти працювали майже рік, отримав назву "Пісні Української революції", - ідеться в повідомленні.

За словами голови Інституту національної пам’яті Володимира В’ятровича, це ще один нестандартний підхід до популяризації української історії.

"Адже українці мають почути голоси тієї доби, щоб пізнати дух, ідеали, прагнення та перемоги Української революції 1917–1921 років. Ті люди, які боролись за свою державу тоді, подібні до теперішніх воїнів, які боронять свободу і незалежність України від новітніх зазіхань давнього ворога нині", – зазначає він.

Авторами більшості пісень, що увійшли до альбому, є класики української літератури, зокрема Олександр Олесь, Грицько Чупринка, Микола Вороний, Христя Алчевська. Композитори – Кирило Стеценко, Микола Леонтович, Олександр Кошиць, Яків Степовий, Павло Синиця, Костянтин Богуславський, Левко Ревуцький.

Як розповідає музикант, кобзар, лідер гурту "Хорея Козацька" Компаніченко, твори, що увійшли до цієї музичної збірки – це частка його тридцятилітньої праці пошуку правдивих музичних пам'яток про ту, унікальну своїм національним пробудженням, епоху.

"Усі ці твори були активно співані на великих і малих сценах України в часі 1917-21 років на урочистих подіях, військових мітингах, при відновленні "Просвіт", відкритті гімназій та університетів. Пісні починали й завершували всі урочисті академії, святочні зібрання. Їх співали на воєнних позиціях, на шикуванні військ; вони співались кобзарями, артистами-бандуристами, оперними співаками, просвітянськими, військовими, міськими, студентськими хорами, Українською республіканською капелою та Українським національним хором. Багато творів були забуті і не звучали в Україні майже століття", - говорить він.

Учасники проекту - гурт "Хорея Козацька" у складі: Тарас Компаніченко, Сергій Охрімчук, Северин Данилейко, Михайло Качалов, Максим Бережнюк, Ярослав Крисько. Запрошені музиканти: Іванна Данилейко (хормейстер, альт), Олена Нагорна (сопрано), Павло Лисий (фортепіано). Запис: студія звукозапису "Комора", зведення і мастеринг Костянтина Костенка, студія "Комора".


Tags: Інститут національної пам’яті, аудио, гурти, интернет, история, музыканты, патриотизм, проекти, революции, українські пісні
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments