Олег Леусенко (oleg_leusenko) wrote,
Олег Леусенко
oleg_leusenko

Рада ухвалила звернення до НАТО, ООН, ПАРЄ: санкції + запрошення в регіон військових кораблів

Верховна рада ухвалила постанову № 9342 про звернення до ООН, Європарламенту, Парламентської асамблеї Ради Європи, ПА НАТО, ПА ОБСЄ, ПА ГУАМ, національних парламентів держав світу у зв'язку з черговим актом агресії РФ проти України.

Рада ухвалила звернення до ООН та європейських парламентів

За ухвалення відповідного рішення, проголосували 272 народних депутати, повідомляє Укрінформ.

"Ми висловлюємо рішучий протет агресивним діям і вимагаємо від РФ надання невідкладної медичної допомоги пораненим українським морякам, і негайного безпечного поверенння в Україну, і негайного поверенння незаконно захопленого військового майна. Ми закликаємо також міжнародне співтовариство вжити дієвих заходів для припинення військової агресії як на суходолі, так і на морі, в тому числі як застосування нових, так і посилення інсуючих санкцій до повного відновлення суверенітету і цілістності України в міжнародно визнаних кордонах", - сказала на засіданні одна з авторів звернення, народний депутат Ганна Гопко.

Також Рада, згідно зі зверненням, запрошує міжнародні організації направити спостерігачів у регіон Чорного та Азовського морів та Керченської протоки і пропонує морським державам направити в регіон військові кораблі, щоб запобігти подальшій ескалації напруги з боку Росії.

Крім того, парламент закликає міжнародних партнерів збільшити надання Україні військової та іншої допомоги для захисту її територіальної цілісності та суверенітету, а міжнародну спільноту адекватно реагувати на виклики і загрози, що несе Російська Федерація, оскільки політика умиротворення вже призвела до окупації частини території України - Автономної Республіки Крим, міста Севастополя та деяких районів Донецької та Луганської областей.

Також Верховна Рада попереджає, що безкарність агресивної політики і дій РФ може призвести до глобальних наслідків.

Як повідомлялося, 25 листопада російські судна обстріляли і захопили три українські кораблі в районі Керченської протоки. За останніми даними, шестеро українських моряків отримали поранення.
Tags: Азовське море, Верховна Рада, заявление, звернення, обращение, русская агрессия в Украине
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 7 comments