Олег Леусенко (oleg_leusenko) wrote,
Олег Леусенко
oleg_leusenko

Процес єднання не зупинити: до ПЦУ перейшли парафія МП на Хмельниччині, більше 20 на Вінниччині

В Винницкой области в Единую церковь переходят более 20 приходов

Парафія екс-УПЦ Московського патріархату в Хмельницькій області приєдналася до Єдиної помісної Православної церкви України. Про це у Facebook повідомив митрополит Хмельницький і Кам'янець-Подільський Антоній.

"Маємо велику радість прийняти братів і сестер Свято-Миколаївської парафії с. Доброгорща Хмельницького району (Російська Православна Церква в Україні) на чолі з настоятелем, священиком Олександром Булановим, до Хмельницької єпархії Православної Церкви України!", - написав архієрей.

В Винницкой области перейти под юрисдикцию Православной церкви Украины уже согласились более 20 приходов УПЦ МП (филиал РПЦ).

«Процесс перехода приходов из-под юрисдикции УПЦ МП в Православную церковь Украины набирает обороты. Сейчас можем говорить о том, что таких церковных общин уже более двадцати. Часть уже оформила свои планы юридически, остальные еще в процессе. Но каждый день нам звонят и консультируются», - сообщил Укринформу руководитель пресс-службы Винницкой епархии Православной церкви Украины протодиакон Владислав Демченко.

По его словам, только за минувшие выходные в ПЦУ перешли пять приходов.

В частности, в г.Виннице в Православную церковь Украины присоединился приход скального Свято-Троицкого храма, расположенного в бывшем командном бункере советской армии, в гранитных скалах на берегу Южного Буга. Община храма почти полностью поддержала своего настоятеля протоиерея Алексея Волкова, известного в Виннице миссионера, а также капеллана-волонтера, который первым из священников Винницкой области в 2014 году начал регулярные поездки на восток для поддержки бойцов украинской армии.

К ПЦУ присоединилась и община крупнейшего и старейшего 120-летнего храма Винниччины - иконы Божьей Матери «Всех скорбящих радости», расположенного в главном корпусе Винницкого областного психоневрологического диспансера.Решение о переходе под юрисдикцию ПЦУ также принимают и приходы в районах области. Так, 23 декабря выбор в пользу Православной церкви Украины сделала община храма Рождества Пресвятой Богородицы с.Махновка Казатинского района, а также прихожане из сел Сальник и с.Гущинцы Калиновского района.

Как сообщалось ранее, по состоянию на 21 декабря в ПЦУ на Винниччине перешли 4 прихода.

Раніше ще три парафії УПЦ МП у Львівській області перейшли до Православної церкви України. Таким чином, із 60 зареєстрованих в області громад УПЦ МП вже чотири змінили свою церковну юрисдикцію, об'єднавшись із Православною церквою України.

Нагадаю також, архієпископ Донецький і Маріупольський Сергій закликав священників Московського патріархату нікого і нічого не боятися та єднатися з помісною Православною церквою України.

Про це владика Сергій заявив у своєму зверненні до священників екс-УПЦ МП у Донецькій області, яке розміщене на сторінці Донецької обласної ВЦА у Facebook.

Архієпископ Донецький закликав приєднуватись до єдиної помісної церкви

«Я, Архієпископ Донецький і Маріупольський Православної церкви України сердечно запрошую всіх вас, улюблені брати і сестри, священники православної церкви Московського патріархату, дорогі брати і сестри з Донецького краю, до єднання з нашою помістною православною церквою. Нікого і нічого не бійтеся, будьте сміливими і правдивими», - сказав він.

Владика додав, що сьогодні священники можуть своїм вірним кроком будувати чисте і справедливе майбутнє за для нашої нації, для всього українського народу.

«Ми повинні за прикладом Господа нашого Ісуса Христа пробачити один одного за емоційні та іноді образливи вчинки та реплики, які за весь цей час лунали у взаїмной риторіці», - сказав архієпископ.

Він ще раз наголосив, що об’єднавчий процес буде добровільним.

«Хочу запевнити, що цей об’єднавчий процес є виключно добровільний. Безперечно, ніхто нікого не буде під тиском примушувати змінити вашу конфесійну принадлежність, адже право вибору буде за вами, дорогі браття і сестри у христі. Також я гарантую 100% захист і всіяку підтримку того духовенства, яке зробить вірний крок для нашої єдності», - запевнив архієпіскоп.

«Двері нащої епархії відкриті для всіх. Сподіваюсь і вірю, що, коли ми всі будемо єдині, то це буде велика ознака закінчення війни на сході України», - підсумував архієпископ.
У Донецькій області є відсоток священиків УПЦ Московського патріархату, які перейдуть до помісної православної церкви України, якщо 6 січня буде отриманий Томос.

Про це заявив 21 грудня на зустрічі з журналістами архієпископ Донецький і Маріупольський Сергій, повідомили в прес-службі Донецької військово-цивільної обладміністрації.

«Є відсоток священиків, які перейдуть до нас відразу, але після того, як буде 100% отриманий нами Томос», - сказав владика Сергій.
Tags: Єдина Помісна Православна Церква, Вінниччина, Донеччина, ПЦУ, Українська церква, Хмельниччина, автокефалия, геть попів МП, громади, заклики, московский патриархат, парафии, перехід з мп в ПЦУ, православные, религия, священники
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 2 comments