Олег Леусенко (oleg_leusenko) wrote,
Олег Леусенко
oleg_leusenko

Шлях України хтось колись вже пройшов. Не заважайте нам одужувати, шарікови!НІЧОГО НЕ НАГАДУЄ?

1. Словаччина. Одного разу її не взяли в ЄС. Політики-популісти все не наважувалися проводити кардинальні реформи, щоб не втратити рейтинг і владу, тому членство в ЄС для Словаччини було тимчасово зупинено. Реформи були проведені кардинально. Було піднято пенсійний вік, податки на доходи й ПДВ вийшли на єдиний рівень 19%, децентралізація підвищила доходи місцевих бюджетів, а ще взялися за ринок праці й зменшили безробіття вдвічі. Початок реформ вдарило по народу, уряд реформаторів важко, але все ж переобраний на другий термін, і все. Далі перемогли соціалісти, які спробували відновити схеми й процеси, які були ДО реформ. На щастя, зламати все не вийшло. Проте країна зараз живе цілком непогано, чи не так?

2. Польща. Поляки ненавиділи тих, хто їх міняв. Коли держава відмовилася спонсорувати збиткові підприємства (вугілля і промисловість) - це вдарило по робочих місцях, народ носив "опудала" Бальцеровича вулицями й проклинав його. Шокова терапія - була дійсно шоковою.
У 1989 році країна голодувала. 40% промислових підприємств були на межі банкрутства, річна інфляція становила 640%. Польщу рятували всім світом, вливаючи в неї гроші. Але це вело до гіперінфляції, тому реформи були просто необхідні. В процесі їх впровадження було і зростання цін, і безробіття. Безжально різалися держмонополії для створення конкурентного середовища. До речі в 1991 році Варшавські борги перевищували 48 млрд доларів.
Мало хто хотів би жити в ТІЙ Польщі. Всі хочуть жити в ЦІЙ. Реформованій й успішній. Правда?3. Країни Балтії. Після здобуття незалежності в них особливо не вірили. У світі говорили: ми не віримо в ваш економічне зростання, ви занадто залежите від Росії. Енергетично, економічно, а ваша промисловість і інфраструктура безбожно застаріли.
Росія відключала газ Латвії - але вони терпіли. Підчистили свою банківську систему, почали розвивати альтернативні джерела енергії, а міністрів-політиків почали замінювати на фахівців, професіоналів.
До речі так. Мені зрозумілий цей підхід - міністр повинен бути хорошим практиком у своєму питанні, а не популістом, який отримав посаду за квотами або за окремі заслуги.

4. Україна. Ну тут найскладніше.
- З одного боку - виповзання зі спадщини СРСР. У нас її занадто багато, і ми довше засиділися в тому болоті. Як вам павутина в мізках і політиків наших, і електорату?
- Війна. Ми могли б:
а) капітулювати;
б) кинути всі сили в топку війни й тільки лише воювати. Економікою особливо не займатися. Реформи - «не на часі".
Але ж ні, ми все-таки їх почали. Зі скрипом, з шаленим опором. Думаєте, його не було в Словаччині? У Балтії? В Польщі? У тій же Грузії?

До речі перераховані вище країни теж зіткнулися з масовим відтоком робочих рук в Європу, в момент входження в ЄС. Зарплати в Німеччині відрізнялися від балтійських на 30%. І що? Ось зараз крики про українських заробітчан - але ж ми не перші? Десь це вже було? Може, це природні процеси?

Шлях України хтось колись вже пройшов. Там теж були незадоволені, і теж гальмували. Теж рвалися до влади популісти, які виїжджали на народному невдоволенні. І перемагали, відкочували країну назад, і так далі. Ми проходимо второваною доріжкою. І коли наші розумники порівнюють Україну з Європою - у них жити краще, зарплати вище, пенсії й економіка - ніхто не згадує 39 млн поляків які голодували, перед стартом реформ. І ніхто не хоче знати про труднощі країн Балтії в 90-х. Зручніше на їх історію закрити очі, правда? А коли Україна проходить той же шлях - то їй не можна. Народу боляче. "У Росії краще"!

Не заважайте нам одужувати, чорт забирай!

І на останок. Сьогодні почула розмову незнайомих "розумних" жінок.
- ви чули, що сказала ця пі ... Супрун? "Реформаторка"? Що хворих треба заносити ногами вперед. Може нам в морг відразу? - і регіт. Знають все краще Супрун. - Як можна сказати таку ху ... в православній країні? У нас же так можна!

Дивуюся. Православна країна не повинна дружити з мізками? З адекватністю? Це взаємовиключні речі? Хворих заносять, щоб вони бачили - куди їх несуть. А православні могли б не принижувати себе такою дрімучістю. Он в Росії причина падіння ракети - поп неправильно її освятив. Ми будемо принижувати свою націю подібними дурницями?

Залиште це Росії. А ми далі підемо.

Олена Кудренко
Антивсепропальщик/Антипопуліст
Tags: Східна Європа, Україна, аналогии, антизомби, зрадофилы, ликбез, постсовок, реформы, шариковы
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 1 comment