Олег Леусенко (oleg_leusenko) wrote,
Олег Леусенко
oleg_leusenko

Презервативи з "Вечерняга квартала"

Як "95 Квартал" відповів на мовний скандал

Зіграємо на різниці і влаштуємо срач: 95 квартал вступився за Кошового

Студія "Квартал 95" опублікувала новий тизер до серіалу "Слуга народу"


Шоумена і учасник Студії "Квартал 95" Євген Кошовий опинився в центрі мовного скандалу. Після його коментаря стосовно необхідності вивчення української мови, він потрапив під жорстку критику. Його звинуватили в пропаганді російської мови та образі українців.

Звичайно ж, "95 квартал" не упустив можливості пропіаритись і на цьому. Студія Зеленського опублікувала новий тизер до серіалу "Слуга народу", який зачіпає мовну проблему.

Нагадаємо, Євген Кошовий в одному з інтерв'ю порталу "КП в Україні" заявив, що його дратують фрази на кшталт "чемодан - вокзал - Росія" у відповідь на російську мову. Саме мовне питання артист назвав "придуманою проблемою", а тих, хто виступає на захист української мови - "псевдопатріотами", передає Znaj.ua.

"Мене бісить коли всі кричать: Вивчайте українську мову! Та я знаю українську мову. Питання не в мові, питання в людях, які придумали проблему. Я все життя говорив російською мовою, я прожив на Донбасі 15 років, я знаю українську мову практично досконально. А хтось раптом каже: "Розмовляєш по-російськи - чемодан - вокзал – Росія". Так збирайтеся і їдьте! У мене український паспорт, я громадянин цієї країни, я патріот. І не важливо, якою мовою я говорю. Ось такі псевдопатріоти теж дратують. Так у нас половина уряду не знає української мови, говорять з якимось незрозумілим угорсько-болгарським акцентом", - заявив Кошовий.Користувачів мережі обурили такі слова шоумена. Йому нагадали, що у всіх країнах громадяни говорять державною мовою, адже ніхто не просить переходити на українську мову прямо завтра, але вчити її - обов'язково. Також коментатори підкреслили, що публічна людина не повинна дозволяти собі таких висловлювань.

Студія "Квартал 95" не залишила ці зауваження без відповіді і випустила ролик, яким коміки, судячи з усього, хотіли вигородити Кошового, перекинувши все з ніг на голову.

У сюжеті тізера олігархи обговорюють план з розпалювання конфлікту в суспільстві на мовному ґрунті. При цьому вони роздають нардепам прямі вказівки, яким чином "підняти градус" і розсварити населення, щоб відволікти від економічних проблем.Хто насправді розпалює ворожнечу, уміло використовуючи мовне питання, показали події на Донбасі.

Larysa Nitsoi

Письменниця Лариса Ніцой написала жорсткий пост про студію "Квартал 95", розкритикувавши ставлення коміків до української мови.

"95-тий квартал, вас розвели як лохів. Використали, як презервативи. До сьогодні 95 квартал намагався балансувати між українською і російською публікою. Треба, щоб квиточки різні глядачі купували, тож московський гумор присмачували сльозливою пісенькою про Україну і думали, що це і є український патріотизм. Довгий час так і канало. Перший ляп відбувся з Кошовим, який заявив, що українську знає, але принципово нею розмовляти не буде. Краще б уже мовчав", - наголосила вона на своїй сторінці в Facebook.

За словами Ніцой, краще б Кошовий сказав, що ще не вивчив українську мову. Громадяни країни йому це могли б пробачити. Але він відкрито заявив про свою зневагу.

"Ну і другий ляп, конкретний, по вуха, усього Кварталу - замість вивчити мову й об'єднатися з Україною, 95 квартал знімає свіженький ролик і влаштовує мовний срач. Ціле кіно знімає. І ніби все в ньому правильно сказано: олігархи ділять країну, ділять народ, ділять мову, щоб нас, українців розсварити. Однак, вийшла нестиковочка. Ролик із такими правильними словами насправді про що? Про те, щоб Україна й українці й надалі не говорили українською мовою", - пояснила письменниця.

Вона додала, що ролик про те, що українська мова розколює країну, і головне - це економіка.

"Якби 95 квартал хоч трохи розмовляв українською, то час від часу потрапляв би в українське інформаційне поле, і звідси знав би, що для українців питання мови – це питання їхнього життя. Виступаючи проти мови, 95 квартал виступив проти українського життя. Немає мови – немає нації. 95-тий квартал виступив своїм роликом проти української нації", - наголосила Ніцой.

За її словами, шоумени відстали від життя і тренду, і знаходяться в московському інформаційному полі, розмовляючи російською.

"Перебуваючи у своєму паралельному московському світі, до них ще й досі не дійшло – українське життя семимильними кроками іде в бік української України. Чпокнули вас, рєбяткі. Вашими руками зняли ролик проти українців, використали вас проти українців, а ви й не зрозуміли. Як телята. Чи ви все розумієте? Тоді ви хочете сказати, що ви злісні, агресивні українофоби? Ой, ой, ой, тільки не треба у своє виправдання на новому концертику сльозливої пісеньки про Україну. Уже не діє. Що, опудалом мене покажете, як усе українське? Чекаю не дочекаюся", - додала письменниця.

Вона порадила студії сісти за вивчення державної мови і вилізти з "московської консервної банки".

"Підіть у душик, відмийтеся добре – і сідайте вчити мову. Українці - добрі, пробачать. Не за горами час, коли Україна буде українською. Вона вже нею стає повним ходом. Але ж, щоб це знати, треба вилізати хоч іноді з московської консервної банки", - заявила Ніцой.
Tags: Зеленский, Квартал-95, двуязычие, марионетки, проститутки, пятая колонна, українська мова, шоу-бизнес
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 8 comments