Олег Леусенко (oleg_leusenko) wrote,
Олег Леусенко
oleg_leusenko

НБУ вводить в обіг дві пам'ятні монети: 100 років Акту Злуки та Б. Ханенко

Національний банк України з 17 січня вводить в обіг дві пам'ятні монети: 100 років Акту Злуки - соборності українських земель номіналом 5 гривень та Богдан Ханенко номіналом 2 гривні. Про це повідомляє прес-служба НБУ.


Фото: сайт НБУ

"100 років Акту Злуки - соборності українських земель - присвячена урочистому проголошенню акта про об`єднання Української Народної Республіки й Західноукраїнської Народної Республіки в єдину незалежну державу. 22 січня 1919 року в урочистій обстановці на Софійському майдані в Києві відбулася подія, що стала підсумком відповідного підготовчого процесу, - було проголошено Акт Злуки, акт об`єднання українських земель, у якому зазначалося, що віднині український народ, звільнений могутнім поривом власних сил, має змогу об`єднати зусилля всіх своїх синів будувати нероздільну самостійну Українську державу на добро і щастя українського народу", - йдеться в повідомленні.

100 років Акту Злуки - соборності українських земель вводиться номіналом у 5 гривень та тиражем у 40 тисяч штук.

Монета Богдан Ханенко присвячена представнику відомого козацько-старшинського роду, колекціонеру, меценату, підприємцю, громадському діячу, який мав авторитет у фінансових і промислових колах та був помітною постаттю в діловому і громадському житті Києва.

Ця монета вводиться в обіг номіналом у 2 гривні та тиражем у 35 тисяч штук.
Tags: День Соборності, ЗУНР, НацБанк, УНР, гривня, даты, коллекции, монеты, нумизматика, постаті в історії
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 1 comment