Олег Леусенко (oleg_leusenko) wrote,
Олег Леусенко
oleg_leusenko

В Андріївській церкві вперше почалася літургія Вселенського патріархату. Із святом Св. Андрія!

У день Святого апостола Андрія в Андріївській церкві, що визначена як Ставропігія Вселенського патріарха, о 9:30 розпочалася Архиєрейська Літургія, яку служать екзархи Вселенського Патріархату в Україні, повідомляє Укрінформ.

В Андріївській церкві почалася літургія Вселенського патріархату

Апостол Андрій вважається засновником Константинопольського патріархату, оскільки саме він заснував першу християнську общину в місті Візантії. Також є переказ, що апостолу Андрію належить пророцтво, що на Київських пагорбах засяє благодать Божа.

Тож за два дні до Об'єднавчого собору і в день престольного свята цього храму єпископи Константинополя вирішили відслужити тут літургію.

*******
Святого апостола Андрія Первозваного вшановують 13 грудня за юліанським календарем
Св._Андрій.gif
Пам'ять брата апостола Петра — Андрія Первозваного — вшановують 13 грудня християни, що живуть за Юліанським календарем. Апостола Андрія українці вшановують по-особливому, оскільки саме його вважають тим, хто приніс християнство на Київські гори.

Згідно з переказами, вважається, що Андрій Первозваний проповідував у Причорноморських містах-колоніях, руїни яких і досі існують на півдні України, зокрема в Херсонесі. Говорячи про проповідь апостола на «київських горах», посилаються на Нестора-літописця, який у «Повісті временних літ» процитував слова апостола Андрія до своїх учнів після того, як апостол заночував з ними на березі Дніпра під горами: “Чи бачите гори ці? На цих горах засяє благодать Божа, тут буде місто велике, і Бог збудує багато церков”. І благословивши ці гори, як сказано далі, він піднявся на них і поставив хрест.

За словами літописця, це відбулося саме там, де сьогодні побудований Київ. А місце, де стоїть Андріївська церква — саме та гора, на якій апостол Андрій поставив свого хреста. Тому церква була збудована саме там, незважаючи на досить складний ландшафт.

Вшанування апостола Андрія як першого, хто приніс християнство на територію Київської Русі, стало уже традиційним в Україні, повідомляє РІСУ.

Що ж до історії самого апостола, то святий Андрій Первозванний походив з міста Витсаїди і займався рибальством разом із братом Петром. Був учнем св. Івана Хрестителя. Після першої зустрічі з Ісусом він одразу ж привів до Спасителя свого брата Петра. У Євангелії сказано, що Ісус "побачив двох братів і мовив до них: "Ідіть за Мною, Я вас зроблю рибалками людей!". І ті негайно кинули сіті й пішли за Ним" (Мт 4, 18-20).

Про те, де проповідував апостол Андрій після зіслання Святого Духа, не маємо історичних даних. Однак, з різних оповідань відомо, що він проповідував Христову віру людям, які жили над Чорним морем.

Свою апостольську працю апостол закінчив мученицькою смертю в місті Патраї на Кавказі, поблизу Тмутороканя. Помер апостол Андрій на скісному хресті, на якому висів прив'язаний два дні, поки віддав Богові свого духа. Цей хрест, який двома поперечинами впирався в землю, називають "андріївським". До московітів, яких на той час навіть не існувало, Андріївський хрест, звісно, відношення не мав і має.
Tags: Андріївська церква, Вселенский Патриархат, Київська Русь, молебен, праздники, святыни, традиции, християнські свята
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments