Олег Леусенко (oleg_leusenko) wrote,
Олег Леусенко
oleg_leusenko

Українська майстриня власноруч розписує іграшки на ялинку. Добраніч, карателі!

Жителька райцентру Теребовля, що на Тернопільщині, 81-річна Віра Самолук у своєму домі прикрасила новорічну ялинку власноруч розписаними скляними іграшками, яким понад півстоліття.


«Усе життя, майже 35 років працювала на Теребовлянській фабриці ялинкових прикрас у цеху художнього розпису іграшок. На початку 50-х розписували звичайні скляні кулі, Дідів Морозів, Снігурок, шишечки та грибочки. Були і скляні «робітники і селянки», «шахтарі», «комбайни і паровозики». Потім відтворювали перший супутник, ракету, собачок, які злітали у космос, космонавта у скафандрі, а ще – качани кукурудзи, «кошики достатку» із написом «СРСР». А потайки, від начальства розписували для своєї родини іграшки із Ангелами, Святим сімейством, маленьким Ісусиком, скляні кулі із написами «Христос Рождається!». Я й нині їх зберігаю», - розповіла майстриня кореспонденту Укрінформу.

Свого часу жінка так філігранного розписувала скляні вироби, що вони згодом ставали справжніми раритетами на різноманітних всеукраїнських та всесоюзних галузевих виставках. Віра Григорівна із одним записом у трудовій книжці наприкінці 80-х пішла на пенсію, маючи звання «Майстер - золоті руки».

Ялинкові прикраси майстрині Віри Самолук / Фото: Снітовський Олег, Укрінформ

Уже традиційно майстриня щороку до родинної ялинки додає й свої іграшки, розписані нею наприкінці 50-х і в наступні десятиліття.

Тож і нині у казковому новорічному скляному дивоцвітті на ялинці у садибі Віри Григорівни Самолук, серед чудових іграшок є й особливо пам’ятні. Це іграшки, які вона розмальовувала у переддень народження нині вже 57-річної дочки Галини, а ще - присвячені п’ятьом внукам та дев’ятьом правнукам.
Tags: Новий рік, Різдво, елка, женщины, игрушки, красиво, мастера, народні промисли, рукоделие, старики, творчість, українці, уникальность, хобі, цікаве, ялинка
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 1 comment