Олег Леусенко (oleg_leusenko) wrote,
Олег Леусенко
oleg_leusenko

Як в Україні ничегониделаеца: № 289 (огляд)

Посилання на всі частини дайджесту "Як в Україні ничегониделаеца" знаходяться тут (№№ 001-100), тут (№№ 101-200) і тут (№№ 200-передостанній)

Експорт м’ясної продукції цьогоріч збільшився на 21%

Експорт м’ясної продукції цьогоріч збільшився на 21% – експерти

Експорт продукції м'ясної групи в січні-вересні 2018 року збільшився проти відповідного періоду 2017 року до 479 млн дол. США – майже на 21%, повідомляє Національний науковий центр «Інститут аграрної економіки».

"Позитивні зрушення в експорті м’яса та субпродуктів пояснюються двома чинниками. По-перше, дається взнаки триваюча широка географічна диверсифікація та закріплення на нових ринках збуту після втрати російського. Якщо ще у 2015 році позиції основного імпортера українського м’яса та субпродуктів утримувала Росія, то з 2017 року переважають поставки на ринки країн Європи та Азії", - акцентували науковці ІАЕ.

За дев’ять місяців 2018 року найбільше продукції цієї групи – 19,4% – закупили Нідерланди, які торік уперше очолили рейтинг імпортерів вітчизняного м’яса. Значно менші закупки здійснюють Словаччина (9,9%), Білорусь (7,8%), Ірак (7,7%), Саудівська Аравія (6,4%), Азербайджан (5,6%), Німеччина (5,5%) та Гонконг (4,0%). Загалом у названі країни експортується 2/3 м’ясопродукції у грошовому обсязі, поінформували в ІАЕ.

Експерти наукового центру зазначили, що другим чинником, який впливає на збільшення експорту агропродукції цієї групи є зростання вартості та обсягів поставок на зарубіжні ринки м’яса птиці. Ця тенденція позначилася ще торік і зберігається досі.

За січень-вересень 2018 року вартість експорту м’яса птиці збільшилася проти минулорічних показників за відповідний період на 29% – з 295 млн дол. США до 381 млн дол. США при зростанні обсягів експорту цього виду м’ясної продукції з 212 тис. т до 244 тис. т.

За прогнозами науковців Інституту аграрної економіки, за результатами року обсяги експорту м’яса та субпродуктів, найімовірніше, знову перевищать 300 тис. т.

Пограничникам передали модернизированные Ми-8


Фото: пресс-служба МВД

Министр внутренних дел Украины Арсен Аваков передал два модернизированных вертолета Ми-8 для инспекции границы в Харьковский и Одесский пограничные отряды, сообщает пресс-служба МВД.

Аваков заявил, что эти два вертолета - только переходной вариант.

"Сегодня вручаем два сертификата на модернизированные вертолеты Ми-8, но это переходной вариант. Уже совсем скоро пограничная служба получит новое вооружение и новые вертолеты Airbus, которые будут базироваться в том числе в харьковском авиаотряде. Ваша профессиональная компетентность будет только лучше", - сказал министр.Отмечается, что вертолет Ми-8 (средний транспортный вертолет) предназначенный для перевозки пассажиров, грузов, десанта, выполнения специальных патрульных задач, поисково-спасательных операций и санитарных заданий, имеет современное пилотажно-навигационное оборудование и оснащен специальным оборудованием: поисковым прожектором, грузовой лебедкой, метеолокатором, системой спутниковой связи, радионавигационной системой, внутрикабинным аудио-видеорегистратором и комплексом бортового вооружения.

Также Государственная пограничная служба использует патрульные самолеты Diamond. Они назначены, в частности, для воздушного мониторинга государственной границы, пограничных контролируемых районов. Самолеты имеют современное пилотажно-навигационное оборудование и оснащены специальным оборудованием.

Как сообщалось, А. Аваков раньше заявил, что первые вертолеты Airbus будут переданы органам системы МВД уже в декабре текущего года.

Українська компанія відтворила рецепт напою київських князівПивна компанія «Уманьпиво» першою в Україні відтворила класичний рецепт медовухи в пивному напої «Медовар». Про це повідомив директор з виробництва на підприємстві Станіслав Омельчук, передає AgroNews.

«Хотілося зробити медовуху, в її первісному вигляді. Як відомо з історії, медовуха при князях Київської Русі – це був заброджений напій на основі меду, куди додавався хміль. Зараз же у нас в країні медовуха асоціюється з напоєм з високим вмістом спирту. Здебільшого – це горілка, в яку додають мед. Наш же напій виробляється з меду, який ми збираємо на своїх пасіках, шляхом виготовлення медового сусла, тобто мед розводиться з водою, куди додаються хміль та смакоароматичні добавки», – розповів Омельчук журналістам.

За словами директора «Уманьпиво» Ігоря Кисіля, пивоварня встигла виготовити лише першу пробну партію продукту об’ємом 10 тисяч пляшок, які дуже швидко були розкуплені. Компанія не очікувала такого ажіотажу, і не встигла виготовити чергову партію продукції, адже виробництво такої медовухи є більш тривалим процесом ніж виробництво традиційного пива – медове сусло зброджується довше ніж сусло із ячмінного солоду.

В компанії запевнили, що наступна партія продукції буде готова вже на початку грудня.

Товарооборот между Украиной и Латвией вырос на 43 %

Товарооборот между Украиной и Латвией вырос на 43 % - Порошенко

Объем товарооборота между Украиной и Латвией за девять месяцев нынешнего года вырос на 43 %, заявил президент Петро Порошенко на общем с президентом Латвии Раймондсом Вейонисом брифинге.

Порошенко убежден, что такой рост является свидетельством того, что в обеих странах созданы благоприятные условия для выхода бизнеса на новые рынки.

Криворізькі гірники отримали нові автосамоскидиГірники компанії АрселорМіттал, що розташована у Кривому Розі, отримали чотири нових самоскиди «БелАЗ», передає прес-служба підприємства ArcelorMittal Кривий Ріг.

Ключі від чотирьох нових автосамоскидів вантажопідйомністю 136 тонн отримали водійські екіпажі гірського департаменту минулої п’ятниці.

Це далеко не вся великовантажна техніка компанії «БелАЗ», яку підприємство придбало в цьому році. Парк компанії поповнився ще двома поливомиючими машинами і бульдозером. На це витратили 162,5 млн грн.

У планах – закупівля ще восьми великотоннажних автомобілів «БелАЗ» 75131 до 2023 року. Поступово оновлюючи гірську техніку, підприємство зможе збільшувати обсяги видобутку руди і випуску концентрату.

В Украине начал работу новый почтово-логистический оператор

В Украине начал работу новый почтово-логистический оператор
Фото: Justin, Facebook

В Украине заработала новая служба доставки - почтово-логистический сервис компании Justin, сообщается на страничке компании в Facebook.

"После технологического старта в октябре инновационный почтово-логистический оператор Justin объявил об официальном открытии. Уже открыто более 230 отделений по всей стране, до конца года планируется еще минимум 100", - говорится в сообщении.

Компания предлагает быструю и качественную доставку по всей стране, в отделения, расположенные в сетях Сильпо, Фора, FOZZY Cash&carry, Thrash.

Уже сегодня возможна доставка товаров от таких торговых площадок как MAKEUP, MOYO.ua, Grenka, Repka.UA, STYLUS.ua.

Кроме того, владельцы Justin планируют сотрудничать также с традиционными торговыми предприятиями (offline retail). Кроме классических почтовых услуг, компания намерена предоставлять комплекс финансовых сервисов, оформлять страхование и выдавать кредитные карты.

Как сообщалось, объем реализации почтовых услуг в Украине за 3 квартала 2018 года составлял 3,1 млрд грн, что на 33,5% больше, чем за аналогичный период 2017 года. В том числе населению эти услуги были предоставлены в размере 1,1 млрд грн, что на 31% больше, чем в январе-сентябре 2017 года.

Саудівська Аравія зняла заборону на імпорт худоби з України

Саудівська Аравія зняла заборону на імпорт худоби з України

Міністерство екології, водних ресурсів та сільського господарства Саудівської Аравії зняло заборону на імпорт з України живої великої та дрібної рогатої худоби для забою і розведення у зв'язку з тим, що санітарні норми в Україні відповідають вимогам Міжнародного епізоотичного бюро, а також вимогам Королівства Саудівська Аравія.
Саудівська Аравія зняла заборону на імпорт з України великої і дрібної рогатої худоби
Про це Посольство Королівства Саудівська Аравія в Україні поінформувало своєю нотою Державну службу України з питань безпечності харчових продуктів і захисту споживачів, повідомляє прес-служба відомства.

Таке рішення було ухвалене за результатами візиту до України технічної місії Королівства Саудівська Аравія з оцінки української системи державного контролю за вирощуванням великої та дрібної рогатої худоби (овець) з метою можливості експорту на ринок КСА.

В Луганской областной детской больнице открыли обновленное отделение хирургии

В Луганской областной детской больнице открыли обновленное отделение хирургии

Новые 20 коек, в том числе три – онкологические, размещены в отделении плановой хирургии областной детской клинической больницы, которое открылось после капитального ремонта. Об этом сообщает пресс-служба Луганской областной государственной администрации."В отделении оказывается помощь детям с первых суток жизни и до 18 лет. Уже в первый день после открытия в отделение попали 11 детей из всех районов области, в том числе двое – прооперированные. На данный момент отделение имеет собственный операционный блок с возможностью совместного проведения двух операций. Палаты рассчитаны на одного или двух пациентов. Также здесь есть отдельные санузлы для мальчиков и девочек, медсестринского и врачебного персонала. Душевые кабинки установлены с круглосуточным обеспечением горячей водой. Столовая рассчитана на одновременный прием пищи 20 детей", - отметили в ОГА.


Фото: loga.gov.ua

В отделении работает один детский врач-хирург, областной эксперт по детской хирургии, обладающий специализацией плановой, ургентной хирургии и эндоскопии.

Также здесь проходят интернатуру два детских врача-хирурга. Сестринский состав обеспечен стопроцентно.

На приобретение современного медицинского оборудования в этом году было потрачено 4,5 млн гривен, закуплена мебель на 200 тыс. гривен.

На Київщині розпочато будівництва сервіс-центру Volvo Construction


Будівництво сервіс-центру Volvo Construction в м. Глеваха Фото: АвтоЦентр

Поблизу селища Глеваха Київської області 15 листопада відбулася церемонія закладки першого каменю майбутньої сервісної станції ТОВ «ЕТС» з обслуговування та продажу будівельної техніки Volvo. Тут зведуть і найбільший шинний центр Goodyear, передає “АвтоЦентр”.

Компанія ТОВ «ЕТС», офіційний дилер дорожньо-будівельної техніки Volvo Construction Equipment, а також офіційний партнер Volvo Trucks і Renault Trucks в Україні, починає будівництво першої в країні станції з продажу та обслуговування будівельної техніки Volvo.

Станція розміститься на 31-му км автодороги МО-5 поблизу селища Глеваха Київської області.

Уже побудовано два заїзди – з боку Одеської траси і селища Калинівка. Комплекс буде включати кілька споруд. Основна будівля, яке представлено на макеті, буде розділено на кілька ремонтних зон. Це ремонт будівельної і спеціальної техніки. Ремонт тракторів. Сервісна зона. Складська зона. Буде побудована і 3-поверхова адміністративна зона. Тут буде працювати 150 співробітників. Девіз проекту: «Функціональність – перш за все».

На території станції буде побудований шинний центр Goodyear, який буде включати будівлю шиномонтажу, що відповідає всім вимогам фірми, а також будівля для складу шин. Буде також зведено будівлю інжинірингового забезпечення.На каналі YouTube дебютував перший мультсеріал про Україну, заснований на реальних подіяхУ пілотній серії "Код Кнорозова" малечі у доступній формі розповіли про видатного вченого з Харкова Юрія Кнорозова, який розшифрував писемність майя.

«Те, що створено одним людським розумом, може розгадати інший», - наголошує у мульфільмі вчений.

Мультсеріал «Книга-мандрівка. Україна» створили за підтримки Українського культурного фонду в межах проекту «Зміцнення громадської довіри» на основі однойменного бестселера від креативної агенції Green Penguin та видавництва #книголав.

Книжка є збіркою про 1200 дивовижних фактів про Україну та українців, про культурні здобутки, пам’ятні місця та найважливіші події: 327 особистостей, 232 дива природи, 224 історичні події, 135 культурних феноменів, 129 архітектурних шедеврів, 78 визначних винаходів і відкриттів та 75 економічних об’єктів.

Українська мережа замінить продавців системою самообслуговуванняМережа магазинів “Червоний Маркет” планує повністю автоматизувати свої магазини. В планах компанії – створити магазини без продавців. Співвласник магазинів вже отримав патент на автоматизовану систему для магазину самообслуговування та частково переобладнав один зі своїх маркетів в Києві, передає «Ліга.Tech».

Мета підприємця не тільки автоматизувати мережу в Україні, але й створити подібні мережі в Туреччині, Індії, Саудівської Аравії та інших країнах. Підштовхнуло до такої бізнес-ідеї підприємця Сергія Євтушенка те, що мережа “Червоний Маркет” вперше зіткнулася з сильним відтоком співробітників.

- Особливо це по нас вдарило на Західній Україні. До того ж, молоде покоління хоче більш творчу роботу і більше вільного часу. Так що ми почали думати над форматом, який би дозволив співробітникам Маркета же не бути прикутими до роботи з 8:00 до 20:00, – розповідає бізнесмен

В майбутньому автоматизованому магазині буде вітрина, сканер або мобільний додаток, склад з автоматизованою системою конвеєрів та корзин. Покупець зчитуватиме сканером код зі зразків потрібних йому товарів на вітрині, система на складі автоматично наповнюватиме корзину, після чого кошик відправиться до покупця. Покупцю залишається оплатити покупку та забрати свій пакет.

Ідея вже перевіряється на одному з магазинів Сергія. Відмінність від патенту полягає лише в тому, що на складі пакети допомагають збирати співробітники магазина, а не роботи.

- Ми хотіли перевірити, як клієнти сприймуть такий формат. Особливо люди старшого покоління. Виявилося, їм подобається, вони повертаються і радять магазин знайомим. Зараз ми допрацьовуємо формат, розробляємо нову концепцію і будемо запускати повністю автоматизований магазин з новим асортиментом і під новим брендом, – розповідає підприємець.

Крім стаціонарних точок продажу, підприємець придумав автоматизувати пересувний магазин. По суті це вантажівка з товарами, системою зберігання і видачі. Фото товарів розміщені зовні. Автомобіль зможе пересуватися по населеним пунктам. Орієнтовна вартість такого автомобілю – $30-35 тисяч.Компания Wizz Air запускает прямые рейсы из Харькова в КраковАвиарейсы анонсированы на сентябрь 2019 года. Полеты будут осуществляться два раза в неделю: по понедельникам и пятницам, сообщается на официальном сайте лоукостера.

Из Харькова в Одессу можно будет добраться самолетомАвиакомпания SkyUp Airlines со 2 июня следующего года запускает регулярные авиаперелёты Одесса- Харьков, которые будут выполняться два раза в неделю по четвергам и воскресеньям.

Минимальная цена билета в одну сторону — от ₴ 500 с учетом перевозки только 7 кг ручной клади.
Стоимость авиабилета с включенным багажом до 23 кг начинается от ₴ 800 в одну сторону.

Об этом сообщили в пресс-службе аэропорта «Харьков».

Полеты будут осуществляться по четвергам и воскресеньям. Из первой столицы рейс будет отправляться в 16:00 и час находиться в воздухе.

Товарооборот между Украиной и Словакией вырос на 36%

Мир должен противостоять попыткам оправдания Голодомора – президент Словакии

Объем товарооборота между Украиной и Словацкой Республикой вырос на 36% в первом полугодии 2018-го, заявил президент Петро Порошенко на совместном с президентом Словакии Андреем Киской брифинге в Киеве.

По его словам, рост товарооборота - еще одно доказательство эффективности Соглашения об ассоциации Украины с ЕС и действия углубленной зоны свободной торговли. Порошенко подчеркнул, что ЕС - надежный рынок для украинских производителей.

На Львівщині відкрили нову лінію з виробництва печива для експорту в ЄСКондитерська фабрика «Ярич» відкрила виробничу лінію з виготовлення печива, яке буде йти як на внутрішній ринок так і еспортуватися в Євросоюз, передає Ukraine Now.

20 листопада, на кондитерській фабриці «Ярич», що у селі Старий Яричів Кам’янка-Бузького району відкрили третю виробничу лінію з виготовлення затяжного печива та крекерів.

Відкриття нової лінії на ТОВ «КФ «Ярич» дозволить створити додаткові робочі місця, збільшити продуктивність виробництва затяжного печива в 1,5 рази, що становитиме 1 900 тонн продукції на місяць.

На фабриці встановили обладнання для приготування емульсії, камери ферментації, ламінування, калібрування стрічки тіста та формування заготовок із тіста для випічки.

«Львівщина є на першому в Україні місці по залученню інвестицій, і це наша спільна заслуга. За три роки на Львівщині створено більше 23 тисячі робочих місць. Такі хороші приклади, як ця фабрика, яка виготовляє продукцію роками, показують, що область відкрита для інвестицій, тут безпечно вести свій бізнес, тут є кваліфіковані фахівці», – наголосив під час відкриття перший заступник голови Львівської ОДА Ростислав Замлинський.

«За 10 років ми змогли вийти з-за межі регіонального виробника до масштабів національного та почати підкорювати світові ринки. Ми впевнено продовжуємо максимально ефективно розширювати ринки збуту», – розповіла генеральний директор фабрики Тетяна Шермолович.

Сьогодні на ТОВ «КФ «Ярич» працює 526 працівників. Середня заробітна плата становить 10645 грн/міс.

Продукція, яка виготовляється на фабриці відповідає державним стандартам якості – ДСТУ. Станом на сьогодні “Ярич” займає 33% українського ринку фасованого печива з торговими марками Maria, Petit Beurre та The Crackers.

З 2014 року фабрика активно розвиває експортний напрямок. Продукція експортується в Польщу, Західну Європу, США і в країни ближнього Сходу.

В Днипре создали первый региональный центр кибербезопасности СБУВ Днипре создали первый региональный центр кибербезопасности СБУ, основными задачами которого будут реагирования на кибератаки, нацеленные на государственные электронные информресурсы и объекты критической инфраструктуры Сичеславщины. Об этом информирует пресс-центр СБУ.

"Создание регионального центра является следующим шагом в развитии национальной системы кибербезопасности Украины в рамках второго этапа Соглашения "О реализации Трастового фонда Украина-НАТО по вопросам кибербезопасности". В рамках "гибридной войны" против Украины российские спецслужбы используют наше государство как полигон для испытания своего кибероружия и его эффективности против современных методов киберзащиты", - сказал заместитель председателя СБУ Олег Фролов.

Центральный ситуационный центр обеспечения кибербезопасности СБУ фиксирует увеличение как количество кибератак, так и их масштабность, что нуждается в соответствующем реагировании и исследовании. Кроме этого, ка отмечают в СБУ, российские спецслужбы все чаще используют кибератаки.

Как отметили в СБУ, осознавая угрозы в кибербезопасности Украины со стороны иностранных спецслужб для нарушения функционирования на территории Сичеславщины стратегических и ключевых предприятий металлургической, горнодобывающей, химической, машиностроительной, финансовых и транспортных отраслей, а также важных объектов жизнеобеспечения и топливно-энергетического комплекса Украины, именно в Днипре создан первый региональный центр обеспечения кибербезопасности.

Для реагирования на кибернетические атаки региональным центром будет использоваться платформа MISP-UA, что обеспечит обмен технологической информацией о реализованных и потенциальных киберугрозах в режиме реального времени, отметил заместитель председателя СБУ.

Ситуационный центр обеспечения кибербезопасности СБУ региональному органу передал самое современное оборудование. В дальнейшем планируется создание таких центров и в других регионах Украины.

ВМС України проведуть регламентні на чотирьох бронекатерах


Фото: Думская

Західна військово-морська база проведе технічне обслуговування головних двигунів чотирьох малих броньованих артилерійських катерів, у зв’язку з напрацюванням ними 500 мотогодин, передає ОПК.

Відкриті електроні торги щодо закупівлі послуг з технічного обслуговування головних двигунів МБАКів (CAT-JLE 05737, CAT-JLE 05747, CAT-JLE 05734, CAT-JLE 05744) заплановано на 26 листопада 2018 року. Термін надання послуг – до 7 грудня цього року. Очікувана вартість робіт 98 тисяч гривень.

Нагадаємо, що чотири МБАКи – P176 «Нікополь», P177 «Кременчук», P178 «Лубни» та P179 «Вишгород» було урочисто включено до корабельного складу ВМС 1 липня 2018 року.

Катери цього проекту будуватимуть і далі, про це повідомив командувач ВМСУ адмірал Ігор Воронченко в ексклюзивному інтерв’ю для «5 каналу». На сьогодні у складі Військово-Морських Сил ЗС України шість катерів проекту 58155.

Украинские компании умеблируют три тысячи квартир в Израиле

Украинские компании умеблируют три тысячи квартир в Израиле - МЭРТ

В проекте примут участие 7 предприятий из Украины. Об этом сообщает пресс-служба Минэкономразвития.

Отечественные производители достигли договоренности со строительной компанией о меблировке жилого квартала в Израиле, который насчитывает около 3 тысяч квартир.

Это стало возможным благодаря торговой миссии Офиса по продвижению экспорта при Минэкономразвитии, которая состоялась в конце июля этого года в Тель-Авиве при поддержке ЕБРР в рамках инициативы EU4Business Европейского Союза.

Как отметил Степан Кубив, министр экономического развития и торговли Украины, секторальные бизнес-миссии – это продолжение усилий Кабмина по расширению экспортных рынков для национальных производителей.

“Мы концентрируем приоритетные усилия правительства и Минэкономразвития на создании лучших условий для украинского бизнеса и экспортеров, в частности. Важно, чтобы предприниматели качественно использовали созданные нами возможности, а торговые миссии как нельзя лучше этому способствуют, – подчеркнул вице-премьер-министр. – Израиль сегодня является “рынком в фокусе” для украинского экспорта и вскоре откроется для украинского производителя на 80% благодаря Соглашению о свободной торговле. Бизнес, который уже активно налаживает контакты с израильскими коллегами сможет сразу воспользоваться преимуществами зоны свободной торговли”.

Меблировка квартир в Израиле будет происходить по проектам украинского дизайнера, а в их реализации примут участие 7 компаний-членов Ассоциации мебельщиков Украины,– уточнил ее руководитель Владимир Патис.

Компанія “Кернел” інвестує $500 млн в агропромисловий комплексУ найближчі три роки компанія «Кернел» інвестує $ 500 млн для реалізації 4 проектів. Про це повідомив генеральний директор «Кернел» Євген Осипов на конференції PRO100 AGRO.

Як вказано у повідомленні, одним з цих проектів стане будівництво олійноекстракційного заводу в Хмельницькій області.

Компанія також планує зведення мережі елеваторів для зберігання 1 млн тонн зерна.

Водночас «Кернел» спрямує кошти на будівництво портового термінала з перевалки 4 млн тонн зерна.

Четвертим напрямком інвестиційного потоку компанії стануть вкладення в зелену енергетику.

На Житомирщине после капремонта открыли движение по автодороге госзначения

На Житомирщине после капремонта открыли движение по автодороге госзначения
Фото: САД Житомирской области

В Житомирской области открыли движение по автодороге государственного значения Р-49 Васьковичи-Шепетовка, на капитальный ремонт которой потратили 101,216 млн грн. Об этом сообщает пресс-служба Службы автомобильных дорог в Житомирской области.

«Результатом ремонта стало расширение дорожного полотна с 7 до 9 метров и усиление существующей дорожной одежды. Протяженность отремонтированного пути составила 7,7 км. Общая стоимость капитального ремонта а/д Васьковичи - Шепетовка на обоих участках по договору составляет 101,216 млн грн», - говорится в сообщении.

Указано, что на двух участках автомобильной дороги Васьковичи-Шепетовка в селах Радичи, Варваровка и Вересивка Емильчинского района провели не только работы по расширению проезжей части, но и обустроили два слоя асфальтобетона и осуществили капремонт двух мостов. Работы выполняла подрядная организация ООО «Автомагистраль».

Ремонтные работы стартовали в 2017 году за счет кредитных средств, привлеченных в предыдущие годы под государственные гарантии, и 10% софинансирования из местных бюджетов области.

Во время восстановления участков пути осуществлялся четырехуровневый контроль качества работ.

На стапелях “Нібулону” формують корпус вже третього буксируСьогодні на стапелях суднобудівного заводу ТОВ СП «Нібулон» формують корпус чергового буксиру проекту POSS-155, інформує у facebook Миколаїв – місто корабелів.

Це вже третій буксир цього проекту і п’ятий побудований з початку 2018 року. Ще один буксир цього проекту буде побудовано.

Спуск судна заплановано на грудень 2018 – січень 2019 року. Спуск попереднього буксира проекту POSS-115 відбувся тиждень тому.

Продовження: Як в Україні ничегониделаеца: № 290 (огляд)

Добірка за допомогою ресурсів Національний Промисловий Портал , Укрінформ, Зроблено в Україні, прес-служб органів влади, підприємств, харківського камрада onosamo, читачів та інш.
*****
Допомога антимосковському українському блогу (за бажанням) / Помощь блогу (при желании и наличии средств):
Реквизиты: карта “ПриватБанк” № 5168 7422 2966 6940
Tags: #УкраїнаЗмінюється, #книголав, АПК, ОПК, Україна, бизнес, заводы, зроблено в Україні, инвестиции, инфраструктура, модернизация, перемоги, предприятия, прогресс, производство, промышленность, развитие, реформы, успехи, экономика, экспорт
Subscribe

Recent Posts from This Journal

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments