Олег Леусенко (oleg_leusenko) wrote,
Олег Леусенко
oleg_leusenko

Дідусь Притули: "Ніколи не сповідайся в Почаївській Лаврі, там у попів – погони під рясами"

«Ніколи не сповідайся в Почаївській Лаврі, там у попів – погони під рясами», — промова Притули про Томос зачепить навіть атеїстів

Притула про Томос в УкраїніНа своїй сторінці у Facebook волонтер і шоумен зазначив, що кожен, хто підтримує автокефалію, повинен відкрите виступити за створення Єдиної Помісної Церкви, при чому не тільки на словах, а конкретними діями.

Особисто про себе він додав: завжди виступав за українську церкву, хоча гучно про це не заявляв.
В роликах не знімався, з патріархами не здибався. Підтримував фінансово свою рідну церкву, в якій одружилися мої батьки, в якій хрестились мій син та син мого брата, в якій відспівали в останню дорогу мого батька, дідуся і бабусю. Допомагав, як міг. Часом менше ніж міг. Часом більше ніж хотів.
Але знаю, що і церква і недільна школа при церкві мають клаптик моєї участі. І то мене тішить
, — згадує Притула.

Ще за «сталінських часів», як їх називає гуморист, дідусь Притули, Василь Бодасюк у Вінниці займав посаду голови колгоспу – тоді це вважалося досить престижним.
Саме він врятував Вишневецьку Вознесенську Призамкову Церкву 1530-го року – ту, де молилися козаки Максима Кривоноса, куди приїздили Тарас Шевченко та Оноре де Бальзак.
Йому, партійному комуністу, не знаю, що було б, якби КДБ дізналось, що він переховує у себе на горищі Псалтирі, Євангліє та ікони з церкви! Потім у цій церкві він виконував обов’язки диякона. Я обожнював ходити на Службу Божу, коли дідусь читав грамотки. Незадовго до смерті мій дідусь Василь, надзвичайно набожний чоловік, сказав мені одне речення, сенсу якого я не розумів ще довго: «Ніколи не сповідайся в Почаївській Лаврі, там у попів – погони під рясами!, — додав шоумен.
звідси
Tags: Притула, Українська церква, автокефалия, геть попів МП, знаменитости, поддержка
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 4 comments