Олег Леусенко (oleg_leusenko) wrote,
Олег Леусенко
oleg_leusenko

Книга-список репресованих шедеврів української та світової літератури

Історик Сергій Білоконь презентував книгу "Список репресованої літератури", у якій представлено широкому загалу раніше не публікований перелік заборонених в радянській Україні видань.

Вийшла книга-список репресованих шедеврів світової та української літератури

Як повідомляє Укрінформ, проект реалізовано спільно з видавництвом "Українські пропілеї" за підтримки Українського культурного фонду.

"Це видання викриває всю абсурдність дій радянської влади, коли з літературного обігу були вилучені майже всі найкращі твори початку минулого століття", — розповів автор видання на презентації у Києві.

За словами керівника видавництва "Українські пропілеї" Юрія Буряка, книга містить інформацію, яка викличе у людей "культурний шок", адже серед документів, які стосувалися видань 1920—30-х років, зустрічаються імена практично всіх наших видатних письменників.

"Ті видання, які мали б стати гордістю літератури, мусили вилучати. Немає яскравих імен української культури, яких би не було в переліку тих персоналій, які містяться в цих документах", — розповів він.

За його словами, були приречені до знищення шедеври не лише нашої культури, а й європейської загалом. "Ну, скажімо, "Антологія римської поезії" Миколи Зерова, найкращі прозові твори українських прозаїків 20-30-х років, зокрема Валер'яна Підмогильного, весь український футуризм також там”, — зазначив Буряк.

Як зауважив фахівець з проблем історії культури доктор Ігор Гирич, сотні й сотні різних книжок до нас фактично вже не дійшли. "Списки знищеної літератури були такі колосальні, й втрати для української культури такі величезні, що ми досі пожинаємо плоди оцієї роботи органів комуністичної системи", — підсумував він.

На думку авторів видання, цей проект дає змогу відновити історичну справедливість та повернути чимало знакових вітчизняних видань у культурний та науковий обіг.
Tags: запрет, интеллигенция, книги, литература, преступления коммунистов, репресії, советская оккупация, список
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments