Олег Леусенко (oleg_leusenko) wrote,
Олег Леусенко
oleg_leusenko

Cума втрат України від газового пакту Путіна-Тимошенко $32 мільярди

Десять років тому за домовленістю прем’єр-міністрів Юлії Тимошенко та Володимира Путіна "Нафтогаз" і "Газпром" підписали контракти на постачання і транзит газу, завдяки яким Україна безповоротно втратила 32 мільярди доларів.Про це повідомив під час прес-брифінгу голова правління НАК "Нафтогаз України" Андрій Коболєв, трансляцію вів "Прямий".

Завдяки цим контрактам Росія отримала можливість дискримінувати "Нафтогаз" трактуючи "сірі зони" на власний розсуд. Відновлювати справедливість довелося через Стокгольмський арбітраж.

Коболєв, зокрема, розповів про "золоті" знижки. Тобто Харківські угоди, завдяки яким був окупований Крим, а також знижка грудня 2013 року в обмін на Угоду про асоціацію з ЄС. Він зазначив, що ці знижки стали однією з передумов окупації України Росією.

Як повідомив голова "Нафтогазу", за період до 2014 року Україна втратила безповоротно приблизно 32 мільярди доларів. Ця цифра складається з переплат, штрафів та інших компонентів, які є наслідком саме контрактів 2009 року. В перерахунку на кожну українську родину це приблизно 61 тисяча гривень.

"Якщо говорити про те, що вдалось врятувати, завдяки Стокгольмському арбітражу, це 94,7 мільярдів доларів. Головний елемент цієї цифри - це take of pay, так само там є переплати, а також інші доплати і нарахування. В перерахунку на кожну родину ця цифра складає приблизно 177 тисяч гривень", - розповів Коболєв.

Тобто, якби Україна програла процес, то втратила б ці 94,7 мільярди доларів."Якщо подивитися на історію арбітражу, то 81,4 мільярди доларів - це та початкова цифра, з якою "Газпром" вийшов і яку він вимагав від української сторони. Чому ця цифра менша ніж на попередньому слайді? Тому що вона враховує період по кінець 2017 року. Вона не враховує два останні роки дії контракту. У відповідь на це "Нафтогаз" вийшов зі своєю претензією на сумму 44 мільярди доларів", - додав Коболєв.

За його словами, трибунал провів так би мовити риску двома рішеннями.

"Перше рішення - це рішення по контракту купівлі газу, де ми домоглися компенсації суми у розмірі 0,5 мільярда доларів за газ, який ми купували до цього. Оскільки до цього "Нафтогаз" фізично відібрав у "Газпрому" газ і не розрахувався на велику суму, то ця сума стала елементом зменшення боргу "Нафтогазу" перед "Газпромом", - сказав Коболєв.

Він також зазначив, що транзитний кейс, який ініціював "Нафтогаз" приніс нам компенсацію на суму 4,1 мільярди доларів. Таким чином загальний виграш складає 5,6 мільярди доларів за обома кейсами.Нагадаємо, Андрій Коболєв розповів про зв'язок між кабальними газовими контрактами Тимошенко та початком російської агресії проти України.


Tags: Газпром, Коболев, Нафтогаз, Стокгольмский арбитраж, Тимошенко, антидержавна діяльність, газ, гниди, дискриминация, договоры, контракты, кремлевские технологии, кроты Лубянки, подсчеты, потери, убытки
Subscribe

Recent Posts from This Journal

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 3 comments