Олег Леусенко (oleg_leusenko) wrote,
Олег Леусенко
oleg_leusenko

БПП квапить Раду з врегулюванням назв церков та захистом їх майна

У фракції «Блоку Петра Порошенка" наголошують на необхідності ухвалення цього тижня законопроектів, які врегульовують питання назв церков та переходу громад до Православної церкви України.

У БПП кваплять Раду з врегулюванням назв церков та захистом їх майна

Про це заявив заступник голови фракції БПП Олексій Гончаренко, виступаючи на засіданні Погоджувальної ради в понеділок, повідомляє Укрінформ.

«Від імені фракції «Блок Петра Порошенка» я хотів би попросити Голову Верховної Ради, всіх колег разом відпрацювати терміново два законопроекти. Один - щодо назв церков в Україні, який буде передбачати, що церква буде називатися відповідно до центру свого походження, де б він не був, і українська православна церква є одна – Православна церква України. Друге – нам необхідно прийняти закон і законодавчо врегулювати питання переходу громад до Православної церкви України, включаючи питання захисту майна, щоб не було жодного хаосу і зазіхань», - наголосив Гончаренко.

Він закликав створити робочу групу, яка протягом доби зможе відпрацювати відповідні законопроекти, щоб на поточному тижні парламент міг їх розглянути.

У свою чергу Голова ВР Андрій Парубій заявив, що у разі "достатньої готовності" профільного комітету ці питання можна буде розглянути в четвер.

Крім того, Гончаренко заявив, що фракція БПП вважає першочерговими питаннями на цьому сесійному тижні розгляд законопроектів з нацбезпеки і оборони, які передбачають поступовий перехід до стандартів НАТО. Зокрема, фракція закликає включити в порядок денний зміни до Закону “Про прокуратуру” щодо порядку визначення переліку та територіальної юрисдикції місцевих та військових прокуратур (№7199), законопроекти «Про внесення змін до пункту 5 розділу ХІІI “Перехідні положення” Закону України “Про прокуратуру” щодо пенсійного забезпечення слідчих органів прокуратури (№6612), «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» (№9055), «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення конкурентних умов виробництва електричної енергії з альтернативних джерел енергії»; (№8449),.

Новоствореній Православній церкві України потрібно завершити повноцінне об'єднання, про це сказав в інтерв'ю Радіо свобода митрополит Київський і всієї України Епіфаній.

"Нам потрібно довершити повноцінне єднання. Ми отримуємо томос, формуємо усі відповідні керівні органи цієї церкви. Це практично нова структура. Є багато роботи з формування. Але ми будемо це робити спокійно, мудро, виважено, тому що потрібно працювати так, щоб це об’єднувало, а не роз’єднувало", - сказав митрополит Епіфаній, відповідаючи на запитання щодо його подальших кроків як митрополита.

Церква буде духовною основою і опорою Української держави - митрополит Епіфаній

Стосовно зміни релігійного календаря, зокрема запровадження святкування Різдва Христового 25 грудня замість 7 січня, то, на його думку, люди навряд чи відразу приймуть це, і їм потрібно спочатку пояснити, що йдеться лише про дату.

"Потрібно пояснювати, доводити. Коли люди зрозуміють, що це не догма, це просто дата, тоді можливо робити й приймати рішення", - зазначив Його Блаженство.

Він також розповів, що представники Помісної православної церкви після отримання томосу почнуть запрошувати до подальшого об'єднання представників Московського патріархату, які на початку не увійшли до Помісної церкви.

Православна церква України буде духовною основою української держави.


"Ми будемо виважено працювати на розбудову церкви, яка буде духовною основою та опорою нашої української держави у цей нелегкий час випробувань. Ми маємо окупований Крим, ми повинні його повернути, ми маємо частково окупований Донбас, і ми віримо, що Господь за нашими молитвами пошле нам довгоочікуваний справедливий мир", - заявив митрополит Київський і всієї України Епіфаній.
Tags: Єдина Помісна Православна Церква, БПП, Верховна Рада, Гончаренко, Предстотель ПЦУ Епіфаній, Українська церква, геть попів МП, законопроекты, имущество, инициатива, названия, религия, церковь, єднання православних
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 1 comment