Олег Леусенко (oleg_leusenko) wrote,
Олег Леусенко
oleg_leusenko

Більшість міст південної та східної України мають козацькі коріння або й значно глибші

Ідеологічна мета міфу про міста південної та східної України, заснованих ніби-то Росією, - це створення ілюзії, що ключові населені пункти Степової України завдячують своєю появою виключно зусиллям Росії, чим створюється поле для концепції так званої. «Новоросії»..

В різних варіаціях навіюється переконання, що історія сучасних Дніпра, Одеси, Запоріжжя, Кропивницького та іншіх міст починається вийнятково з останньої чверті XVIIIст.. При цьому нав’язуються і штучні дати заснування міст, прив’язані, відповідно, до появи в цих краях росіян. Найпромовистішими прикладами є міста Дніпро та Одеса.Відрізається, таким чином, увесь попередній період, навіть якщо існували не просто поселення, а містечка чи міста-фортеці, як у випадках з Дніпром та Одесою. Вдаються до будь-яких маніпуляцій, аби все підігнати під «Новоросію».

Переважна більшість сучасних міст південної та східної України мають козацькі коріння або й значно глибші.

Задовго до появи тут першіх росіян, козаки чи їх попередники закладали свої поселення в найпридатніших місцях. Ці поселення і стали основою сучасних міст. Так сучасний Дніпро був посажений на конгломерат козацьких містечок, слобід і фортець (Половиця, Новий Кодак, Старий Кодак, Таромське, Сухачівка, Діївка та інш.), Новомосковськ (Стара Самара, Самара, Новоселиця, Самарчик. Херсон виник із скупчення козацьких зимівників, як Луганськ з зимівників на Кам’яному Броді, Лисичанськ із зимівників на Лисичому Байраці, Донецьк постав із козацького села Підгороднього, Нікополь – з містечка Микитиного, Маріуполь виріс з козацького поселення Домаха, яке в свою чергу виникло на місці генуезького міста XVcт. Адомаха.

Обпікшись на будуванні губернського центру Катеринослав на голому місці (гирло річки Кільчень), Катерина ІІ підписала 22 січня 1784р. указ : «Губернскому городу под названием Екатеринослав быть для лучшего удобства с правого боку реки Днепр возле Койдака».

В «Описании Екатеринославского наместничества» 1784р промовисто вказано: «Екатеринослав - вновь устраиваемый город из местечка, которое называется Новый Койдак, и которое лежит на правом берегу Днепра напротив гирла речки Самары».

Перейменовуючи козацькі населені пункти і надаючи їм назви з використанням імен царів, цариць, царевичів та царівн (Екатеринослав, Александровск, Елизаветград, Павлоград та інші) або похідних від топоніму «Москва» (Новомосковск), Росія викорінювала історичну пам’ять нашого народу і створювала враження що саме вона обживала ці краї та заснувала ці поселення.

Виктор Клименко
Tags: Україна, города, козацтво, населенные пункты, развенчание мифов, русификация, село, топонимика, юго-восток
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments