Олег Леусенко (oleg_leusenko) wrote,
Олег Леусенко
oleg_leusenko

#ГіршеЗаЯнуковича, ага: Довіра українців до судів зросла у 2-3 рази, - USAID

Українці, які брали участь у судових засіданнях, удвічі більше довіряють судам, ніж пасивні споживачі новин.Про це свідчать передані Укрінформу результати всеукраїнського опитування громадян щодо незалежності та підзвітності судової влади та сприйняття судової реформи, а також “Опитування професійних юристів – учасників судових проваджень, що не є суддями або працівниками апарату суду”, що провела у вересні 2018 року Програма USAID "Нове правосуддя".

У результатах опитування, зокрема, йдеться, що довіра населення, яке основну частину інформації щодо судової реформи та судів бере з телебачення (90%), за останні чотири роки збільшилась у 3,2 раза. Так, у 2015 році вона становила 5% та протягом чотирьох років мала тенденцію до збільшення і у 2018 році становить 16%, а за показником "євробарометр" 20%.

Водночас, за даними опитування, довіра українців, які були учасниками судових засідань, збільшилась протягом чотирьох років у два рази - з 16% у 2015 році до 34% у 2018 році. Експерти зауважили, що цей показник удвічі перевищує рівень довіри населення, що є пасивними споживачами новин про суди.

Також зазначається, що частка довіри юристів до судової влади у 2017 році становила 38%, тоді як у 2018 році цей показник збільшився на 3% - до 41%.

Як свідчить опитування, ключовими факторами збільшення довіри до судової влади є комунікація судової влади з громадськістю, задоволеність учасників судових проваджень роботою суду та загальна пряма кореляція з довірою до інших гілок влади.

Опитуванням USAID було охоплено адвокатів та прокурорів, що є учасниками судових проваджень, але не є працівниками судової системи, а також представників установ судової експертизи, слідчих МВС та інших органів. Опитування проводили у вересні 2018 року шляхом персональних інтерв’ю 400 осіб у містах України з населенням у понад 50 тисяч. Опитуванням також було охоплено 2478 громадян у всіх регіонах України, окрім Криму, непідконтрольних уряду територій та зони проведення операції Об’єднаних сил. Дослідження проводили з 12 вересня по 1 жовтня 2018 року.
Tags: #УкраїнаЗмінюється, usaid, Україна, перемоги, прогресс, реформы, соцопросы, судочинство, суды, українці
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 2 comments