Олег Леусенко (oleg_leusenko) wrote,
Олег Леусенко
oleg_leusenko

На Прикарпатті відкопали унікальні документи УПА та шарж на Шухевича (відео)


В Івано-Франківській області, біля міста Рогатин, троє місцевих жителів знайшли у землі бідон з документами УПА, серед яких виявили, зокрема, шарж на головнокомандувача УПА Романа Шухевича, повідомляє Рогатинська міськрада.

«17 січня генеральний директор Національного музею-меморіалу «Тюрма на Лонцького» Руслан Забіла відвідав Рогатин з важливою місією - прийняти історичні матеріали, знайдені трьома рогатинцями у лісі між селами Руда та Воронів. Володимир Дзера, Василь і Тарас Веркальці зізнаються, що натрапили на них випадково і дуже здивувалися, адже перед ними унікальна річ, яка може доповнити нашу історію новими цінними фактами. Побіжний огляд знайденого дозволяє стверджувати, що матеріали містять дані про діяльність УПА на теренах Львівської, Тернопільської областей та Закерзоння. Можна припустити, що вони були передані для головнокомандувача Романа Шухевича, який довгий час перебував на Рогатинщині. Серед давніх артефактів виявлено унікальний шарж головнокомандувача, імовірно, виконаний чорнилом. Низку документів радянського зразка, трофеї, до прикладу, плакат чеською мовою, звіти та протоколи служби безпеки. Крім того, фінансова звітність та касова документація», - йдеться в повідомленні.

На Прикарпатті відкопали унікальні документи УПА та шарж на Шухевича / http://rohatyncity.if.ua

За інформацією, повстанський бідон був закопаний у землі на глибині 15-20 см.

Роман Шухевич - український політичний і державний діяч, член галицького крайового проводу Організації українських націоналістів. Командир з боку українців українського військового підрозділу «Нахтігаль» в складі іноземних легіонів Вермахту (1941–1942). Генерал-хорунжий, головнокомандувач Української повстанської армії, голова Секретаріату Української головної визвольної ради (1943–1950), Герой України з удостоєнням ордена Держави.У 1946-47 роках у селі Княгиничі Рогатинського району діяв підпільний штаб командира УПА Шухевича. Зараз у цій будівлі засновано музей Романа Шухевича.
Tags: ОУН-УПА, Прикарпаття, Шухевич, артефакты, архивы, бандерівці, документы, находки, партизаны, повстанцы
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 4 comments