Олег Леусенко (oleg_leusenko) wrote,
Олег Леусенко
oleg_leusenko

На Франківщині громада неканонічного МП приєдналася до Єдиної помісної ПЦУ (відео)

13 січня релігійна громада Московського патріархату (екс-УПЦ МП) села Похівка Богородчанського району Івано-Франківської області перейшла до Православної церкви України, передає Бліц-Інфо.

На Франківщині громада Московського патрірахату приєдналася до Єдиної церкви

Збори щодо переходу відбулися в сільському клубі. Тут зібралися і прихильники і противники переходу в ПЦУ.

Близько двох десятків прихильників московського патріархату здійняли галас, що збори незаконні. Мовляв, їх мав би скликати священик, а не люди. Здійнялась словесна суперечка на підвищених тонах. Врешті фанатики гундяївського московського патріархату заявили, що покидають збори і вийшли із зали під вигуки "сепаратисти".

Опісля мешканці села, які залишились, спільно виконали Гімн України та перейшли до питань порядку денного. Першим розглянули питання про перехід до ПЦУ.

"За" проголосувала понад сотня людей. Далі громада обрала керівництво і ревізійну комісію та дала доручення їм звернутися з проханням прийняти їх у ПЦУ. За словами новообраного голови громади Мирослава Аннюка, рішення назрівало вже давно.

"Храм і земля належить сільській громаді. В селі близько півтисячі мешканців, з них дуже маленька частина не хоче переходити. Люди давно говорили, але не ставало духу відкрито про це заявити. А тепер є Томос і ми набралися сміливості. Їм цікаво було сьогодні зробити провокацію, але ми не піддалися. Вони привезли людей навіть з Богородчан та сусідніх сіл", - каже Аннюк.

​Привітав односельців з переходом до Православної церкви України священик парафії УГКЦ отець Ярослав.

"Я радий, що ми повертаємося до свого. Кожна держава організовує так, щоб йти з церквою однією дорогою. Тому я підтримую вас і бажаю єдності і любові, тоді москалі до нас лізти не будуть. Не затягуйте з оформленням документів, щоб з церкви нічого не зникло", - сказав він.

На це сільський голова зауважив, що вчора піп московського патріархату з палямарем вивозили щось з резиденції в церкви. Тож люди домовились, що будуть спостерігати, щоб нічого більше не вкрали.

Завершилися збори спільним виконанням колядки "Нова радість стала".


Tags: Івано-Франківськ, Прикарпаття, громади, перехід з мп в ПЦУ, церковь
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 3 comments