Олег Леусенко (oleg_leusenko) wrote,
Олег Леусенко
oleg_leusenko

Електроенергетичний безвіз: про об'єднання енергосистем України та ЄС

Приєднання України до європейської енергосистеми дозволить створити в країні повноцінний лібералізований ринок електроенергії, так званий «електроенергетичний безвіз».

"Електроенергетичний безвіз" - Зубко розказав про об'єднання енергосистем України та ЄС

Про це під час 10-го засідання українсько-німецької Групи високого рівня у Берліні наголосив віце-прем'єр-міністр - міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко, інформує прес-служба Мінрегіону.

«Німеччина й надалі надаватиме допомогу у впровадженні енергоефективності, в рамках Фонду енергоефективності, та у сфері відновлювальних джерел енергії... Домовлено про спільну розробку маршрутної карти щодо процесу інтеграції енергосистеми України до енергосистеми Європи (ENTSO-E). Німецький досвід є дуже корисним. Приєднання до європейської енергосистеми дозволить створити в Україні повноцінний лібералізований ринок електроенергії, так званий «електроенергетичний безвіз», - наголосив Зубко.

Крім фінансової підтримки Німеччини у сфері енергоефективності, йдеться і про технічну допомогу - рішення, направлені на досягнення оптимального балансу між вартістю термореновації та максимальним ефектом щодо економії енергоресурсу.

Зубко наголосив, що підтримка енергетичної галузі, інфраструктурних проектів, макрофінансова допомога, продовження співпраці з такими фінансовими інституціями як KfW - ключові напрямки співпраці України і Німеччини.

Також сторони домовились про співпрацю у напрямку підтримки проектів з навчання кадрів економіки України. Зокрема проектів «Жінки в бізнесі», а також так званого «4.0» щодо створення промислових кластерів для середнього бізнесу.
Tags: Евросоюз, Зубко, Німеччина, Україна, евроинтеграция, энергетика, энергоэффективность
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments