Олег Леусенко (oleg_leusenko) wrote,
Олег Леусенко
oleg_leusenko

Про наповнення місцевих бюджетів

1. Звернув увагу, що контролери в Київському міськтранспорті не замічають літніх пасажирів, обходять їх стороною, мов, вік їх і так на обличчі написаний, то що з них взяти.. А даремно! За досвідом по Севастополю знаю, що майже половина літніх пасажирів у тролейбусах Криму каталася з пенсійними посвідченнями РФ. Тобто, дехто з них мав громадянство України, дехто ПММ, а хто був з російським транспортом. У нас, в Україні, пільги для пенсіонерів і інвалідів в комунальному транспорті і електричках досі існують, а на РФ такої підтримки літніх громадян майже нема. Ось тому на Кримі контролери перевіряли всіх, навіть ветеранів штурму Перекопу. І каса стрімко наповнювалась. А вию скільки було від тих росіян, ви б бачили!
Так от, Києвом і іншими українськими містами пересувається багато російських пенсіонерів і, взагалі, громадян РФ. Вони, під видом старості, користуються українськими пільгами за наш з вами бюджетний кошт. Вважаю, контролерам треба бути більш пильними і без наявності у пасажирів пільгових посвідчень українського зразку вимагати від них сплати за проїзд. Це справедливо і корисно.

Премьер сказал, как наполнят Пенсионный фонд: Мы против того, чтобы печатать деньги

2. В Києві та деяких містах місцева влада обмежила торгівлю алкогольними напоями. Ідея не нова, але сумнівна. По-перше, введення обмежень плодить тіньовий сектор: баби Мані на квартирах женуть самогон, таксисти, робітники крамниць, які можуть продати вам посеред ночі пляшку горілки, а пробити її через касу заздалегідь чи зранку. Отже, місцеві бюджети недоотримають кошти, і відсоток тіньового ринку зростає.
Чому б депутатам обмеження на торгівлю спиртним не замінити підвищенням цін на певні години? Скажімо, з 23 до 9 ранку продавати алкогольні напої з 50% надбавкою? Профіт бюджету і торгівельним закладам і мінус спекулянтам.
Навіщо ми депутатами обираємо популістів, а не тих, хто вміє рахувати і дбає про наповнення казни?

В Кропивницком запретили “ночной” алкоголь
Tags: алкоголь, вопрос на засыпку, городской транспорт, заметки О. Леусенко, льготы, местная власть, местные бюджеты, прибыль, размышлизьмы, торговля
Subscribe
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 2 comments