Олег Леусенко (oleg_leusenko) wrote,
Олег Леусенко
oleg_leusenko

Акція "Запали свічку пам'яті" вже пройшла у 70 країнах

До акції "Запали свічку пам'яті" на честь 85-их роковин Голодомору вже долучилося 70 країн, а загалом акція пройде у 85 країнах на всіх континентах.

Акція "Запали свічку пам'яті" вже пройшла у 70 країнах

Про це розповів директор представництва Світового конгресу українців Сергій Касянчук на прес-конференції в Укрінформі.

"Цього року Світовий конгрес українців спільно з МЗС України, Українським інститутом національної памяті та Меморіалом жертв Голодомору висунули інціативу провести акцію "Запали свічку памяті". Вона розпочалася 1 вересня і проходить щоденно, 85 днів, до 24 листопада, до дня національного відзначення 85-их роковин Голодомору. Запалення свічки проходить у різних містах в інших країнах, на різних контитентах. Саме цим ми підкреслюємо: це - єднання українців по цілому світу, поширення інформації по цілому світу. ... На сьогодні ця акція пройшла у 70 країнах світу", - сказав Касянчук.

За словами начальника управління з питань закордонного українства та гуманітарного співробітництва МЗС Лариси Дір, Міністерство закордонних справ також веде активну роботу з поширення у світі інформації про Голодомор та визнання його геноцидом. Зокрема, зовнішньополітичне відомство поширило серед демократичних держав Звернення Верховної Ради України щодо визнання Голодомору 1932-33 років актом геноциду українського народу. Окрім цього, МЗС готує видання збірника документів щодо визнання Голодомору геноцидом українського народу іншими державами.

"У цій книжці буде представлено документи іноземних держав, ухвалені на національному та регіональному рівнях, щодо визнання Голодомору геноцидом українського народу та вшанування пам'яті жертв Голодомору, документи, ухвалені у рамках міжнародних організацій. Цей збірник буде представлено під час спеціального слухання у Верховній Раді", - сказала Дір.

Вона також зазначила, що з ініціативи Української греко-католицької церкви Кабінет міністрів підготував проект указу Президента про надання Україною гуманітарної допомоги Демократичній Республіці Конго, Єменській Республіці та Республіці Судан - країнам, які нині потерпають від голоду.

"Минулого тижня Кабінет міністрів схвалив цей проект та його подано на розгляд Президенту України. Сподіваюся, що проект буде прийнято і Кабімн опрацює алгоритм доставки цієї допомоги", - сказала Дір.

Окрім цього, за її словами, українське представництво в ООН розробило Декларацію з ушанування жертв Голодомору. З 7 листопада ця декаларація поширена для підписання країнами-членами ООН.

"Сподіваюся, що до 9 грудня цю декларацію підпише найбільша кількість держав, що буде символічним, тому що саме 9 грудня 2018 року виповнюється 70-та річниця Конвенції з попередження та покарання геноциду як злочину", - сказал Дір.

Наразі 16 країн визнали Голодомор геноцидом.

Як відомо, в Україні тривають меморіальні заходи з нагоди 85-их роковин Голодомору 1932-33 років. Традиційно в четверту суботу листопада, яка припадає в цьому році на 24 листопада, пройде Всеукраїнська акція "Запали свічку пам'яті". Також по всій країні пройдуть заходи з ушанування пам'яті жертв Голодомору, міжнародний форум за участю керівництва України та глав інших держав, парламентські слухання щодо 85-тих роковин Голодомору 1932-33 років.
Tags: Інститут національної пам’яті, Голодомор, Світовий конгрес українців, акции, вшанування, геноцид, память, признание, страны мира
Subscribe

Recent Posts from This Journal

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments