Президент Украины Петро Порошенко в Брюсселе встретился с Президентом Европейского Совета Дональдом Туском.

Глава государства проинформировал Дональда Туска о последствиях акта открытой агрессии России в Керченском проливе и существующие угрозы для региональной безопасности.
Петро Порошенко подчеркнул необходимость предоставления мощной и адекватного ответа со стороны ЕС на акт агрессии России против Украины 25 ноября для противодействия стратегии «ползучей оккупации» Кремлем Азовского моря и Керченского пролива. Президент Украины призвал лидеров ЕС осудить агрессивные действия России, требовать обеспечения восстановления свободы судоходства, немедленного и безусловного освобождения 24 захваченных моряков и 3 кораблей. Президенту Европейского Совета были переданы списки лиц и кораблей России, причастных к акту агрессии.
Глава государства отметил важность усиления помощи со стороны Европейского Союза социально-экономическом развитии украинского Приазовья, которое страдает от целенаправленной блокады со стороны Российской Федерации. С этой целью Президент передал на рассмотрение институций и государств-членов ЕС список гуманитарных и инфраструктурных проектов, которые могли бы поддержать европейские партнеры.
Лидеры отметили отсутствие прогресса со стороны России в имплементации Минских договоренностей, что обусловливает необходимость одобрения Европейским Советом политического решения о дальнейшем продление ЕС экономических и секторальных санкций против России после 31 января 2019 года. В этом контексте Президент Украины поблагодарил за недавнее решение Совета ЕС о введении санкций ЕС в отношении 9 лиц, ответственных за организацию и проведение незаконных выборов на Донбассе 11 ноября 2018 года.
Президенты договорились усилить взаимодействие для противодействия внешнему вмешательству в избирательные процессы в Украине и Европейском Союзе в 2019 году.
Собеседники обменялись мнениями относительно путей реализации договоренностей по итогам Двадцатого Саммита Украина - ЕС, в частности в части углублению секторальной интеграции в энергетической сфере, цифровом рынке, юстиции и внутренних дел, таможни. В этом контексте лидеры договорились уделить особое внимание обсуждению этих вопросов на следующем заседании Совета ассоциации Украина-ЕС 17 декабря 2018 года.
Українські військові – надійна опора нашої незалежності. Завдяки вам Україна є і буде, завдяки вашій відвазі ми почуваємося захищеними, адже знаємо – ви не підведете, ваша воля до перемоги та любов до Батьківщини – непохитні!
— Петро Порошенко (@poroshenko) 12 грудня 2018 р.
Слава Сухопутним військам ЗСУ! Слава Україні! pic.twitter.com/Z9zPHqyz3r
Ми маємо припинити закриття поштових відділень в селах, особливо у віддалених селах. Треба забезпечити їх підтримку за рахунок загального балансу "Укрпошти". Я ініціював внесення до Держбюджету 500 млн грн, які би компенсували збитки "Укрпошти" для доставки пенсій.
— Петро Порошенко (@poroshenko) 12 грудня 2018 р.
Наказую припинити звільнення листонош. На сьогоднішній день 500 млн грн дозволять забезпечити і відповідне підвищення заробітної платні, і захистити листонош. Бо це непросто доставка пенсій, доставка газет. Можливо для людини похилого віку - це єдиний зв'язок зі світом pic.twitter.com/tlr0vDBOx2
— Петро Порошенко (@poroshenko) 12 грудня 2018 р.
Закликав Міністра інфраструктури проконтролювати питання із доставкою пенсій, збереженням відділень пошти та забезпеченням зарплат листонош. Я від своїх вимог не відступлюсь.
— Петро Порошенко (@poroshenko) 12 грудня 2018 р.
З Надзвичайним та Повноваженим Послом Японії в Україні окрему увагу приділили тоговельно-економічному співробітництву, перспективам впровадження зони вільної торгівлі між двома країнами та участі Японії у реалізації масштабних інфраструктурних проектів на території України. pic.twitter.com/9jHD3vZbqK
— Петро Порошенко (@poroshenko) 12 грудня 2018 р.
Маємо переконати,щоб був розглянутий і взятий до уваги і «Азовський пакет».Має бути так само,як вчора в резолюції Конгресу США,відображено позицію щодо відповідальності РФ і визначення її дій як акту агресії проти України і як спроби окупації Азовського моря і Керченської протоки
— Петро Порошенко (@poroshenko) 12 грудня 2018 р.
З одного боку ми робимо максимум, щоб різко посилити спроможності ЗСУ. А з іншого боку - маємо зміцнити міжнародну солідарність навколо України. РФ має чітко розуміти - чим більше агресивних дій, тим більша буде її відповідальність за агресивні дії по відношенню до нашої держави. pic.twitter.com/88ez9ACTHc
— Петро Порошенко (@poroshenko) 12 грудня 2018 р.
Вважаю таку позицію Європарламенту свідченням твердої підтримки України у триваючій боротьбі нашого народу за свій європейський вибір та результатом безпрецедентного рівня відносин між Україною та ЄС.
— Петро Порошенко (@poroshenko) 12 грудня 2018 р.
Закликав лідерів ЄС засудити агресивні дії РФ, вимагати відновлення свободи судноплавства, негайного та безумовного звільнення 24 захоплених моряків і 3 кораблів. Президентові Європейської Ради @eucopresident передав списки осіб і кораблів РФ, причетних до акту агресії pic.twitter.com/5PZgVjA15x
— Петро Порошенко (@poroshenko) 12 грудня 2018 р.
Із @eucopresident говорили про важливість посилення допомоги з боку ЄС українському Приазов’ю, яке потерпає від блокади з боку РФ. Передав на розгляд інституцій та держав-членів ЄС перелік гуманітарних та інфраструктурних проектів, які могли б підтримати європейські партнери
— Петро Порошенко (@poroshenko) 12 грудня 2018 р.
Відсутність прогресу з боку Росії в імплементації Мінських домовленостей обумовлює необхідність схвалення Європейською Радою політичного рішення про подальше продовження ЄС економічних та секторальних санкцій проти Росії після 31 січня 2019 року.
— Петро Порошенко (@poroshenko) 12 грудня 2018 р.
13 грудня 2018 р.
Присвоїв почесне звання Герой України старшому сержанту Андрію Конопльову посмертно.
— Петро Порошенко (@poroshenko) 13 грудня 2018 р.
Герої не вмирають… pic.twitter.com/YNKKhZeezc
Столтенберг: Внесли уже почти €40 миллионов в трастовые фонды НАТО-Украина

Генеральный секретарь НАТО Йенс Столтенберг приветствует усилия Украины по развитию демократического процесса и продолжения реформ, которые должны приблизить страну к евроатлантической семье.
Об этом он заявил в четверг, 13 декабря, во время пресс-конференции по итогам встречи с президентом Украины Петром Порошенко в Брюсселе, сообщает Укринформ.
«Я хотел отметить ваши обязательства относительно демократического процесса, учитывая выборы, которые состоятся в Украине в следующем году. Совершенствование системы управления и реформы приблизят Украину к евроатлантической семье. Важный прогресс уже был достигнут. Мы призываем Украину продолжить движение по пути реформ, включая введение эффективного гражданского контроля над службами безопасности и разведки, усиление борьбы с коррупцией и защиту прав меньшинств. Союзники признают стремление Украины присоединиться к Альянсу. Мы хотели бы видеть успех вашей страны, и мы намерены вам в этом помочь», - подчеркнул Столтенберг.
Он напомнил, что НАТО оказывает Украине не только мощную политическую, но и практическую поддержку. В частности, около €40 млн были внесены союзниками в Трастовых фондов НАТО-Украина. Такие фонды помогают Украине улучшить структуры управления и контроля, а также систему связи.
«Сегодня я сообщил Президенту Порошенко, что мы передадим оборудование защищенной связи для Вооруженных сил Украины до конца текущего года. Мы также продолжаем поддерживать Украину в развитии ее военно-морских операций, логистики и кибернетической обороны», - отметил Генеральный секретарь НАТО.
Відкривши вогонь проти українських суден, Росія перейшла червону лінію. Ми не можемо і не будемо залишати ці дії без чіткої і сильної відповіді. Сьогодні абсолютним пріоритетом є звільнення українських військовослужбовців! pic.twitter.com/qiEm7xf7MY
— Петро Порошенко (@poroshenko) 13 грудня 2018 р.
Вважаю, що НАТО має посилити постійну присутність у Чорному морі, щоб запобігти подальшому загостренню та забезпечити безпеку у регіоні. Ми підтримуємо запуск моніторингу повітряного та морського простору місією НАТО. pic.twitter.com/YalPaNJONX
— Петро Порошенко (@poroshenko) 13 грудня 2018 р.
Важливо, щоб Україна взяла участь у регіональній Програмі безпеки повітряного простору (RASP). Також вітаю активну співпрацю з НАТО у рамках спільних військових навчань та навчальних програм для ЗСУ.
— Петро Порошенко (@poroshenko) 13 грудня 2018 р.
За підтримки НАТО ми досягли значного прогресу у розвитку української кібербезпеки. Я з нетерпінням чекаю нового проекту, спрямованого на посилення кіберзахисту виборчої інфраструктури України.
— Петро Порошенко (@poroshenko) 13 грудня 2018 р.
Cьогодні ми передали @jensstoltenberg список прізвищ російських військових, які були задіяні в агресії проти українських кораблів у Чорному морі. Росія не має жодної юрисдикції над 24 українськими воїнами, і це підтверджено Женевською конвенцією.
— Петро Порошенко (@poroshenko) 13 грудня 2018 р.
За підсумками моїх переговорів з представниками Європейської Ради, ми сподіваємося, що санкції проти РФ будуть продовжені – за невиконання Мінських угод за проведення незаконних виборів, повне ігнорування Росією міжнародного права та агресію проти України.
— Петро Порошенко (@poroshenko) 13 грудня 2018 р.
I would like to thank @jensstoltenberg for our constructive dialogue. Deteriorating security situation in the Black Sea was in centre of our discussion. We have very clear common vision of what happened: Russia openly committed blatant act of aggression against Ukraine.
— Петро Порошенко (@poroshenko) 13 грудня 2018 р.
NATO enhanced permanent presence in the Black Sea is needed to prevent escalating tensions further and to ensure the security in the region. We would welcome launching NATO air and sea monitoring missions.
— Петро Порошенко (@poroshenko) 13 грудня 2018 р.
Президент Петро Порошенко обсудил с Федеральным канцлером Германии Ангелой Меркель вопрос российской агрессии в Азовском море и Керченском проливе.

Встреча лидеров состоялась в Брюсселе, сообщает пресс-служба главы государства.
“Накануне заседания Европейского Совета Президент Украины Петр Порошенко встретился с Федеральным канцлером Германии Ангелой Меркель”, - говорится в сообщении.

Отмечается, что Президент выразил признательность за усилия, прилагаемые Германией с целью прекращения блокады Россией акватории Азовского моря и Керченского пролива, а также за особое внимание, которое Федеральный канцлер уделяет вопросу освобождения украинских моряков и обеспечению свободы судоходства в регионе.
“Глава государства призвал страны ЕС также должным образом отреагировать на акт российской агрессии в акватории Азовского моря и Керченского пролива и целенаправленное препятствование свободе судоходства путем введения так называемого “Азовского пакета санкций”, - рассказали в АП.
Дякую Валдісу Домбровскісу за обнадійливі меседжи щодо України. Два тижні тому українські кораблі стали жертвами атаки РФ, це була жорстока провокація та акт агресії в Керченській протоці. Я надзвичайно вдячний за ваші особисті заяви та позицію ЄС щодо підтримки України. pic.twitter.com/cdvLfolmEj
— Петро Порошенко (@poroshenko) 13 грудня 2018 р.
Те, що трапилося в Керченській протоці, було відкритим актом агресії, відповідно до міжнародного права (резолюція ООН 3314 1974 року). Закликаємо Європарламент ввести додаткові санкції проти РФ.
— Петро Порошенко (@poroshenko) 13 грудня 2018 р.
Росія боїться трьох речей: по-перше, нашої єдності і солідарності. По-друге, вона ненавидить міжнародну присутність в Україні - чи то на Донбасі, у Криму або Азовському морі. По-третє, Путін ненавидить європейський успіх України.
— Петро Порошенко (@poroshenko) 13 грудня 2018 р.
Дякую @VDombrovskis, а також керівництву Єврокомісії за надання траншу у рамках програми макрофінансової допомоги Україні. Це дозволить підтримати макрофінансову стабільність та продовжувати процес реформування в Україні. pic.twitter.com/ngfmQ2A92g
— Петро Порошенко (@poroshenko) 13 грудня 2018 р.
Протягом останніх місяців Україна надала конкретні пропозиції, які стосуються поглиблення співпраці у сферах цифрового ринку, енергетики, митного співробітництва, а також права і безпеки. Ми вважаємо, що вони доцільні, і, отже, розраховуємо на підтримку наших партнерів.
— Петро Порошенко (@poroshenko) 13 грудня 2018 р.
Під час розмови з Віце-президентом Європейської Комісії розглядали також символічне шефство окремих країн ЄС над населеними пунктами Донбасу.
— Петро Порошенко (@poroshenko) 13 грудня 2018 р.
Санкції - це не покарання. Покарання буде за рішенням судів за порушення міжнародного законодавства. Санкції - це сигнал для РФ - негайно і безумовно повернути українських моряків та кораблі і відновити свободу судноплавства.
— Петро Порошенко (@poroshenko) 13 грудня 2018 р.
Європейська Рада прийняла рішення про виділення 4 млн євро на гуманітарну допомогу Донбасу. Це ще один результат нашої співпраці. Я вітаю ЄС і мешканців Донбасу з цим важливим рішенням для України.
— Петро Порошенко (@poroshenko) 13 грудня 2018 р.
Let me express gratitude to @VDombrovskis as well as to the leadership of the European Commission for making possible another tranche within the fourth Macro-financial assistance programme to Ukraine. pic.twitter.com/QRy39DGVWf
— Петро Порошенко (@poroshenko) 13 грудня 2018 р.
— Петро Порошенко (@poroshenko) 13 грудня 2018 р.
Вдячний за зусилля, які докладає Німеччина з метою припинення блокади Росією акваторії Азовського моря і Керченської протоки, а також за особливу увагу, яку Федеральний канцлер приділяє питанню звільнення українських моряків та гарантуванню свободи судноплавства в регіоні. pic.twitter.com/63aTWVS8bf
— Петро Порошенко (@poroshenko) 13 грудня 2018 р.
Начало здесь:
Два дня из жизни президента