Олег Леусенко (oleg_leusenko) wrote,
Олег Леусенко
oleg_leusenko

У Чернівцях уперше влаштували виставку гуцульських ліжників. Добраніч, бандерівці!

У Чернівецькому художньому музеї в межах унікального проекту "Відродження буковинського ліжникарства" відкрили виставку гуцульських домотканих ковдр, повідомляє Укрінформ.


Фото: acc.cv.ua

"На нашій виставці представлені як старовинні колекційні ліжники 20-30-х років минулого сторіччя, так і нові, які виготовляли в рамках нашого проекту "Відродження буковинського ліжникарства", який втілюється нашим центром за підтримки Українського культурного фонду", – розповіла керівник кабінету традиційної культури учбово-методичного центру культури Буковини Іванна Стеф'юк.

У Чернівцях уперше влаштували виставку гуцульських ліжників

За її словами, була організована спеціалізована школа, де три майстрині з Путильського району Буковини вчилися робити ліжники у знаних майстринь із села Яворів Косівського району Івано-Франківської області. За три тижні вони виткали по одному спільному ліжнику, потім ще по одному – самостійно. Усі ці роботи зараз представлені на виставці.Під час відкриття виставки також відбувся майстер-клас. За верстатами під керівництвом досвідчених майстринь всі охочі могли спробувати себе у ліжникарському ремеслі.


Tags: Буковина, Український Ренесанс, Чернівці, виставки, гуцули, мастера, музеи, народні промисли
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments