Олег Леусенко (oleg_leusenko) wrote,
Олег Леусенко
oleg_leusenko

Фільм про Голодомор візьме участь в основному конкурсі Берлінале

Історичний трилер "Гарет Джонс" режисера Агнєшки Голланд спільного виробництва Польщі, України та Великої Британії візьме участь в основній конкурсній програмі 69-го Берлінського міжнародного кінофестивалю. Про це повідомляє прес-служба Держкіно з посиланням на офіційний сайт Берлінале.

Фільм Агнєшки Голланд про Голодомор візьме участь в основному конкурсі Берлінале

"Ми вдячні організаторам Берлінського міжнародного кінофестивалю за можливість взяти участь в офіційній конкурсній програмі. "Гарет Джонс" (MR. JONES) - це дійсно дуже сильна, емоційна та вкрай важлива для сьогоднішнього світу, а особливо для нашої країни, історія. Але фільм має не тільки потужний фестивальний, а й великий глядацький потенціал. Чекаємо світової прем'єри в Берліні", - прокоментував продюсер фільму Єгор Олесов.

У свою чергу голова Держкіно Пилип Іллєнко наголосив: "Ця стрічка значуща не лише для українського кінематографа, а й для всієї України, і тому її світова прем’єра в основному конкурсі фестивалю допоможе донести світові правду про Голод 1932-1933 років як геноцид української нації".

"Гарет Джонс" (MR. JONES) – це реальна історія молодого валлійського журналіста, який у 1933 році поїхав до Радянського Союзу, щоб викрити та донести до світової спільноти правду про злочини сталінського режиму та Голодомор в Україні. Він розповів про це світові, проте політики Заходу не бажали чути незручну їм історію, а поважні медіа не підтримали журналіста в його боротьбі за правду, продовжуючи публікувати альтернативні новини, народжені у Москві.

Головні ролі у фільмі виконали Джеймс Нортон ("Війна і мир", "Щаслива долина", "МакМафія"), Ванесса Кірбі ("Корона", "Місія неможлива: Фолаут", "Хоббс і Шоу") та Пітер Сарсгаард ("Джекі", "Чудова сімка", "Виховання почуттів"). Крім того, до команди приєдналися Джозеф Моул ("Гра престолів") та Кеннет Кренем ("Малефісента", "Валькірія"), а з українського боку в фільмі взяли участь Яків Ткаченко ("Припутні"), Олег Драч ("Незламна", "Молитва за гетьмана Мазепу", "Кіборги"), Володимир Федорук, Анна Шайдюк, Анастасія Чала та Аліна Ковальська.

Вихід фільму в широкий український прокат запланований на осінь 2019 року.

Берлінський міжнародний кінофестиваль цьогоріч проходитиме 7 - 17 лютого.
Tags: Берлин, Голодомор, Держкіно, кинематограф, кинофестивали, конкурсы, фильмы
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments