Олег Леусенко (oleg_leusenko) wrote,
Олег Леусенко
oleg_leusenko

Рада прийняла збалансований і реалістичний бюджет-2019: Зарплати, пенсії, освіта, дороги

За ухвалення закону у другому читанні проголосували 239 депутатів, а за прийняття в цілому — 240 парламентарій при мінімально необхідній кількості у 226 голосів, повідомляє Укрінформ.

РАДА ПРИЙНЯЛА БЮДЖЕТ-2019

Документ передбачає, що у 2019 році ріст ВВП складе 3% при інфляції 7,4%. Мінімальна зарплата з 1 січня 2019 року зросте до 4172 грн, з 1 липня 2019 року прожитковий мінімум виросте до 1936 грн, а з 1 грудня – до 2027 грн.

У доопрацьованому до другого читання проекті держбюджету доходи держбюджету на 2019 рік передбачались у сумі 1 026 131,8 млн. грн., у тому числі доходи загального фонду – 928 507,9 млн. грн. та доходи спеціального фонду – 97 623,9 млн гривень. Видатки передбачено у сумі 1 112 130,0 млн. грн., у тому числі видатки загального фонду – 1 005 767,5 млн грн та видатки спеціального фонду – 106 362,4 млн гривень. Граничний обсяг дефіциту Державного бюджету України визначено у сумі 89 989,3 млн. грн., у тому числі граничний обсяг дефіциту загального фонду – 69 617,2 млн грн та граничний обсяг дефіциту спеціального фонду - 20 372,1 млн гривень.

Видатки на підвищення обороноздатності та безпеки держави на 2019 рік передбачені у сумі 211,9 млрд грн (з них державні гарантії - 5 млрд грн). Для забезпечення виплати пенсій в наступному році уряд спрямовує 167,5 млрд грн. У рамках продовження реформи медицини у 2019 році збільшується фінансування цієї сфери. Видатки за загальним фондом держбюджету із субвенціями становлять 95,7 млрд грн, що на 3,4 млрд грн, або на 3,7%, більше порівняно з проектом держбюджету-2019, що був прийнятий у першому читанні. У підготовленому до другого читання документі також передбачався ресурс на побудову нових доріг, на що буде спрямовано 55 млрд грн, в тому числі 50,4 млрд грн з Дорожнього фонду та 4,6 млрд грн за рахунок коштів міжнародних донорів. Видатки на освіту сягнуть 126,9 млрд. грн., що на 4,5 млрд грн, або на 4%, більше, ніж у проекті держбюджету, поданому до першого читання.

У цілому ресурс місцевих бюджетів на 2019 рік становить 588 935,7 млн. гривень, в тому числі за: загальним фондом – 542 020,8 млн грн., за спеціальним фондом – 46 914,9 млн гривень. Прогнозний обсяг доходів місцевих бюджетів визначено у сумі 291 118,4 млн. грн., у тому числі за: загальним фондом – 265 655,9 млн грн. за спеціальним фондом – 25 462,5 млн гривень.

Схвалений Верховною Радою проект Державного бюджету на 2019 рік – збалансований і реалістичний, про це сказав Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман.

Проект бюджету був поданий згідно вимог Бюджетного кодексу – у вересні, пройшов всі процедури обговорення і вперше був схвалений до початку грудня. Це відкрило для України можливості не тільки планового входження в наступний фінансовий період, а й посилення співпраці з міжнародними партнерами за програмами макрофінансової допомоги.

«Ми маємо стабільність – і в кінці цього року, і в наступному. 2019 рік буде непростим – економічно і політично. Але маємо бюджет – збалансований і реалістичний, - сказав Володимир Гройсман. - Ми зберегли всі програми – безпеки і оборони, в медицині, освіті, будемо будувати дороги, продовжимо подальшу децентралізацію».

Глава Уряду подякував народним депутатам за можливість ухвалити всі потрібні рішення, які дозволять розвивати країну.

Ухвалення бюджету на 2019 рік допоможе забезпечити стабільність у наступному році, коли в Україні пройдуть вибори Президента та парламенту.

"Це не бюджет Гройсмана, це бюджет Української держави. Я би хотів, щоб економічне зростання було вищим. Нам треба стримувати інфляцію, досягти макрофінансової стабільності. Нам багато потрібно зробити, але у 2019 році - році політичної турбулентності - потрібна стабільність. Хочу запевнити, що ми зробимо усе, щоб країна розвивалася і зростала", - сказав Гройсман.

Він нагадав, що Україна має у 2019 році здійснити пікові виплати за державним боргом.

"Це більше 50 млрд дол, за які ми з вами маємо розраховуватися. Це 417 млрд грн, які могли бути направлені на освіту, дитячі садочки, стимулювання економіки, підвищення заробітних плат. Але ми з цим впораємося, якщо будемо відповідальними", - додав Гройсман.

Уряд у бюджеті на 2019 рік зберіг усі програми, які були започатковані раніше.

"Я хочу вам подякувати за усі попередні рішення у бюджетному процесі. Можна по-різному відноситися до проекту бюджету на 2019 рік, абсолютно природно, коли опозиція говорить, що він не такий. Але найголовніше, що у нас сьогодні є - це наш обов'язок забезпечити стабільність та розвиток. Ми розпочали багато реформ і перетворень, бюджет є інструментом для їх реалізації", - сказав Гройсман.

Він нагадав, що уряд зберігає у проекті бюджету всі програми, які були розпочаті раніше. Також буде підвищена мінімальна заробітна плата у межах можливостей економіки.

"Безпека і оборона - це рекордні 210 млрд грн. Ми зберігаємо видатки на фінансування нової української школи, професійно-технічної освіти, на підвищення заробітних плат науково-педагогічним працівникам. Ми будемо будувати дороги і кошти передбачені на рівні 55 млрд. Ми також створили певні стимули для розвитку економіки - у тому числі, і аграрного сектору, який формує 17% ВВП", - сказав Гройсман.

З 1 січня також буде здійснено перерахунок пенсій військовим пенсіонерам - це близько 500 тис. людей.

з 1 березня 11,5 млн пенсіонерів отримають наймасштабніший перерахунок пенсій", - додав Гройсман.
Tags: Верховна Рада, Гройсман, бюджет, доходы, законодательство, развитие, расходы
Subscribe

 • Для чего Макаревич приперся в Украину?

  Для цього цей московський мандрівник і приїхав в Неньку: Похвалити каклів, щоб вони йому співали оди подяки навипередки, а потім ляпасу їм дав, не…

 • Шапіто триває

  Суд відпустив державного зрадника, кума путіна медведчука під нібито домашній арешт. А ви щось інше очікували? Тепер вся вистава працюватиме на…

 • Колаборанти

  Міністр культури та інформполітики Ткаченко не сприяє виконанню Закону України про перейменування УПЦ МП в РПЦвУ. Бєніна посіпака хоче діалогу з…

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 6 comments