Олег Леусенко (oleg_leusenko) wrote,
Олег Леусенко
oleg_leusenko

«Водіння куста» стало елементом культурної спадщини України

До Національного переліку елементів нематеріальної культурної спадщини України занесено давній обряд «Водіння куста» з Рівненщини, повідомляє прес-служба Рівненської ОДА.

«Водіння куста» стало елементом культурної спадщини України
Фото: ЧаРівне

«Обряд «Водіння куста», який зберігся у селі Сварицевичі Дубровицького району, занесено до Національного переліку елементів нематеріальної культурної спадщини України. Щороку під час свята Трійці місцеві жителі «водять куста», - йдеться у повідомленні із посиланням на відповідний наказ Міністерства культури України.

Також повідомляється, що «куст» – це молода дівчина, яку її однолітки прикрашають різною зеленню – кленовими гілками чи калиною, виконуючи обрядові та народні пісні.

Потому всі жителі йдуть до церкви. Після служби на могили рідних приносять лепеху – «клечання» – й оплакують померлих – «голосіння». А молодь готує «кусти» - гурти дівчат, які ходитимуть від хати до хати з привітаннями та обрядовими «кустовими піснями».

До того ж щорічно на честь свята у селі організовують фестиваль. Його мета - відродження та збереження багатовікової спадщини Поліського краю, народного музикування, традицій, звичаїв та обрядів.

Нині до Національного переліку елементів нематеріальної спадщини, куди увійшов обряд «Водіння куста», зараховані традиція косівської мальованої кераміки, кролевецьке переробне ткацтво, опішнянська кераміка, петриківський декоративний розпис, козацькі пісні Січеславщини, пісенна традиція села Лука Київської області, технологія виконання вишивки «білим по білому» й традиція рослинного килимарства селища Решетилівка Полтавської області, а також орнек (кримськотатарський орнамент).
Tags: Рівненщина, Трійця - Зелені свята, Український Ренесанс, народні гуляння, наследие, обряды, село, спадщина, традиции, українська культура, українські пісні, фестивалі, фольклор, християнські свята
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments