Олег Леусенко (oleg_leusenko) wrote,
Олег Леусенко
oleg_leusenko

У Харків із Німеччини повертають картину, загублену у Другу світову

Полотно українського художника другої половини XIX - початку XX століття Сергія Васильківського "Етюд з будинком", загублене у роки Другої світової і знайдене в Німеччині, найближчим часом повернуть у Харків.

У Харків із Німеччини повертають картину, загублену у Другу світову

Про це Укрінформу розповіли в прес-службі Харківської ОДА з посиланням на Міністерство культури України.

"Під час ХІІ засідання змішаної українсько-німецької комісії з питань повернення і реституції культурних цінностей, втрачених і незаконно переміщених під час Другої світової війни, яке завершилося напередодні в Києві, німецька сторона повернула Україні картину Васильківського "Етюд з будинком"... Найближчим часом Міністерство культури України планує повернути картину в Харківський художній музей для постійного зберігання та експонування. Це єдина картина, яка більше ніж через 70 років повертається в музей".

Як розповіла директор Харківського художнього музею, заслужений працівник культури України Валентина Мизгіна, в кінці 2016 року до Харкова надійшло повідомлення з Берліна про те, що на аукціоні продано картину, яка може належати музею.

"До правоохоронних органів Німеччини звернувся покупець картини, який висловив сумнів в її оригінальності. Йдеться про картину уродженця Харківської області Сергія Васильківського, на якій зображений будиночок, в якому він колись жив. Ця картина входить до числа тих, які вивезли з музею в роки Другої світової війни. На картині немає підпису автора. Проте з Берліна надіслали світлини зворотного боку картини. На ньому видно букви "УКГ", тобто, Українська картинна галерея - так тоді називався наш музей. Аукціоністи ж сприйняли ці букви як ініціали невідомого художника і продали картину, хоча були зобов'язані перевірити всі дані", - пояснила Мизгіна.

Відомий український художник Сергій Васильківський - уродженець Харківської області. Він залишив майже 3000 робіт, і півтори тисячі з них передав Харківському художньому музею. Більшість картин загублено в роки Другої світової війни. Сьогодні в музеях і приватних колекціях налічують близько 500 творів Васильківського.

У роки війни Харківський художній музей втратив близько 70 тис. картин. На сьогоднішній день у музеї збереглися документи на 50 тисяч втрачених експонатів.

Як повідомляється, Німеччина повернула Україні втрачену під час Другої світової війни картину Сергія Васильківського "Етюд з будинком". Посол з особливих доручень Федерального міністерства закордонних справ ФРН Міхаель Янсен передав картину співголові Змішаної українсько-німецької комісії - першому заступнику міністра культури України Світлані Фоменко.
Tags: Німеччина, Харків, возвращение, картины, музеи, наследие, находки, повернення додому, реституция, спадщина, українська культура
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments