Олег Леусенко (oleg_leusenko) wrote,
Олег Леусенко
oleg_leusenko

Як в Україні ничегониделаеца: № 297 (огляд)

Посилання на всі частини дайджесту "Як в Україні ничегониделаеца" знаходяться тут (№№ 001-100), тут (№№ 101-200) і тут (№№ 200-передостанній)

За 4 года в Украине открыли 207 новых заводов

На Харьковщине военные 92-й бригады получили 80 квартир


Сразу две многоэтажные новостройки примут 80 семей военнослужащих 92-й отдельной механизированной бригады ВСУ в селе Башкировка Чугуевского района Харьковской области. Сертификаты на дома командиру передали министр обороны Украины Степан Полторак и председатель Харьковской ОГА Юлия Светличная.

"В 2019-м году девяносто вторая бригада станет первой в Украине, которая будет полностью обеспечена жильем", - подчеркнул Полторак на вручении сертификатов.

По его словам, в следующем году планируется построить еще один дом для сержантского состава: "Также планируется завершить строительство общежитий на 350 военнослужащих".

"Кроме того, с 1 января 2019 года начнет в полном объеме действовать вторая форма обеспечения жильем военнослужащих. Это обеспечение всех желающих компенсацией за аренду жилья. Если раньше это были только офицеры, сейчас такая возможность есть у всех военных, в том числе и контрактников . Процедура максимально упрощена, и такая возможность будет у всех. Таким образом, в следующем году мы закроем вопрос обеспечения жильем всех военнослужащих 92-й бригады", - отметил Полторак.Военные 92-й бригады получили 80 квартир в Чугуевском районе / Фото Вячеслава Мадиевского

По его словам, кроме 80 квартир, которые сейчас получили военные 92-й бригады, в этом году закупили 101 квартиру в Харькове для военных Харьковского гарнизона.

Как сказала Светличная, обращаясь к воинам 92-й бригады и их родным, строительство двух домов было заморожено более 10 лет: «Наконец, государство поворачивается к военным лицом: ведь вы защищаете государство, поэтому государство должно защищать вас". По ее словам, кроме обеспечения жильем военнослужащих, в области решают квартирные вопросы ветеранов АТО и ООС: "Для этого уже 3 года подряд реализуется программа, по которой из областного бюджета компенсируют 40% стоимости жилья, которое приобретают воины и их родные".

Голова ОГА также передала в распоряжение 92-й бригады новый автомобиль скорой помощи.

У 2018 році відкрили утричі більше "зелених" енергопідприємств, ніж торік

У 2018 році відкрили утричі більше

Рік, що минає, позначився швидкими темпами введення нових "зелених" проектів. На цьому наголошують у Державному агентстві з енергоефективності та енергозбереження.

"Цього року встановлено понад 800 МВт нових потужностей, що генерують «чисту» електроенергію. Це майже у три рази більше, ніж у 2017 році", — зазначають в Агентстві.

Окрім того, все більше українських міст освоюють можливості генерації тепла з біомаси, розповіли у відомстві.

Так, один з яскравих цьогорічних проектів — запуск у Кам’янець-Подільському унікальної теплоелектростанції загальною потужністю 45 МВт, яка для виробництва електроенергії та тепла використовує, крім газу, солому, відходи кукурудзи і соняшника, тріску.

Інший показовий приклад — місто Славутич, де твердопаливна котельня на трісці потужністю 10 МВт дає змогу забезпечити близько 30% міста теплом та гарячою водою.

Пересічні громадяни також активно переходять на відновлювані джерела енергії.

Все більше громад обирають відновлювані джерела енергії замість газу і вугілля!Зокрема, за останні чотири роки понад 6 тис. українських домогосподарств встановили сонячні електростанції загальною потужністю 121 МВт.

Пріоритетними напрямами у 2019 році, за інформацією відомства, стануть стимулювання встановлення твердопаливних котелень та біоТЕЦ; розвиток сфери виробництва енергії зі сміття; запровадження нової системи підтримки розвитку відновлюваної електроенергетики — аукціонів; розширення міжнародної співпраці для залучення іноземного досвіду, технологій та інвестицій в український ринок "зелених" проектів; продовження співфінансування "теплих кредитів" для населення та ОСББ з державного та місцевих бюджетів; широке впровадження ЕСКО-механізму та систем енергоменеджменту для утеплення бюджетних установ, а також об’єктів органів влади.

Експерти очікують, що за 2018 рік українська економіка зросте на 3,4%

Учасники Ради з фінансової стабільності констатували, що незважаючи на помітні зовнішні та внутрішні виклики, поточний рік завершується позитивно. Про це повідомляється на сайті Нацбанку.

Експерти очікують, що за 2018 рік українська економіка зросте на 3,4%

"Зростання ВВП очікується на рівні 3.4%, міжнародні резерви України сягнули п’ятирічного максимуму, на валютному ринку спостерігається укріплення гривні, дефіцит бюджету близький до історичного мінімуму, закладено передумови для подальшого уповільнення інфляції", - йдеться у повідомленні.

РФС відзначила зусилля Міністерства фінансів щодо проведення стриманої фіскальної політики протягом року, а також спільні зусилля із запуску нової програми співпраці Stand-By із МВФ.

Водночас члени РФС наголосили на ключових викликах 2019 року: уповільнення темпів зростання світової економіки та економіки країн – торговельних партнерів України, коригування цін на сировинні товари, підвищення процентних ставок провідними центробанками світу. Одним із компенсаторів цих ризиків стане суттєве зниження цін на нафту.

Економічне зростання в Україні дещо уповільниться, зокрема через жорстку монетарну та фіскальну політику, що необхідно для збереження макроекономічної та фінансової стабільності. Додаткові ризики створює входження України в рік подвійних виборів.

Члени Ради також підтримали впровадження системи подання фінансової звітності в єдиному електронному форматі XBRL для великих підприємств з наступного року. Це надасть переваги як підприємствам унаслідок автоматизації підготовки та подання звітів, так і користувачам даних завдяки підвищенню їх надійності та прозорості.

Кредмаш за рік виготовив 51 мобільний асфальтозмішувальний завод


Асфальтозмішувальний завод КДМ206 Фото: Кредмаш

Завод «Кредмаш» в січні-листопаді 2018 року, в порівнянні з відповідним періодом 2017 року, збільшив обсяги виробництва на 8,5% або на 4 мобільні асфальтозмішувальні заводи – до 51 штук. Про це журналістам повідомили в управлінні економіки міськвиконкому Кременчука.

За їхніми даними, підприємство працює 5 днів на тиждень під сформований портфель замовлень.

Завод «Кредмаш» виробляє асфальтозмішувальні заводи, бітумозмішувальне устаткування, поливомийні й піскорозкидувальні машини, котли для литого асфальту, автонафтовози, напівпричепи, автоцистерни, автогудронатори.

У 2017 році «Кредмаш», в порівнянні з 2016 роком, збільшив обсяги виробництва в 1,6 раза до 50 асфальтозмішувальних заводів.

В ПриватБанке заявили о росте оборота наличности в этом году до 2 триллионов

В ПриватБанке заявили о росте оборота наличности в этом году до 2 триллионов

С начала 2018 года ПриватБанком было обработано наличных на сумму более 2 трлн грн., сообщается в пресс-релизе Приватбанка.

"С начала 2018 года через кассы отделений, банкоматы, терминалы самообслуживания и систему инкассации Приватбанка было обработано наличных на сумму более 2 трлн грн", - говорится в сообщении.

Со слов заместителя председателя правления банка Галины Пахачук, рост оборота наличности в банке связано с предоставлением ему статуса уполномоченного для хранения наличных денег НБУ, в то же время клиенты банка все чаще оплачивают покупки и услуги с помощью карт и смартфонов.

На Січеславщині збудували житловий комплекс для залізничників


Фото: сайт «Придніпровської залізниці» АТ «Укрзалізниця»

У місті Синельникове (Дніпропетровська область) завершено будівництво двох секцій житлового 100-квартирного комплексу для залізничників регіональної філії «Придніпровська залізниця», повідомила прес-служба «Придніпровської залізниці» АТ «Укрзалізниця».

«Завдяки підтримці керівництва АТ «Укрзалізниця» ми змогли вперше після більш як десятилітньої перерви повернутися до масштабного будівництва житла на Придніпровській залізниці», - зазначив директор регіональної філії Микола Кужавський.

Керівник Укрзалізниці Євген Кравцов наголосив на тому, що реалізація відновленої торік програми житлового будівництва, забезпечення її фінансування перебуває у зоні особливої уваги правління компанії. Зазначається, що комплекс зведений у рамках галузевої програми будівництва житла для працівників залізничного транспорту, яку було відновлено в 2017 році.

У Синельниківському житловому комплексі – 32 однокімнатні, 56 двокімнатних та 12 трикімнатних квартир. Оселі мають індивідуальні двоконтурні газові котли, металопластикові вікна з двокамерними склопакетами з енергозберігаючим склом. В квартирах виконано комплекс внутрішніх оздоблювальних робіт, що дозволяє новосельцям вселятися й відразу жити у комфортних умовах.

Окрім цього, утеплено фасад будинку, впорядковано прибудинкову територію, на якій висаджені дерева та кущі, облаштовані місця для відпочинку, сушіння білизни, паркування машин, а також ігрові майданчики для дітвори. У побудоване житло вселяться 56 родин працівників Синельниківського залізничного вузла та пенсіонерів-залізничників.

Укрнафта в этом году выплатила 7,2 миллиарда ренты

Укрнафта в этом году выплатила 7,2 миллиарда ренты

ПАО "Укрнафта" за 2018 год уплатило 7,2 млрд гривень рентной платы за добычу нефти, газа и конденсата, из которых 358,1 млн гривень поступило в местные бюджеты. Об этом информирует пресс-служба "Укрнафты".

Отмечается, что за ноябрь 2018 года компания уплатила в государственный и местные бюджеты разных уровней 679,6 млн грн рентной платы за пользование недрами по обязательствам. Из них 34 млн грн поступило в местные бюджеты разных уровней.

Наибольшие поступления рентной платы от Укрнафты традиционно получили общины Сумской, Ивано-Франковской и Полтавской областей.

Как сообщалось, принцип распределения рентной платы за добычу нефти и газа предусматривает перечисление 95% рентных платежей в общий фонд государственного бюджета, а 5% – в местные бюджеты. При этом 2% доходов от ренты направляются в районные бюджеты, а 3% – в бюджеты городов областного значения и бюджеты объединенных территориальных общин по месту добычи природных ресурсов.

Білоцерківські гальмівні колодки постачатимуть в Африку


Гальмівні колодки "Трібо". Фото: wikimedia.org

Білоцерківський завод «Трібо» поставить гальмівні колодки в Республіку Гана, передає прес-служба підприємства.

Поки у нас за вікном падає сніг, десь у теплих африканських саванах, а саме в Республіці Гана, наші нові клієнти очікують на першу поставку гальмівних колодок Трібо”, – йдеться в повідомленні.

В планах підприємства на 2019 рік відкрити продажі на ринки Африки на 5 млн грн.

Група компаній «Трібо» один із найбільших східноєвропейських виробників гальмівних систем та фрикційних матеріалів. Має розвинену мережу виробничих потужностей в Україні, Чехії, Казахстані та Білорусі. Експортує продукцію у більш як 20 країн світу. Головний офіс розташований у місті Біла Церква Київської області.

В бюджет ежегодно поступает более 300 миллионов от продаж через СЕТАМ

В бюджет ежегодно поступает более 300 миллионов от продаж через СЕТАМ — Петренко

Ежегодно свыше 300 млн грн перечисляются в Государственный бюджет благодаря продажам на электронных аукционах Государственного предприятия СЕТАМ. Об этом сообщил министр юстиции Павло Петренко в Facebook.

“У 2018 році OpenMarket увійшов до списку 500 найбільш прибуткових держпідприємств України. Щорічно понад 300 млн грн перераховуються до Держбюджету завдяки продажам на електронних аукціонах, а загальна сума продажів складає понад 7,6 млрд грн. На OpenMarket вперше в Україні відбулися електронні торги з продажу прав оренди на державну землю”, - заявил Петренко.

По его словам, среди наиболее интересных лотов, проданных через аукцион СЕТАМ в 2018 году асфальт Черкасского аэропорта, проданный за 1,2 млн грн, что позволило предприятию погасить долги по заработной плате, демонтированный памятник Ленину в Черкасской области, за средства, вырученные от продажи которого будет изготовлен памятник воинам АТО, и логистический центр “Арктика” в Киевской области общей площадью 21 461,2 кв. м, с земельным участком площадью 4,9752 га и движимым имуществом (оборудование и снаряжение), проданный за 195 млн грн.

Петренко отметил, что за 4 года работы OpenMarket - СЕТАМ превратился из маленького стартапа на аукцион государственного масштаба.

Володимир-Волинська птахофабрика відмовиться від використання антибіотиківПрАТ «Володимир-Волинська птахофабрика» відведе всі потужності виробництва для отримання продукції «Епікур» – курятини, отриманої без застосування антибіотиків, розповіла генеральний директор ПрАТ «Володимир-Волинська птахофабрика» Аліна Сич, передає agrotimes.net.

Враховуючи динаміку зростання продажів, дистрибуцію та популярність продукту серед населення, А. Сич вважає, що це питання найближчого часу.

Пріоритетним для Володимир-Волинської птахофабрики є ринок України. Хоча підприємство планує розширювати географію експорту та постачати продукцію, зокрема, до країн ЄС. Наразі частка експорту в загальному обсязі виробництва становить близько 2,5%.

У грудні 2017 року Володимир-Волинська птахофабрика почала випуск курятини, отриманої без застосування антибіотиків, під торговою маркою «Епікур». За класичною схемою тут вирощують птицю, продукція з якої реалізується під ТМ «Чебатурочка».

Драмы, комедии и фантастика: глава правительства посчитал украинские кинопремьеры-2018

Госкино профинансирует производство документального фильма

В Украине в течение 2018 года было снято немало качественных и интересных отечественных фильмов, написал премьер-министр Владимир Гройсман в Facebook.

"В Украине снимается все больше качественных фильмов. В общем, 2018 год был богатым на украинские кинопремьеры. В прокат вышло 22 фильма, снятых при поддержке правительства. Это исторические драмы, комедии, мелодрамы и фантастика", - отметил Гройсман.По его словам, на следующий год правительство выделяет 1 млрд грн на кино, а следовательно, украинских фильмов станет еще больше.

Саудівська Аравія отримала партію українських ПТРК


Фото: КБ Луч

Державне підприємство Спеціалізована зовнішньоторговельна фірма «Прогрес» здійснила поставку до Саудівської Аравії українських протитанкових ракетних комплексів «Скіф» та «Корсар», повідомляє Defence Blog з посиланням на Український мілітарний портал.

Вартість поставки складає 24,2 млн доларів США.

В рамках угоди замовнику було відправлено:

• протитанкових ракетних комплексів «Скіф» – 30 одиниць
• протитанкових ракетних комплексів «Корсар» – 15 одиниць
• ракет до них – 300 штук

Ці ракетні комплекси розроблені та виготовляються Державним підприємством «Державне Київське конструкторське бюро «ЛУЧ».ПТРК «Корсар» може використовуватись зі станка та без нього, коли стрільба ведеться з брустверу чи плеча. Наведення ракети здійснюється по лазерному променю. Максимальна дальність стрільби ракетою РК-3, якою оснащується «Корсар», складає 2500 метрів.

Також цей ПТРК може використовувати й інші варіанти цієї ракети з уламково-фугасною бойовою частиною – РК-3ОФ та тандемно-кумулятивною бойовою частиною – РК-3К.

ПТРК «Скіф» – це експортна назва протитанкового ракетного комплексу «Стугна-П», яка постачається для української армії. Цей ПТРК встановлений на пусковій установці у вигляді триноги. Дальність роботи цього комплексу – 5000 метрів. Вони комплектуються ракетами з тандемними кумулятивними (РК-2С та РК-2М-К) та уламково-фугасними (РК-2ОФ та РК-2М-ОФ) бойовими частинами.

В Украине строят 273 сельские амбулатории


#СільскаМедицина

В Украине сейчас идет строительство 273 современных медицинских амбулаторий в сельской местности, написал президент Петро Порошенко в Facebook.

"Доступ до якісної первинної медичної допомоги саме у сільській місцевості – один з моїх пріоритетів, тому ми приділяємо особливу увагу відкриттю амбулаторій на селі: 273 таких медичних закладів вже активно будуються. І це – лише початок!"- отметил Порошенко.

Президент также опубликовал видео уже построенной современной амбулатории семейной медицины в сел. Протопоповцы на Кропивниччине.

На Херсонщині відкрили новий водозабір


Водозабір в селищі Комишани. Фото: Херсонська ОДА

Будівництво нового водозабору у селі Комишани на Херсонщині завершилося 29 грудня минулого року. Це стало справжнім передноворічним подарунком і подією історичного масштабу для комишанців, адже протягом багатьох 10-літь люди отримували неякісну воду, яку не можна було використовувати ні для харчових, ні для господарських потреб. Зі свердловин, залишених у спадок радянською владою, надходила жорстка вода з великим вмістом солі, передає сайт Херсонської ОДА.

«В результаті реформи Президента про бюджетну децентралізацію ми знайшли кошти на місцях і змогли виконати всі необхідні роботи. Ми бачимо, як бюджетна децентралізація конкретно впливає на життя конкретних громадян», – повідомив голова Херсонської облдержадміністрації Андрій Гордєєв.

Про виконані роботи звітував заступник директора Департаменту житлово-комунального господарства та паливно-енергетичного комплексу ХОДА Віктор Рассолов: «Загальна вартість об’єкту становить близько 29 млн грн. Нитку водогонів, а це 6 км 400 м, прокладено від району міжнародного аеропорту «Херсон» до мереж селища Комишани. Пробурено 6 свердловин різної глибини – від 40 до 50 м. Дебет водозабору (роботи всіх 6 свердловин) становить 3600 кубів на добу, але на період зими потреби комишанців задовольняє робота 2 свердловин».

Протягом 2016-2017 рр побудовано трансформаторні підстанції, 6 електрощитових з диспетчерськими пунктами, 2 камери перемикання (одна в районі аеропорту, інша – поблизу Комишан), виконано роботи з підключення свердловин електрокабелем потужністю 6 кВт довжиною більше 4 км, які з’єднано і підключено між собою за допомогою труб різного діаметру загальною протяжністю більше 4 км.

Особливо складно було вирішувати проблему «несмачної» води в навчальних закладах.Директорка Комишанської школи №26 Надія Чорноус повідомила: «Раніше батьки учнів скаржилися і вимагали, щоб ми закуповували воду для приготування страв дітям. Але школа не має права закуповувати воду десь і в когось, тому що вона має бути сертифікованою згідно з вимогам Херсонського водоканалу. Зараз цієї проблеми вже немає. Вода відповідає всім показникам якості, а наші діти задоволені смаком обідніх страв».

Нині жителі Комишан без жодних острахів вживають воду з-під крану, використовують її у господарських цілях. Розповідають, що спочатку не повірили новині про подачу якісної води – на стільки неможливим це здавалося.

Місцеве керівництво не збирається зупинятися на досягнутому. За словами селищного голови Олександра Фатєєва, якісна вода повинна текти по якісним трубам, тому у планах – заміна водопровідних мереж. Так, приклад Комишан демонструє, як маленькими кроками робляться великі справи.

Голова Херсонської облдержадміністрації Андрій Гордєєв поділився масштабними планами щодо забезпечення питною водою жителів області: «Крім Комишан, є ще Іванівка, Нововасилівка, Верхні Сірогози. Вже в цьому році з держбюджету отримано кошти на будівництво великого групового водогону, який так само не могли зробити за радянських часів, але який ми сьогодні успішно будуємо».

На Молочном лимане "прошли" десятую часть канала, соединяющего его с морем

На Молочном лимане

На Молочном лимане начались работы по расширению и углублению канала, который соединяет с морем. Об этом сообщает корреспондент Укринформа с места события.

Работы на Молочном лимане стартовали 12 декабря, после того, как было получено разрешение от строительно-архитектурной инспекции.

За это время подрядная организация с помощью четырех экскаваторов разрыла на промоине канал длиной 264 метра (по состоянию на утро 26 декабря) и шириной 40 метров. Работы по углублению выполняет электрический земснаряд, который уже третий день подряд работает на объекте. Работы по строительству ведутся круглосуточно.

По проекту ширина лимана должна быть 100 метров, длина — 2,3 км, а глубина — 2,5 метра.

Общая стоимость строительства — 56 млн 559 тыс. грн. Проект рассчитан на 15 месяцев. Первый «транш» в размере 9 млн 677 тыс. 836 гривень уже выделен из государственного бюджета, остальная сумма должна поступить в 2019 году.

Гидрологическое сооружение будет иметь вид двух серповидных бун. Их будут строить из бута, так называемого рваного камня. Буны будут выходить в море на 140 метров и защищать лиман не только от восточного, но и юго-западного ветра.

Новый канал - подобный тому, что был в 1943 году. Тогда гитлеровцы, чтобы не оказаться в окружении, подорвали промоину в самом узком месте Степановской косы. Промоина работала до 1975 года и напоминала естественный пролив. Долгое время ею занимались рыбаки. Но с 2010 года лиман вошел в Приазовский национальный природный парк.

Каждый год лиман заносит песком, соленость воды в нем зашкаливает, рыба не может выйти в море и наступает настоящая экологическая катастрофа. Молочный лиман омывает берега трех районов Запорожской области Акимовского, Приазовского и Мелитопольского.

“Нове обличчя кордону”: ДПСУ набиратиме персонал для роботи в аеропортах

“Нове обличчя кордону”: ДПСУ набиратиме персонал для роботи в аеропортах
фото: ДПСУ, Facebook

З 1 січня 2019 року в Держприкордонслужбі розпочнеться черговий відбір співробітників у підрозділи в аеропортах Одеси, Харкова, Києва, повідомляє ДПСУ на своїй сторінці у Facebook.

“В рамках проекту «Нове обличчя кордону» з 1 січня 2019 року в Держприкордонслужбі розпочнеться черговий відбір у підрозділи «Шегині», що на Львівщині, «Пархоменкове» й «Римачі» у Волинській області, «Харків», «Одеса-авіа», «Дніпро-авіа» та Окремий контрольно-пропускний пункт «Київ»”, - йдеться у повідомленні.

У Яворові відкрили басейн та соляну кімнату

У Яворові відкрили басейн та соляну кімнату

Плавальний басейн відкрили 29 грудня після капітального ремонту у райцентрі Яворів на Львівщині. На території спортивного комплексу є й соляна кімната, повідомила прес-служба облдержадміністрації.

"Спортивний об`єкт ввели в експлуатацію після капітального ремонту, який розпочали у травні 2018 року. Окрім того, на території комплексу запрацювала соляна кімната, яка прийматиме відвідувачів щодня з 9.00", - зазначили в ОДА.

За інформацією, у лікувально-профілактичній кімнаті буде постійно чергувати медична сестра, яка консультуватиме пацієнтів. На облаштування кімнати виділено кошти з районного бюджету у сумі 300 тис грн та з місцевого - 200 тис. грн.


На Яворівщині запрацював новий басейн / Фото: loda.gov.ua

Стіни тут викладені плиткою з природної кам`яної солі, що дає лікувальний ефект при бронхіті, риніті, фарингіті, синуситі, а також із астмі, неврозі, дерматозі, алергії, хворобах серця та опорно-рухового апарату.

На Луганщині готують Центр олімпійської та паралімпійської підготовки

На Луганщині готують Центр олімпійської та паралімпійської підготовки
фото: прес-служба ЛОДА

Луганщина модернізує єдину обласну фізкультурну базу «Олімп» у Центр олімпійської та паралімпійської підготовки спортсменів і осучаснення гімнастичної зали Центру, повідомив сьогодні в. о. голови Луганської обласної державної адміністраці Сергій Філь, повідомляє прес-служба ЛОДА.

«За кошти держбюджету на суму 4 млн гривень придбано та передано на Луганщину професійне гімнастичне обладнання. У найближчих планах – установка обладнання та створення відповідних умов для підготовки спортсменів. Упевнений, незабаром на базі модернізованого Центру «Олімп» тренуватимуться не тільки гімнасти області, а й члени національної збірної зі спортивної гімнастики», – цитує прес-служба Філя.

Згідно з наказом Міністерства молоді та спорту України «Про придбання спортивного обладнання та інвентаря довгострокового використання для забезпечення підготовки та участі національних збірних команд з видів спорту у міжнародних змаганнях» Луганська область отримала нове професійне обладнання та інвентар для спортивної гімнастики.

Серед іншого, це поміст для вільних вправ, бруси гімнастичні, столи для опорного стрибка, містки та доріжки, гімнастичні перекладини, спортивні коні, мати, акробатичні доріжки та інше.


Продовження: Як в Україні ничегониделаеца: № 298 (огляд)

Добірка за допомогою ресурсів Національний Промисловий Портал , Укрінформ, Зроблено в Україні, прес-служб органів влади, підприємств, харківського камрада onosamo, читачів та інш.
*****
Допомога антимосковському українському блогу (за бажанням) / Помощь блогу (при желании и наличии средств):
Реквизиты: карта “ПриватБанк” № 5168 7422 2966 6940
Tags: #НоваАрмія, #СільскаМедицина, #УкраїнаЗмінюється, #децентралізація, АПК, ОПК, Україна, бизнес, заводы, зроблено в Україні, инвестиции, инфраструктура, модернизация, перемоги, предприятия, прогресс, производство, промышленность, развитие, реформы, успехи, экономика, экспорт
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 4 comments