Олег Леусенко (oleg_leusenko) wrote,
Олег Леусенко
oleg_leusenko

Українські школярі перемогли в п'яти номінаціях Технологічного конкурсу в Китаї

П'ятеро українських школярів взяли участь у конкурсі The 2 Belt and Road Teenager Maker Camp and Teacher Workshop в Пекіні, та здобули перемогу в п'яти номінаціях.

Українські школярі перемогли на технологічному конкурсі в Китаї

Про особливості конкурсу Укрінформу розповів директор Малої академії наук Оксен Лісовий.

"Конкурс The Belt and Road проводився в рамках ініціативи, започаткованої китайською стороною, яка передбачає співпрацю країн колишнього Великого шовкового шляху, тобто це країни Азії, Океанії і аж до країн Європи. Цьогоріч у конкурсі взяли участь представники близько 30 країн, які представляють Великий шовковий шлях. Особливість конкурсу полягала в тому, що це змагання технологічних розробок, які учасники роблять на місці, формуються міжнародні команди кількістю 5-7 осіб, кожна команда обирає для себе певний напрямок: штучний інтелект, робототехніка, віртуальна реальність тощо. В рамках цієї теми за три дні вони повинні були вирішити певну проблему, створити певний продукт. Це схоже на формат гакатону, але з елементом проектного методу, який реалізовується в міжнародній команді", - розповів директор МАН.Як він зазначив, учасники кожної міжнародної команди, в складі якої були українські школярі, не тільки познайомилися безпосередньо на конкурсі, а й повинні були віднайти рішення у своєму напрямку, зіштовхуючись із тими проблемами, які могли б виникнути в житті - поламкою техніки, проблемами з програмним забезпеченням тощо. Також вони повинні були виробити комунікаційну стратегію і вміти спілкуватися між собою задля досягнення спільного результату. При оцінюванні команд, окрім виконаного проекту, враховувалися й такі аспекти, як уміння презентувати себе і зацікавити потенційного інвестора, вміння домовлятися, пропонувати шляхи вирішення проблем тощо.

Так, українські школярі були у складі п'яти міжнародних команд, які отримали золоті медалі. Школяр Олександр Роменський з Харкова отримав перемогу в номінаціїї "3-D друк", Тарас Каюк із Дніпра - в номінації "Віртуальна реальність", Єлизавета Столярчук з Києва відзначена в номінації "Розумний робот", Катерина Одинець із Рівного - в номінаціїї "Віртуальна реальність", Катерина Тимощук зі Львова - в номінації "Створення цифрового відео".

Окремо кожного з українських школярів відзначили дипломом. Тараса Каюка та Катерину Тимощук - за перемогу в номінації Best Maker, Єлизавету Столярчук та Катерину Одинець - Best Presentation, Олександра Роменського - за лідерство.
Tags: Международные конкурсы, знай наших!, комп’ютери, перемоги, подрастающее поколение, технології, українці, школьники
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments