Олег Леусенко (oleg_leusenko) wrote,
Олег Леусенко
oleg_leusenko

У Рівному презентували унікальне автентичне вбрання ХІХ–ХХ ст.

Етнографічне свято – День автентичного костюма «Доля» зібрало у неділю в Рівному сотні шанувальників українського народного вбрання XIX–XX ст., повідомляє Укрінформ.

У Рівному презентують унікальне автентичне вбрання ХІХ–ХХ ст.
Фото: http://www.rivne.media

«Цього року свято проводимо у два у етапи. У вересні ми показали традиційні українські строї Рівненського регіону, особливості кожного елементу одягу, а сьогодні вперше презентуємо 30 моделей унікального автентичного вбрання XIX–XX ст. з усіх регіонів України», – розповів голова Центру дослідження і відродження Волині Володимир Дзьобак.

За його словами, із представлених на святі костюмів половина – відновлені та реконструйовані Центром відродження і дослідження Волині.

«Хочемо, щоб таке свято стало потужною платформою для спілкування етнографів, мистецтвознавців, музейників, майстрів декоративно-прикладного мистецтва, колекціонерів та фотомитців задля популяризації і відродження автентичного костюма в Україні», – зазначив Дзьобак.

Гості мали можливість оглянути також взуття, верхній одяг, стародавні прикраси – волинські дукачі.

У програмі – літературно-музична композиція, присвячена українському костюму, дегустація традиційних страв, майстер-класи народних ремесел, дефіле та виступи фольклорних і вокальних колективів.

День традиційного костюма у Рівному проводиться за підтримки Українського фонду культури.
Tags: Волинь, Рівненщина, Український Ренесанс, автохтонное, народный костюм, национальные костюмы, одяг, українська культура, этностиль
Subscribe

Recent Posts from This Journal

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 1 comment