Олег Леусенко (oleg_leusenko) wrote,
Олег Леусенко
oleg_leusenko

Маловідомі палаци Вінниччини: Сільські садиби увійдуть до туристичних маршрутів

На Вінниччині влаштували промотур палацово-парковими комплексами регіону для туристичних операторів двох областей та журналістів, повідомила начальник управління торгівлі, послуг та розвитку споживчих ринків – заступник директора Департаменту міжнародного співробітництва та регіонального розвитку Вінницької ОДА Вєга Кулявець Укрінформу."На Вінниччині є такі відомі туристичні об’єкти, як палац Потоцьких у Тульчині, чи Грохольських-Можайських у Вороновиці, але це далеко не всі цікаві об’єкти нашого регіону. У нас є реєстри дуже цікавих місць у кожному районі області – по 2-3 палаци. Ми запросили туроператорів і журналістів, щоб познайомити їх з тими родзинками, які є у нас в області, популяризувати їх і зробити відвідуваними, щоб туристи приїздили до нас і відкривали для себе Вінниччину", – повідомила Кулявець.

За її словами, під час промотуру фахівці туристичної галузі з Вінницької та Черкаської областей побували у двох палацово-паркових комплексах – садибі адмірала Чихачова початку ХХ ст. в с. Митки Барського району, а також у садибі Львових початку ХІХ ст. у Чернятині Жмеринського району.

Вінниччина показала маловідомі палаци

Крім того, туроператори ознайомилися з івентами, які пропонує приватний кінноспортивний клуб поблизу Вінниці, а також з можливостями активного відпочинку в садибі зеленого туризму в с. Ільківка Вінницького району.Посадовиця повідомила, що промотур відбувся як один із заходів Програми розвитку туризму у Вінницькій області. Напередодні співробітники профільного департаменту провели два обстеження палацово-паркових комплексів, щоб з’ясувати, в якому вони стані, яка там наявна туристична інфраструктура, під’їзні шляхи, заклади громадського харчування тощо, аби створити екскурсії на кшталт "Вінниччина замкова", або "Вінниччина палацова".Нагадаю, на Вінниччині архітектурні пам’ятки – палаци й садиби, розташовані у сільській місцевості, – обстежують, щоб з’ясувати їхній туристичний потенціал для включення в маршрути подорожей внутрішніх туристів. Про це повідомляв департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Вінницької ОДА.

Сільські палаци Вінниччини стануть частиною туристичних маршрутів

"Метою є проведення обстеження та визначення потенційно привабливих для туристів об’єктів, зокрема, палаців, відповідних закладів харчування та розміщення з подальшим включенням їх до туристичних маршрутів. Новостворені маршрути будуть пропонуватися потенційним туристам, що віддають перевагу індивідуальним подорожам та для впровадження туристичним операторам, які здійснюють діяльність на внутрішньому ринку туристичних послуг", - зазначила заступник директора департаменту міжнародного співробітництва та регіонального розвитку облдержадміністрації Вєга Кулявець.За її словами, у такий спосіб очільники регіону хочуть посприяти промоції Вінниччини як туристично привабливого регіону.

Туристичний потенціал розташованих у сільській місцевості палаців і садиб, які є архітектурними пам’ятками, разом із чиновниками вивчають громадські діячі та представники туристичного бізнесу. Зокрема, вони вже обстежили 6 об’єктів туристичної інфраструктури в Жмеринському, Барському та Мурованокуриловецькому районах. Це палаци і парки С. Орловського, Вітославських-Львових, Комарів, Ценіної, садиба М. Чихачова, палацово-парковий комплекс Собанських.Зазначається, що особливістю Вінниччини є розосередження потенційно привабливих для туристів об’єктів територією регіону, за межами обласного центру: вишукані палаци й садиби в оточенні парків зводилися у маєтностях шляхти, а згодом – дворянства часів московської окупації. Здебільшого – це архітектурні пам’ятки XVII-XIX століть.Фото: vin.gov.ua
Tags: Вінниччина, Український Ренесанс, Черкащина, архитектура, дворцы, достопримечательности, замки, здания, маршруты, парки, село, туризм
Subscribe

Recent Posts from This Journal

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments