Олег Леусенко (oleg_leusenko) wrote,
Олег Леусенко
oleg_leusenko

У Запоріжжі відкрили пам'ятник першому українському олімпійському чемпіону

У Запоріжжі відкрили пам'ятник чемпіону XV Олімпійських ігор з греко-римської боротьби Яківу Пункіну - першому українському спортсмену, який став олімпійським чемпіоном.

У Запоріжжі відкрили пам'ятник першому українському олімпійському чемпіону

«Запорізька школа греко-римської боротьби є найсильнішою в Україні й тому символічно, що скульптурна композиція першого олімпійського чемпіона з греко-римської боротьби, видатного спортсмена Якова Григоровича Пункіна знаходиться саме в Запоріжжі», - сказав під час відкриття скульптури керуючий справами виконавчого апарату Запорізької обласної ради Володимир Подорожко, повідомляє Укрінформ.

Пам'ятник Пункіну встановили на Алеї трудової слави поряд з пам'ятником олімпійцю Леоніду Жаботинському. Чиновники кажуть, що в майбутньому тут з'явиться олімпійська алея.

На створення скульптури пішло три місяці. Її виконали з бронзи, а підставку - з граніту. Скульптор Ельданіз Гурбанов зазначив, що довго не міг знайти образ спортсмена.

«У всіх його фотографіях я бачив його скромну стійку. Довго переглядав фото і вирішив зробити скульптуру в звичному для нього образі з медаллю, яку він завоював на Олімпійських іграх», - зазначив скульптор.

Яків Пункін народився в 1921 році в Запоріжжі. Закінчивши сім класів, пішов працювати токарем на завод імені Войкова. Тоді вже захопився французькою боротьбою. У 1938 році увійшов до десятки кращих спортсменів Дніпропетровської області, а через три роки виграв першість України. У 1952 році він став Чемпіоном Олімпійських ігор.

Спортивної «фішкою» Якова Пункіна вважали кидок прогином. При цьому Пункін виконував його особливо, з різкою зміною траєкторії кидка вже після його початку.
Tags: Запоріжжя, Олимпиады, вшанування, памятники, постаті в історії, скульптуры, спортсмены, чемпионы
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 1 comment