Олег Леусенко (oleg_leusenko) wrote,
Олег Леусенко
oleg_leusenko

Звинувачення у вбивстві Гандзюк: Раді пропонують карати за наклеп. Підтримую двома руками #НіНаклепу

П’ять копійок: Завжди вважав наклеп страшнішим злочином за вбивства чи крадіжки. Бо ці два види злочинів можуть бути скоєні за певними обставинами, наприклад, в цілях самозахисту чи придбання їжі, коли людині нема чого їсти. Наклеп – це не просто брехня чи чутки, а навмисний тяжкий злочин. Наклеп - це смертний гріх, який записаний у Заповідях Божих – «Не свідкуй неправдиво на свого ближнього!». Наклеп – це злочин, який коється навмисно не тільки для марного звинувачення людини, але й очорнення її людської гідності, ділової репутації. Якщо людина доводить свою невинність в будь-якому злочині, то вона стає для суспільства чистою. Однак, після наклепу і пліток людині іноді не вистачає й життя для обілення заплямованого імені.
*************
Народні депутати Микола Паламарчук, Артур Палатний і Олег Велікін зареєстрували у ВР України законопроект щодо встановлення кримінальної відповідальності за наклеп.Відповідний проект закону №9306 "Про внесення змін до Кримінального та Кримінального процесуального кодексів України щодо встановлення відповідальності за наклеп" зареєстровано 20 листопада 2018 року.

"Одним з останніх випадків розповсюдження неправдивої інформації є випадок зі звинуваченнями, що лунають з боку деяких засобів масової інформації на адресу народного депутата України щодо причетності до вчинення особливо тяжкого злочину (напад на громадську активістку К. Гандзюк). Деякі засоби масової інформації безпідставно, без наведення будь-яких доказів, звинувачують народного депутата України в причетності до певних трагічних подій", - йдеться у документі.

Автори законопроекту вважають, що дії ЗМІ не тільки шкодять "об’єктивному проведенню досудового розслідування у резонансному кримінальному провадженні та встановленню реальних винуватців у цьому жахливому злочині", а й "порушують конституційний принцип, відповідно до якого будь-яка особа вважається невинуватою у вчиненні злочину, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду".

Як зазначається у пояснювальній записці до проекту закону, метою є "забезпечення захисту людини і громадянина від поширення завідомо неправдивих відомостей, які принижують її честь, гідність та ділову репутацію з боку інших осіб".

Так, автори законопроекту пропонують доповнити Кримінальний кодекс України та запровадити: штрафи від 200 до 500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправні роботи на строк до одного року, або обмеження волі до двох років - за "умисне поширення завідомо неправдивих відомостей, що ганьблять честь і гідність іншої особи або підривають її ділову репутацію", а також карати штрафом від 500 до 1500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк від одного до двох років, або обмеженням волі на строк від двох до п'яти років - за умисне поширення таких відомостей у творах, ЗМІ та в мережі Інтернет.

Крім того, ініціатори законопроекту за ті ж дії "у поєднанні з обвинуваченням у вчиненні тяжкого чи особливо тяжкого злочину" пропонують карати за це обмеженням волі на строк від 2 до 5 років або позбавленням волі на строк до трьох років "з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років або без такого".

Проект закону наразі направлено на розгляд до Комітету.

Як треба розцінювати наклеп:

Як кримінальний злочин;
48(78.7%)
Як адмінправопорушення;
11(18.0%)
Не звертати увагу;
0(0.0%)
Свій варіант.
2(3.3%)

Tags: Верховна Рада, Гандзюк, Уголовный кодекс, заказуха, законопроекты, клевета, лживые СМИ, медиабляди, наклеп, преступления
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 2 comments