Олег Леусенко (oleg_leusenko) wrote,
Олег Леусенко
oleg_leusenko

Глава УГКЦ Святослав вітає українців з Томосом і з Різдвом Христовим!

Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав привітав українців із врученням Томосу про надання Константинополем автокефалії Православній Церкві України.

Глава УГКЦ привітав українців з Різдвом

Про це повідомляє Департамент інформації УГКЦ з посиланням на щорічне різдвяне інтерв’ю для «5 каналу», яке вийде в ефір напередодні Різдва.

"Вітаю братів православних з цією, без перебільшення, історичною подією, на яку чекало наше суспільство, зокрема православна спільнота, впродовж століть. І Матірна Церква древнього Константинополя зробила крок назустріч своїм дітям в Україні», – сказав Предстоятель

За словами Блаженнішого Святослава, завдяки цій історичній події православні, греко-католики зможуть краще пізнати свою тотожність, ким "ми є як діти нашої Київської Церкви. Ми зможемо відкрити правду про наше коріння».

Бо дуже часто, нагадав духовний лідер українців, історія Київського християнства або була замовчувана, або була зманіпульована в угоду тим чи іншим імперським геополітичним інтересам і перетворена на ідеологію.

«Ми не можемо змінити історію, – наголосив Блаженніший Святослав, – але ми можемо збудувати майбутнє. І тому ось це визнання Церкви-матері, що її київська дочка дозріла для того, аби бути самостійною автокефальною Церквою, перш за все у православному контексті розуміння цього поняття, є дуже важливим. Це знак зрілості».

Глава УГКЦ також відзначив, що це також гарна нагода нарешті вийти з внутрішньої ізоляції і заговорити потужним голосом до світового християнства. «І тут я сподіваюся, що УГКЦ і наша сестра Православна Церква України будемо разом одним голосом говорити правду про Україну, правду про наші болі і страждання», – додав Предстоятель УГКЦ.

Також Глава Церкви бачить у об’єднанні православних Церков України здатність України перемогти російського агресора. «Чому? Бо коли ми зростаємо у внутрішній єдності, єдності, яка консолідує наш народ, усуває лінії роздорів, розколів, які є між нами, ми стаємо сильнішими. Наша християнська єдність може стати необхідною платформою для єдності народної, суспільної, єдності державної. І тоді, безперечно, ми зможемо протистояти всім зовнішнім силам, які намагаються знищити нашу церковну, національну тотожність, а також знищити нашу з вами державність – соборність українського народу, століття відновлення якої ми урочисто святкуватимемо в цьому році», – вважає Блаженніший Святослав.

Глава УГКЦ вітає українців з Томосом: Ми можемо збудувати майбутнє

Глава УГКЦ Блаженніший Святослав у своєму різдвяному привітанні до всіх українців та вірян відзначив важливу роль сім'ї та родини, побажав українцям мудрості та перемоги, повідомляє Департамент інформації УГКЦ.

“У цей день дозвольте звернутися молитвою до новонародженого Спасителя за наші українські родини й сім’ї, які нерідко є зранені, переживають тривогу, є розділені, або перебувають у обставинах, які потребують підтримки і захисту. Українська сім’я завжди була домашньою Церквою, тому дуже важливо, щоб наш Спаситель скріпив, благословив й обновив наші родини”, — йдеться у привітанні.

Духовний лідер греко-католиків також побажав “усім в Україні і на поселеннях, щоб це Різдво стало джерелом нашої сили, відваги, мудрості та перемоги. Нехай новонароджений Спаситель, який впроваджує нас у небесну родину, у єдність людини з Пресвятою Тройцею — Отцем, і Сином, і Святим Духом — буде джерелом нашої надії, яка є світлом в нашому майбутньому. Нехай новонароджений Спаситель дасть мир нашій Україні!”

Наприкінці свого привітання Блаженніший Святослав закликав радісно відзначити Різдво: “Вітаю усіх з цим великим святом! Радій та колядуй, Україно! Прославляй Бога на небесах і на землях, Україно! Христос народився! Славімо Його!”.
Tags: Владика Святослав, Різдво, Томос, УГКЦ, греко-католики, патриархи, поздравления, православные, семья, христианство, християнські свята
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 4 comments