Олег Леусенко (oleg_leusenko) wrote,
Олег Леусенко
oleg_leusenko

У Європарламенті наголошують на важливості відкриття офісу Facebook у Києві

Моніторингова місія у складі представників NDI та Європарламенту надали українській владі та суспільству 51 рекомендацію для поліпшення виборчого процесу у 2019 році. Про це йшлося на прес-конференції місії 17 листопада, повідомляє Укрінформ.Серед рекомендацій Європейського парламенту та Національного демократичного інституту (NDI) — рівний доступ всіх кандидатів до ЗМІ, відкриття та створення офісу Facebook у Києві, фінансування суспільного мовлення.

«Кандидати від політичних партій повинні будувати свої програми на конструктивних лозунгах, необхідно підтримати фінансування суспільного мовлення в Україні, ЦВК повинна прийняти дорожню карту, яку запропонувало громадянське суспільство і Facebook має відкрити офіс в Україні і об'єднатися разом з іншими цифровими платформами, щоб боротися з дезінформацією. Крім того, ЗМІ повинні позначати (в програмах та публікаціях – ред.), де є політична реклама», – заявила регіональний директор програм регіону Євразії в NDI Лора Джуетт.

На її думку, щоб забезпечити суверенітет і стабільність в Україні, соціальні мережі та інші платформи повинні мати відповідальність та допомогти українцям побудувати демократичну та незалежну державу.

У Європарламенті розповіли, навіщо відкривати офіс Facebook у Києві

Джуетт також відзначила, що необхідно боротись з політичною корупцією, і всі кандидати в президенти повинні мати рівний доступ до засобів масової інформації. «Усі кандидати у передвиборчій кампанії повинні мати рівний доступ до ЗМІ, потрібно боротися з негативними впливами дезінформації. Також потрібно докладати зусиль, щоб запобігати політичній корупції, включно з фальшуванням та відслідковуванням фінансування партій», – зазначила експерт.

це було ще в липні, 2018:


Росіяни діятимуть в Україні через цифрові платформи, як-от Facebook — президент NDI

Під час передвиборчої кампанії Україна не повинна допустити поділ суспільства, бо це обов'язково використають росіяни.

Про це заявив під час прес-конференції президент Національного демократичного інституту (NDI, США) Дерек Мітчелл, аналізуючи передвиборче середовище в України.

«Розділення суспільства — це небезпечно, і росіяни використовуватимуть усі ці моменти. Як цьому запобігти? Відкрити політичні дебати, конкуренцію, яка не повинна перейти в конкуренцію меседжів, що поглиблюватимуть розділення суспільства. Щойно буде розколоте суспільство, росіяни зможуть набагато простіше діяти непрямо, але через цифрові платформи, такі як Facebook та інші. Тому ми закликаємо Facebook залишити офіс в Москві, чи може хай він там і буде, але також відкрити офіс в Києві з україномовними редакторами. І я розумію, що вони цілодобово працюватимуть у такому військовому режимі, як це було в нас у США. Їм потрібно робити все, щоб не використовувалась їх платформа для руйнування суспільства та країни», — зазначив Мітчелл.

Росіяни діятимуть в Україні через цифрові платформи, як-от Facebook — президент NDI

Крім того, президент NDI наголосив на необхідності підвищити медіаграмотність українського суспільства. «Є проблеми, є необхідність підвищення медіаграмотності населення, яке має протидіяти російській дезінформації. Також є проблема реклами на телебаченні, адже має бути зазначено, хто заплатив за політичну рекламу. Тобто, чим більше працюватиме суспільство і буде більше довіри до виборів, тим менше буде агресор з півночі використовувати ці розколи всередині суспільства. Тоді це позитивно позначиться на стабільності та безпеці країни», — вважає Мітчелл.

Як повідомлялось, з метою оцінювання готовності проведення виборів в Україні та передвиборчого середовища протягом 12-17 листопада 2018 року члени Моніторингової місії у складі представників Національного демократичного інституту та Європейського парламенту провели низку зустрічей із представниками уряду, політичних партій, кандидатами в президенти, а також з представниками громадянського суспільства та інших міжнародних організацій в Україні. За підсумками зустрічей делегація підготувала документ з рекомендаціями для різних інституцій української держави.
Tags: facebook, Европарламент, СМИ, выборы, масс-медиа, мониторинг, соцсети
Subscribe

Recent Posts from This Journal

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 2 comments