Олег Леусенко (oleg_leusenko) wrote,
Олег Леусенко
oleg_leusenko

Яка мова рідна на Донбасі, а яка чужинська

Це Було В Горлівці. Їхала Я На Дачу В Зайцеве. В Автобусі Зав’язалась Суперечка Навколо Мови І «Языка»!Це було дуже давно… ще в Горлівці.
Я була вагітною старшою дочкою і їхала з Микитівки на дачу в Зайцеве. В автобус набилося багато людей і чомусь між пасажирами зав’язалась суперечка навколо мови і «языка».

Одні стверджували, що Донбас – українська земля і споконвіку тут панувала українська мова, інші – що земля російська і «русский язык» тут пуп землі…Крапку в лайці поставила старенька бабуся, яка за хвилину до цієї суперечки підняла ґвалт на весь автобус, щоб мені поступилися місцем. Бабуся подивилася суворо на найголоснішого захисника російської мови і спитала: «Де поховані твої дід та баба? Прадід і прабаба…» Чолов’яга сказав, що всі пращури поховані в Росії, бо батько приїхав на Донбас в 50-х… Бабуся підняла вгору зігнутий від праці чорний палець і сказала: «Оце я і хотіла почути! А мої дід та баба, батько та мати, прадід і прабаба поховані тут! І всі вони були українцями, всі розмовляли українською. От і думай, чия тут земля і чия мова тут повинна панувати».

Тетяна Малахова


Tags: Донбас, Донеччина, Луганщина, автохтонное, двуязычие, ликбез, панаехали, российское наречие, русификация, українська мова, этнические территории
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 9 comments