Олег Леусенко (oleg_leusenko) wrote,
Олег Леусенко
oleg_leusenko

Більше не МП: Як релігійна громада може змінити патріархат

Роз'яснюємо деталі:

Релігійна громада відповідно до статті 8 Закону України "Про свободу совісті та релігійні організації" має право змінювати своє підпорядкування.

У Нищука пояснили, як релігійна громада може змінити патріархат

Релігійна громада села Шпиколоси Сокальського району на Львівщині вирішила перейти із підпорядкування неканонічному московському патріархату розкольників та стати частиною майбутньої Української помісної Церкви. Про свій намір жителі села заявили у зверненні, яке подали до райради та РДА.

А як з правового погляду вирішується питання переходу релігійних громад з підпорядкування одного патріархату до іншого і що може цьому завадити? Про це в інтерв'ю Експрес повідомив директор департаменту у справах релігій та національностей Міністерства культури Андрій Юраш:

— Ким є релігійні громади в Україні з погляду законодавства?

— У статті 8 Закону України “Про свободу совісті та релігійні організації” визначено, що громада має право вільно змінювати свою підлеглість. Але закон не прописує механізму, як саме це має відбуватися. Тому у Верховній Раді України вже зареєстровано законопроект №4128 "Про внесення змін до Закону України "Про свободу совісті та релігійні організації", що докладно прописує, як має відбутися зміна підлеглості релігійної громади.

— Як же бути вірянам, які вирішили вже змінити підлеглість своєї церкви?

— Громада має права юридичної особи, і жодна інша організація не може лімітувати чи обмежувати їх. Отож, перший крок, який потрібно зробити, — зібратися і проголосувати за зміну підпорядкування більшістю голосів. Виконком громади повинен підтвердити, що кожен з тих, хто бере участь у голосуванні, справді належить до громади. За результатами голосування вносять зміни до статуту в частині підлеглості. Роль держави в цьому процесі — тільки забезпечити дотримання закону.

— А якщо священик виступає проти рішення громади перейти в підпорядкування іншому патріархату?

— Священик має один голос. Він просто член громади, без якихось переваг у голосуванні, тому не може піти проти рішення більшості вірян. Якщо він не погоджується з рішенням релігійної громади, то має просто покинути цю парафію.

За темою:
Брошура про те, як законно перейти православній громаді з УПЦ МП в УПЦ КП. Частина І
Брошура про те, як законно перейти православній громаді з УПЦ МП в УПЦ КП. Частина ІІ

Tags: Київський Патріархат, УПЦ КП, Українська церква, громади, законодательство, московский патриархат, парафии, советы, юридическая консультация
Subscribe

Recent Posts from This Journal

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments