Олег Леусенко (oleg_leusenko) wrote,
Олег Леусенко
oleg_leusenko

На Чернігівщині перша церква МП перейшла до помісної церкви

Релігійна громада Свято-Вознесенської парафії села Оленівка Борзнянського району на Чернігівщині першою в області прийняла рішення про перехід із МП (РПЦ) до помісної Православної церкви України.

На Чернігівщині перша церква МП перейшла до помісної церкви

Цю інформацію Укрінформу підтвердив начальник відділу у справах національностей та релігій департаменту культури і туризму, національностей та релігій Чернігівської облдержадміністрації Олексій Степаненко.

"Вчора були загальні збори громадян у селі Оленівка за участю представників релігійної громади - парафіян місцевої Свято-Вознесенської парафії. На цих зборах люди й проголосували за перехід до ПЦУ", - сказав він.

За словами Степаненка, наступним кроком громади стане звернення до єпархії ПЦУ з проханням призначити їм нового священика. Адже перехід парафії відбувся нібито без згоди чинного настоятеля храму.

За інформацією Оленівського сільського голови Володимира Кривця, в Оленівці проживає 907 людей, участь у зборах брало 72 жителі села і 25 гостей. За перехід церкви проголосувало 37 присутніх.

Місцевий храм належить до Ніжинської єпархії екс-УПЦ МП. Питання його переходу в ПЦУ внесли до порядку денного спонтанно, просто на зборах. Тому батюшку на них ніхто не запрошував.

У коментарі обласному телеканалу (UA:Чернігів) настоятель оленівського храму чекіст в рясі Олександр Гладиш назвав рішення зборів провокацією.
Tags: Єдина Помісна Православна Церква, ПЦУ, Чернігівщина, громади, московские попы, перехід з мп в ПЦУ, сопротивление, церковь
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 4 comments