Олег Леусенко (oleg_leusenko) wrote,
Олег Леусенко
oleg_leusenko

Як в Україні ничегониделаеца: № 288 (огляд)

Посилання на всі частини дайджесту "Як в Україні ничегониделаеца" знаходяться тут (№№ 001-100), тут (№№ 101-200) і тут (№№ 200-передостанній)

Є рекорд: Врожай зернових цьогоріч вже більший ніж будь-коли в історії України

Урожай зернових в Україні цьогоріч уже перевищив історичний максимум 2016 року

За підсумками обмолоту 96% площ, урожай зернових вже перевищив 66 млн тонн - це більше, ніж найвищий показник 2016 року, повідомляє прес-служба Міністерства аграрної політики та продовольства України.

"Станом на 19 листопада зернові та зернобобові культури обмолочені на площі 14,3 млн га (або 96% до прогнозу) та намолочено 66,4 млн тонн зерна при врожайності 46,5 ц/га (у 2017 р. - 41,8 ц/га)", - йдеться у повідомленні профільного міністерства.

Крім того, вперше будуть зафіксовані рекордні показники з валового збору і урожайності сої та соняшника. Станом на 19 листопада, соняшник обмолочений на площі 6,0 млн га або 99,8%, намолочено 13,8 млн тонн при врожайності 22,8 ц/га (у 2017 р. - 20,1 ц/га). Соя зібрана з площі 1,7 млн га або 99% до прогнозу, намолочено 4,3 млн тонн при врожайності 25,7 ц/га (у 2017 р. - 19,2 ц/га).

"З огляду на досить сприятливі погодні умови для пізніх ярих культур, наші обережні прогнози щодо рекордного урожаю за всю історію незалежності України починають справджуватися. На даний момент, коли збирання зернових ще триває, маємо більше ніж 66 млн тонн, що вже перевершує попередній найвищий показник 2016 року", - прокоментував перший заступник міністра аграрної політики та продовольства Максим Мартинюк.

За його словами, історичний рекорд виробництва зернових у 2018 році забезпечується завдяки високому врожаю кукурудзи, який також очікується на рівні історичного максимуму - близько 34,8 млн тонн.

На сьогодні кукурудза обмолочена на площі 4,1 млн га або 90% до прогнозу, намолочено 31,3 млн тонн зерна при врожайності 75,9 ц/га (у 2017 р. - 52,3 ц/га), яка також є найвищою в історії незалежної України.

Тысячная топливная сборка Westinghouse поступила в Украину

Тысячная топливная сборка Westinghouse поступила в Украину - Энергоатом
Фото: сайт Энергоатома

Тысячная по счету топливная сборка американской компании Westinghouse для реакторов типа ВВЭР-1000 поставлена в Украину, она поступит на Южно-Украинскую АЭС. Об этом сообщает пресс-служба ГП “НАЭК “Энергоатом”.

“Первый вице-президент - технический директор НАЭК «Энергоатом» Александр Шавлаков отметил, что отгрузка для украинской АЭС тысячной сборки топлива Westinghouse является выдающимся событием в многолетнем сотрудничестве Энергоатома и Westinghouse”, - говорится в сообщении.

Шавлаков напомнил, что в январе текущего года было подписано дополнение к контракту с Westinghouse, которым предусматривается расширение объемов и географии поставок ядерного топлива на украинские АЭС.

«Сейчас топливо Westinghouse используется на 6 энергоблоках украинских АЭС, а после 2021 года оно будет загружено в 7 из 13-ти украинских атомных энергоблоков с реакторами ВВЭР-1000. К Южно-Украинской и Запорожской АЭС присоединится Ривненская АЭС. Кроме того, планируется развернуть производство комплектующих (головок и хвостовиков) для топливных кассет Westinghouse на мощностях нашего ОП «Атомэнергомаш», - добавил технический директор Энергоатома.

Также он подчеркнул, что стратегической целью Украины является интеграция объединенной энергосистемы Украины к европейской сети ENTSO-E, создание возможностей для экспорта и импорта электрической энергии. Первым шагом к осуществлению этой цели, по словам Шавлакова станет реализация одного из самых перспективных проектов в энергетической отрасли Украины - энергетического моста «Украина - ЕС», который одобрен правительством Украины.

Проект предусматривает расширение существующего Бурштынского энергоострова путем подключения к нему энергоблока №2 Хмельницкой АЭС и восстановление линии электропередач 750 кВ «Хмельницкая АЭС - Жешув (Польша).

Первый вице-президент Энергоатома подчеркнул, что ключевой особенностью Энергетического моста «Украина - ЕС» является то, что долгосрочный контракт на экспорт электроэнергии с энергоблока №2 Хмельницкой АЭС будет служить финансовым инструментом привлечения средств для достройки третьего и четвертого блоков этой электростанции.У НБУ заявили про збільшення обсягів валютних депозитів населення й бізнесу

У НБУ заявили про збільшення обсягів валютних депозитів населення й бізнесу

У Національному банку констатують збільшення обсягів валютних депозитів як населення, так і бізнесу, повідомляє пес-служба НБУ.

«Збільшилися обсяги валютних депозитів як населення, так і бізнесу. Обсяг гривневих вкладів населення незначно скоротився, а бізнесу - лишився на рівні попереднього кварталу. Загалом обсяг депозитного портфеля населення у липні-вересні лишився незмінним, а бізнесу - незначно зріс», - йдеться в повідомленні.

У НБУ зазначають, що відсоткові ставки за депозитами продовжували зростати внаслідок збереження Національним банком жорсткої монетарної політики з підвищенням облікової ставки до 18% річних у вересні, а також конкуренції між банками за депозити бізнесу. Середня вартість 12-місячних вкладів фізичних осіб у гривні зросла на 0,9 в.п. до 15% річних, у доларах США - на 0,2 в. п. до 3,5% річних. При цьому ставки за шести-, дев'яти- та дванадцятимісячними вкладами майже не відрізнялися.

Вартість нових кредитів корпораціям зросла на 0,5 в.п. до 17,5% річних, разом із тим ставки за кредитами населенню знизилися на 0,6 в.п. до 29,7% річних.

Укроборонпром в этом году передал на фронт 3,5 тысяч единиц оружия

Армия получила первые семь БТР-4 с отечественной брони

Государственный концерн "Укроборонпром" в этом году передал на фронт 3,5 тыс. единиц оружия и военной техники. Об этом сказал секретарь Совета национальной безопасности и обороны Александр Турчинов.

"Только за три квартала текущего года концерн" Укроборонпром "передал нашим военным 3,5 тыс. единиц оружия и военной техники. Я надеюсь, что темпы перевооружения наших Вооруженных сил, Национальной гвардии и других силовых структур будут только увеличиваться", - сказал он.

Как отметил Турчинов, проект госбюджета на следующий год предусматривает увеличение финансирования оборонной отрасли, что позволит продолжить перевооружение украинской армии.

Сутки в ООС: 19 вражеских обстрелов, трое бойцов ранены

Чиновник рассказал, что большой объем работ в государственном оборонном заказе выполняют частные компании, которые уже ничем не уступают государственным предприятиям.

"Сегодня мы передаем нашим военным боевые бронированные машины "Варта" и "Новатор", а также новые облегченные минометы калибра 82-мм "УПИК-82". Все это было сделано уже негосударственными предприятиями, доля которых в передаче техники и оружия ежегодно увеличивается", - отметил секретарь СНБО.

Турчинов прибавил, что сейчас государство передает новую военную технику не только на фронт, но и военным учебным заведениям для подготовки курсантов.

На півдні України вирощують китайський фінік, одне листя якого коштує 130 грн за 100 грамів

На півдні України вирощують китайський фінік, одне листя якого коштує 130 грн за 100 грамів

На півдні України успішно культивують тропічну культуру зізіфус або китайський фінік.

Насадження є при Херсонському аграрному університеті, а також у дослідному господарстві «Новокаховське» Інституту рису НААН. Іван Мринський, декан агрономічого факультету ХАУ, розповідає, що рослини досить продуктивні і не потребують обробки засобами захисту, передає Агробізнес.

Дерева розпочинають вегетацію пізно — після 20-х чисел травня, тому весняні приморозки їх не пошкоджують. Квітнуть у червні, доволі тривало. Через пізню вегетацію може здатися, що рослина не прижилася. Але такий висновок слід робити не раніше кінця травня-початку червня, радить Мринський.

Аби зручніше було збирати врожай, дерева варто підрізати, не пускати гілки вгору. «І для нього немає проблем, де рости. Він не вибагливий», — додає агроном. Саджанці зізіфусу краще висаджувати рано навесні.

Краматорск приобретет еще 5 отечественных троллейбусов

Краматорск приобретет еще 5 отечественных троллейбусов - горсовет

Краматорск приобретет еще 5 новых отечественных троллейбусов «Днепр-Т203» с опцией автономного хода. Об этом сообщили в Краматорской городской раде.

«Во время 46-й сессии Краматорской городской рады депутаты внесли изменения в решение о предоставлении разрешения КП «КТТУ» на заключение договоров финансового лизинга с ПАО КБ «Приватбанк» - согласно новой редакции, будет приобретено еще 5 единиц транспорта с правом последующего выкупа», - сказали в горраде.

Здесь добавили, что город уже осенью таким же образом приобрел в Днипре 4 троллейбуса с опцией автономного хода, которые уже курсируют по улицам Краматорска.

Экспорт чугуна в этом году вырос почти на 40%

Экспорт чугуна в этом году вырос почти на 40% - Госстат

За 3 квартала 2018 года из Украины было экспортировано почти 2,3 млн тонн чугуна на 794 млн долларов; в натуральном выражении это на 39,7% больше, чем за аналогичный период 2017 года, в денежном - почти на 58% больше. Об этом сообщает Государственная служба статистики Украины.

Более всего украинского чугуна купили США (58,6% общеукраинского экспорта этой продукции), на втором месте - Италия (13,56%), на третьем - Турция (11,0%).

За январь-сентябрь 2018 года из Украины было экспортировано 4,9 млн тонн стальных полуфабрикатов на 2,35 млрд долларов. В натуральном измерении это на 15,8% больше, чем в январе-сентябре прошлого года, в денежном - на 45,6% больше.

Главным направлением экспорта стальных полуфабрикатов в январе-сентябре этого года была Италия (33,3% общеукраинского экспорта этой продукции), на втором месте - Египет (17,8%), на третьем - Турция (16,8%).

Железной руды и концентрата за 9 месяцев было экспортировано 27,5 млн тонн на 2,1 млрд долларов. В натуральном измерении это на 4,3% меньше, чем за аналогичный период 2017 года, в денежном - на 7% больше.

Наибольшие объемы экспортные поставки железной руды и концентрата за 9 месяцев 2018 года были осуществлены в Китай (22,9% общеукраинского экспорта этой продукции), на втором месте - Польша (15,6%), на третьем - Чехия (14,6%).

Импорт чугуна за январь-сентябрь 2018 года составил 1,1 тыс. тонн, что на 34,6% меньше, чем за аналогичный период в прошлом году.

Договір на будівництво метро на Виноградар підписаноКиївський метрополітен уклав договір на будівництво метро на Виноградар з переможцем тендеру на Прозорро ПАТ «Київметробуд», передає прес-служба КП “Київський метрополітен”. Йдеться про продовження Сирецько-Печерської гілки.

У рамках першої черги робіт на ділянці у майже 4 кілометри передбачається спорудження двох станцій – «Мостицька» та «Проспект Правда» – і відгалуження у бік станції «Виноградар» для подальшого продовження лінії.

Відповідно до документу, роботи триватимуть до 2021 року, а їх бюджет становить 5 млрд 993 млн грн. Як повідомлялося раніше, у рамках даного проекту вперше в Києві планують використати технологію вертикальних тунелів. Також «Мостицька» будуватиметься, як станція глибокого закладення, а «Проспект Правди» та наступні – передбачено споруджувати відкритим способом, як неглибокі.

Наразі триває оформлення всіх передбачених законодавством документів для початку робіт. При підготовці проекту Київрада уже підтримала виділення технічних земельних ділянок для облаштування необхідних будівельних майданчиків.

Починаючи будівництво станцій на Виноградар, ми фактично відроджуємо будівництво метро в столиці. Бо останню станцію метрополітену в Києві, нагадаю, відкрили у 2013 році”, – відзначив голова Києва Віталій Кличко.

ТЭС накопили на треть больше угля, чем в прошлом году

Теплоэлектроцентрали и тепловые электростанции по состоянию на 30 октября 2018 года накопили 1,9 млн тонн угля, что на 34,6% больше, чем на эту дату в 2017 году. Соответствующую инфографику Министерство энергетики и угольной промышленности Украины разместило на своей странице в Facebook.

Україна стане доступнішою для осіб з інвалідністю


Пандус для осіб з інвалідністю

В Україні оновлено державні будівельні норми по створенню безбар’єрного простору для осіб з інвалідністю, передає прес-служба віце-прем’єр-міністра України.

Досі всі державні будівельні норми України по створенню безбар’єрного простору для осіб з інвалідністю носили суто рекомендаційний характер. До того ж, навіть ці мізерні рекомендації не враховували потреби для людей з вадами зору і слуху. Наше завдання – повернути втрачені можливості і створити дійсно комфортну інфраструктуру для кожного українця”, – наголосив під час засідання Комітету забезпечення доступності осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення до об’єктів соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури під головуванням першої пані України Марини Порошенко, віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко.

До роботи Комітету також долучилися представник президента України у Верховній Раді України Ірина Луценко, уповноважений президента України з прав людей з інвалідністю Валерій Сушкевич та представники громадських організацій України.

«В Україні, понад 95% об’єктів житлового та громадського призначення залишаються недоступними для людей з інвалідністю. В більшості шкіл — доступність до першого поверху 77,2%, до другого – 0,4%, до третього – взагалі – 0,13%! Настав час змінити це! Ми маємо якнайшвидше вирішити ці питання і забезпечити безпеку і комфорт життєвого простору для всіх українців. І для цього у нас є потужний інструмент – новий ДБН «Доступність будинків і споруд для маломобільних груп населення», заснований на європейських стандартах та підходах, прописує всі необхідні алгоритми забезпечення доступності при проектуванні та будівництві, а також враховує потреби людей з вадами зору та слуху», — наголосив Геннадій Зубко.

За його словами, новий ДБН стане обов’язковим. Виконання його вимог, зробить кожне місто України комфортним і зручним для всіх громадян без винятку.

За словами Марини Порошенко, основна відмінність оновлених ДБН полягає в тому, що вони побудовані на основі принципів універсального дизайну та розумного пристосування.

«Цей документ стосується усіх маломобільних груп населення – з порушенням опорно-рухового апарату, з порушеннями зору, слуху та інших нозологій. Наприклад, для незрячих чи осіб з порушеннями зору в проекті ДБН прописано обов’язкове проектування тактильних і візуальних елементів доступності й аудіопокажчиків. Або для осіб з порушенням слуху будуть запроваджені додаткові системи звукопідсилення й світлові табло, чи організовано сурдопереклад та субтитрування», — зазначила пані Порошенко.

Хроніки "зубожіння" Слобожанщини:

Из Харькова откроются новые авиарейсыИрландская авиакомпания Ryanair в ближайшее время намерена запустить рейсы из Харькова. Об этом заявил коммерческий директор Ryanair Дэвид О'Брайан.

Переговоры в Харькове относительно новых рейсов пройдут в среду, 21 ноября.

В марте министр инфраструктуры Украины Владимир Омелян заявлял, что в контексте расширения сети полетов в Украине ирландским лоукостером рассматривается работа с Международным аэропортом "Харьков".

В Харьковской области налажено производство корма для улитокИзюмский комбинат хлебопродуктов (Харьковская область) начал производить комбикорма для улиток. Об этом рассказал директор предприятия Висхан Исламов.

Всего с начала 2018 года комбинат разработал 800 новых комбикормов (70-80 рецептов в месяц), что в три раза больше, чем в прошлом году. Главным образом это корма для мелких хозяйств, уточнил он. Также предприятие расширило линейку комбикормов в малой фасовке, от премиум-класса до стандартных.

«Даже начали производить комбикорм для улиток, потому что это сегодня модное направление для ресторанов», - отметил Висхан Исламов.

Справка: Изюмский комбинат хлебопродуктов занимается выпуском комбикормов, является филиалом Государственной продовольственно-зерновой корпорации Украины.

Харківський підшипниковий завод виходить на нові ринкиХарківський підшипниковий завод (ХАРП) за результатами міжнародної виставки техніки для сільського господарства і садівництва EIMA International (Італія) відкриває нові ринки збуту.

За підсумками виставки продукцією ХАРП зацікавилась і позала готовність співпрацювати низка компаній з Іспанії, Італії, Греції, Бразилії, Північної Америки, Марокко тощо.

На EIMA International Харківський підшипниковий завод представив такі комплектуючі для аграрного сектора: підшипники HARP Agro, корпусні підшипники UC та необслуговувані ступичні підшипникові вузли HARP Agro Unit.

Довідка: Харківський підшипниковий завод (ХАРП) — провідне підприємство з виробництва підшипників і підшипникових вузлів для підприємств сільськогосподарського машинобудування, залізничної галузі, автомобільної промисловості, гірничо-металургійного комплексу і загального машинобудування. Продукція заводу поставляється більш ніж у 30 країн світу.

В Харькове открыли Karazin Student HallВ Харьковском национальном университете имени Каразина открыли студенческое интерактивное пространство Karazin Student Hall (улица Отакара Яроша, 11).Это первое в Украине коворкинг такого типа для творчества и реализации образовательных, культурных, досуговых проектов студентов.

"Енергія світла" цьогоріч прийде у 142 населені пункти Харківщини

"Енергія світла" цьогоріч прийде у 142 населені пункти Харківщини — ОДА

Кількість населених пунктів у Харківській області, де в 2018 році реалізують проект освітлення вулиць "Енергія світла", збільшилася, сказав начальник Управління паливно-енергетичного комплексу Харківської обласної державної адміністрації Андрій Парамонов.

"Проект "Енергія світла", ініційований главою ХОДА Юлією Світличною, набирає обертів. Якщо спочатку в 2018 році в рамках проекту планували встановити і модернізувати освітлення в 137 населених пунктах області, то тепер у програму включено 142 населених пункти. Освітлення з'явиться на 322 вулицях (а не 306, як планувалося). У цілому буде встановлено близько 2300 освітлювальних приладів і прокладено 70 км електромереж", – зазначив Парамонов.

За його словами, у Куп'янську, наприклад, повністю освітлена центральна магістраль міста – вулиці Харківська і Кузнечна: "Тут встановили 28 опор, 92 світильники, проклали 3,2 км електромереж".

"Крім того, повністю виконали роботи в рамках проекту в Балаклійському, Близнюківському, Дергачівському, Кегичівському, Коломацькому, Первомайському районах, в селі Манченки Харківського району. Сьогодні роботи ведуть у Дворічанському районі. У Дворічній, як і в Куп'янську, повністю освітлять центральну магістраль. У цілому освітлення з'явиться на 11 вулицях, де встановлять 170 освітлювальних приладів. Наступного тижня розпочнуться роботи в селах Гряниківка і Гороб'ївка в Дворічанському районі, тут освітлять 6 вулиць, встановлять 84 прилади і прокладуть 8200 м електромереж. Найближчим часом почнуться роботи і в Люботині. Закінчимо їх у листопаді. У місті будуть освітлені центральна вулиця Шевченка і міський парк", – пояснив Парамонов.

За його словами, крім обласного бюджету, до фінансування проекту приєдналися місцеві: "Дергачівський район профінансував встановлення освітлення в селі Руська Лозова на дорозі, що веде до школи. У Коломацькому районі також профінансували освітлення пришкільної території. А в місті Лозова за власні кошти освітлили пішохідні переходи в чотирьох місцях – з використанням сонячних батарей".

"При реалізації проекту "Енергія світла" використовуються енергоощадні технології. Це дозволяє економити на експлуатаційних витратах понад 60% коштів", – сказав Парамонов.

Він зауважив, що зараз формується перелік населених пунктів і вулиць, які потраплять до програми на 2019 рік. "При цьому враховуємо звернення громадян,.. а також заявки районів. Наше завдання – за три роки дії проекту максимально освітити всі населені пункти області", – додав Парамонов.

Короткою стрічкою:

На Херсонщині запустили першу чергу фруктосховища потужністю 1,5 тисячі тонн
Загальна потужність об’єкта складе 3 тисячі тонн. У кожному чинному сховище буде десять холодильних камер, кожна – на 150 тонн. Ми почнемо зберігати фрукти, щоб наші співвітчизники могли споживати взимку не турецький імпорт, а нашу українську продукцію.
http://nk-online.tv/fruktoshovishhe-dlya-vinogradu-chereshen-i-persikiv-pobuduyut-na-hersonshhini/

В Україні побудують новий аеропорт
У 2019 році розпочнеться будівництво першого нового аеропорту в Україні, який буде збудовано в Солоному, між Дніпром і Запоріжжям. За два роки мільйони мешканців Придніпров'я отримають суперсучасний аеропорт. Таке географічне розташування буде зручним для жителів Кривого Рогу також.
https://www.5.ua/suspilstvo/v-ukraini-pobuduiut-novyi-aeroport-volodymyr-omelian-181519.html

Оживає Ужгородський аеропорт
Нині на летовищі вже встановили сучасне навігаційне обладнання. Оновлену злітно-посадкову смугу та комплексні споруди аеропорту «Ужгород». На початку наступного року єдиний аеропорт Закарпаття відновить повноцінне авіасполучення з Києвом, іншими регіонами України, а також зарубіжними аеропортами.
http://www.golos.com.ua/article/310259

Черкаський «Азот» вивів на повну потужність виробництво аміаку і карбаміду
Черкаське підприємство «Азот» наблизилося до 100% завантаження потужностей з виробництві аміаку і карбаміду. Підприємство може за рік виробляти 960 тис. тонн аміаку, а також 890 тис. тонн карбаміду.
http://www.agrotimes.net/predpriyatiya/cherkaskij-azot-viviv-na-povnu-potuzhnist-virobnictvo-amiaku-i-karbamidu

На ХТЗ реалізують проект з реконструкції, загальні інвестиції можуть сягнути $2-3 млрд
На базі заводу створять багатофункціональну екосистему для бізнесу. Зокрема, до її складу ввійдуть індустріальний парк, комплекс з наукової, технологічної та технічної баз інноваційних проектів (технопарк), та інші об'єкти, включаючи логістичний, освітній і дослідницький центри.
http://www.agrotimes.net/predpriyatiya/u-rekonstrukciyu-htz-planuyut-investuvati-2-3-mlrd

5 тысяч украинских интернет-магазинов получили Apple Pay
ПриватБанк запустил прием оплаты с помощью Apple Pay. Компании, которые пользуются платежным сервисом LiqPay, с сегодняшнего дня получили возможность принимать бесконтактные платежи через Apple Pay на своих сайтах.
http://expert.com.ua/121836-5-tysyach-ukrainskix-internet-magazinov-poluchili-apple-pay.html

Судостроители компании «НИБУЛОН» второй линейный буксир проекта POSS-115 - «NIBULON-9»
Месяц назад был спущен на воду первый буксир этой серии. Основное назначение этих буксиров -- проведение караванов несамоходных судов по Днепру и БДЛК. На 2018-2019 гг. запланирован спуск ещё четырёх таких буксиров.
http://www.vn.mk.ua/stories.php?id=36194

Українська компанія з американськими інвестиціями отримала дозвіл на розвідку урану
Метою діяльності АЕСУ є забезпечення енергетики України ураном власного виробництва. Виробництво уранового концентрату буде відбуватися рахунок промислового освоєння українських уранових родовищ. Далі АЕСУ націлена на будівництво в Харкові міні-реакторів SMR-160 -- це майбутнє реакторних технологій і Україна вже розпочала їх освоєння.
https://www.depo.ua/ukr/money/privatna-ukrayinska-kompaniya-z-amerikanskimi-investiciyami-otrimala-dozvil-na-rozvidku-uranovih-rodovisch-20181119872177

Николаевский аэропорт восстановил работу
Чартерный рейс связал город со столичным аэропортом им. Игоря Сикорского. И уже началась продажа авиабилетов за границу.
http://hronika.info/otdyh/371419-iz-ukrainskogo-oblastnogo-centra-zapuskayut-mezhdunarodnye-aviareysy.html

В Україну прибули ще п'ять локомотивів GE
General Electric поставила в Україну вже 15 локомотивів "Тризуб" у рамках підписаного у лютому 2018 року контракту.
https://www.ukrinform.ua/rubric-technology/2583116-v-ukrainu-pribuli-se-pat-lokomotiviv-general-electric.html

Для незрячих украинцев адаптировали уже свыше 60 фильмов и мультиков

Для незрячих украинцев адаптировали уже свыше 60 фильмов и мультиков
Пресс-конференция "Кино для незрячих: команда львовян создает инклюзивное кино, доступное для всех" / Фото: Ильенко Юрий, Укринформ

На протяжении года в Украине адаптировали к потребностям незрячих еще пять кинофильмов: “Червоний”, “Гніздо горлиці”, “ТойХтоПройшовКрізьВогонь”, “Іван Сила” и “Стрімголов”. Об этом рассказала автор проекта - доктор философии Оксана Потимко на пресс-конференции в Укринформе.

По ее словам, в целом в Украине уже более 60 фильмов с аудиодискрипцией, в частности три ленты компании “Discovery”, семь художественных кинокартин и 52 мультипликационных.

Потимко объяснила, что аудиодискрипция — это дополнительная звуковая дорожка, комментарий, который описывает, что именно происходит на экране. Рядом с аудиодискрипцией сохраняется и видеодорожка, поэтому фильмы в кинотеатрах могут одновременно смотреть как люди с хорошим зрением, так и незрячие.

В свою очередь автор аудиодискрипции и диктор народная артистка Украины Александра Бонковская рассказала, что работа над адаптацией фильма продолжается от двух-трех месяцев до полгода. По ее словам, иногда за четыре часа непрерывной работы удается адаптировать три минуты фильма.

“Люди незрячие очень чувствительные, они имеют какое-то особое воображение, особую фантазию и особые внутренние рецепторы, которые они задействуют, чтобы воспринимать этот мир, видеть этот мир, чувствовать его”, - отметила Бонковская.

У Маріуполі Метінвест спільно з ДТЕК завершили енергоефективний проектУ Маріуполі на аглофабриці ММК імені Ілліча встановили сучасні газові пальники і комплекти автоматики, передає mrpl.city.

Нові газові пальники і система автоматики встановлені на випалювальних машинах аглофабрики ММК ім. Ілліча. Вони знизять споживання газу на 35%, а значить, і зменьшать кількість викидів вуглекислого газу в атмосферу. У грошовому еквіваленті це збереже більше 16,5 млн грн на рік для додаткових проектів модернізації.

Енергоефективний проект на трьох випалювальних машинах аглофабрики ММК ім. Ілліча провела компанія ДТЕК ЕСКО. Встановлено 24 сучасні газові пальники і 3 комплекти автоматики. Устаткування тепер ефективно використовує природний ресурс. Вартість проекту – 14,4 млн грн.

При модернізації використовувалося інноваційне обладнання провідних світових виробників.

На Житомирщине строят солнечную электростанцию


Фото: Facebook/Наталья Семенюк

На территории Семеновской (ОТГ), что в Бердичевском районе Житомирской области, строят первую в Украине солнечную электростанцию, которая будет работать в комплексе с экофермой. Об этом в Facebook сообщила председатель Семеновской ОТГ Наталья Семенюк.

«На территории Семеновской ОТГ в селе Великие Низгорцы введен второй проект НЕФКО в области солнечной энергетики, который будет реализован в Украине в этом году. Это первая в Украине электростанция, которая будет работать в комплексе с екофермою. На ней будут разводить овец и перепелов», - написала Семенюк.По ее словам, мощность электростанции составит 15 мегаватт. Общая сумма инвестиций в проект составляет 17 миллионов евро.

«Это также дополнительные рабочие места для жителей нашей громады и не только», - добавила председатель общества.Продовження: Як в Україні ничегониделаеца: № 289 (огляд)

Добірка за допомогою ресурсів Національний Промисловий Портал , Укрінформ, Зроблено в Україні, прес-служб органів влади, підприємств, харківського камрада onosamo, читачів та інш.
*****
Допомога антимосковському українському блогу (за бажанням) / Помощь блогу (при желании и наличии средств):
Реквизиты: карта “ПриватБанк” № 5168 7422 2966 6940
Tags: #УкраїнаЗмінюється, АПК, ОПК, Україна, бизнес, заводы, зроблено в Україні, инвестиции, инфраструктура, модернизация, перемоги, предприятия, прогресс, производство, промышленность, развитие, реформы, успехи, экономика, экспорт
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments