Олег Леусенко (oleg_leusenko) wrote,
Олег Леусенко
oleg_leusenko

Українські святині у Вільнюсі увійшли до Топ країн Балтії. Добраніч, хунто!


Українська церква Пресвятої Трійці УГКЦ та Василіянський монастир св. Йосафата (Чин святого Василія Великого) у Вільнюсі увійшли в перелік 100 найвизначніших об'єктів культурної спадщини трьох країн Балтії у щойно виданому збірнику «Visiting neighbours. 100 Treasures O Estonia, Latvia, Lithuania» (перекл. «Відвідайте сусідів. 100 перлин Естонії, Латвії і Литви»), повідомляє кореспондент Укрінформу.

На честь 100-річчя отримання незалежності Латвією, Естонією, поновлення незалежності Литви та у зв'язку з тим, що 2018 рік був проголошений Роком європейської культурної спадщини, департаменти культурної спадщини трьох країн прийняли рішення підготувати спільне видання, яке стисло представило би їх культурну історично-архітектурну спадщину міжнародній спільноті. Друга мета видання «Visiting neighbours. 100 Treasures of Estonia, Latvia, Lithuania» - пробудити суспільне зацікавлення до культурної спадщини країн Балтії, заохотити до пізнавання цих об'єктів та туризму.

Українська церква Пресвятої Трійці та Василіянський монастир у Вільнюсі. Фото http://map.ugcc.ua

У виданні кожна країна представила 33 важливих об'єкти культурної спадщини. Всі об'єкти ілюстровані зображеннями, їхні описи на чотирьох мовах - естонська, латвійська, литовська та англійська. Як зазначають видавці, об'єкти, що об'єднують всі три країни, є символічним «Балтійським шляхом», який свідчить про вічне прагнення балтійських держав до свободи та незалежності.
Tags: Вильнюс, Литва, ТОП, УГКЦ, достопримечательности, святыни, страны Балтии, туризм, українське, храмы, церковь
Subscribe

Recent Posts from This Journal

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments